II Resten van kasteel zijn in gevaar Kamperen op terrein bij EEF van de baan, buurman biedt uitkomst Luchtverhitters olie - gas - elektro 7 WENS ZOET VOOR PERSONEEL^ Huisgemaakte saucijzenbrood jes, verse appeltaart of chocoladecake. Iedereen bij zorg centrum Ter Weel in Krabbendijke weet: als Hannie Schipper is geweest, staat er wat lekkers klaar voor het personeel. Gisteren deed ze er nog eens een schepje bovenop door onder het motto 'zoet voor de zorg' aan iedereen chocolaatjes uit te delen. het personeelstekort in de zorg, maar ook omdat de zorg voor de cliënten veel zwaarder geworden is." Naast de wekelijkse traktatie vond ze het daarom tijd om ieder een extra in het zonnetje zetten. Ze trok de stoute schoenen aan en reageerde op een prijsvraag van Veldsink Advies. ,,Ik dacht: doe eens gek!" Vanwege het 40-jarig jubileum, laat dat bedrijf veertig wensen in vervulling gaan. Met de tekst 'De glimlach die ze krijgen van de bewoners, zie ik graag op hun gezicht als ze genie ten van het lekkers. Het zijn ten slotte de kleine dingen die het doen', wist ze uit de ruim duizend inzendingen als één van de win naars uit de bus te komen. ,,De Dit is typisch iets voor haar. Hannie is altijd voor een ander in de weer wens van Hannie vonden we ont zettend mooi. We willen graag dat zij die zelf in vervulling kon laten gaan", vertelt Sarina Direcks van Veldsink Waterman in Krabben- dijke. Het bedrijf kocht bij Zuster Evy tientallen flesjes om zelf kerstchocolaatjes te maken, die Hannie gisteren uitdeelde. Nicolette Muskee is erg blij met het gebaar. ,,Dit is typisch iets voor haar. Hannie is altijd voor een an der in de weer." De teamleider van Ter Weel vindt dat de medewer kers van Hannie het overigens net zo hard verdienen. ,,Zij zorgen dat de cliënten in een schone omge ving kunnen wonen." Hannie kon haar meteen gerust stellen. ,,Mijn medewerkers gaan dinsdag lekker lunchen in de Vis- kêête!" Veel is er niet meer over van het i3de-eeuwse slot. Op de slot gracht na, ligt alles wat bewaard is gebleven onder de grond. Zo als de stoeterij (paardenstal) en de fundamenten. Bijna een jaar geleden kreeg SCEZ echter een melding: het muurwerk van het oude slot kalfde af. Delen van de muren waren zelfs bloot ko men te liggen in de gracht. De paaltjes van de oeverbeschoeiing uit 1960 staan er nog, en geven aan dat de oever is afgekalfd met een halve tot een meter. Afwatering De archeologen schrijven dat de oevers vermoedelijk slijten door de aanleg van een afwaterings installatie net buiten de grenzen van het monument. Daardoor is het water sneller gaan stromen en is het verval versneld. Maatregelen om het slot te redden, zijn dus nodig. Dat gaat alleen niet zomaar. Dat komt omdat het slot in de boeken staat als 'bouwkundig monument'. Toezicht, handhaving en ver gunningverlening zijn daarom bij de gemeente Tholen onder gebracht. ,,SCEZ kan er wel op wijzen dat er wat aan de hand is, maar je kunt niemand verplich ten er iets mee te doen", legt Kerckhaert uit. Omzetting naar 'archeologisch monument' zou volgens Kerckhaert logischer én wenselijk zijn. De minister kan dat besluiten. ,,Maar makkelijk is dat niet." Hannie Schipper stuurt op alle locaties van Zorg groep Ter Weel de huis houdelijke dienst en de schoonmakers van Hago Zorg aan. Het zorgcentrum in Krabbendijke heeft een speciaal plekje in het hart van de Hansweertse. Niet in de laatste plaats omdat ze er al 34 jaar over de vloer komt. ,,Ik hou heel erg van dat dorpse, familiaire gevoel hier. Het voelt gewoon als een warme deken." De afgelopen jaren ziet Hannie de druk toenemen voor de verzor ging. ,,Ze werken heel hard. Door De zesde editie van EEF is op 19, 20 en 21 juni volgend jaar. Op het zelfde uitgestrekte terrein als de afgelopen vijfjaar en met dezelfde mix van theater, muziek en jong talent. Eén ding ontbreekt: het kampeerterrein. Eigenaren Rudi en Esther van 't Westeinde bou wen hun landschapscamping in het buitengebied van Wissen- kerke langzaam om tot een klein schalig chaletpark. Daardoor nam het aantal kampeerplaatsen de af gelopen jaren geleidelijk af en vanaf volgend jaar is het helemaal niet meer mogelijk om er een tent op te zetten. „Heel spijtig", vindt Josje de Koning van het EEF-be- stuur dat. „Maar we wisten dat dit eraan zat te komen en hebben onze trouwe bezoekers vorig jaar al een beetje voorbereid." De combinatie van fuiven en kamperen op het aangrenzende terrein was volgens De Koning vooral in trek bij Noord-Beve- landse gezinnen en vriendengroe pen die het hele EEF-weekend ble ven. Om de trouwe bezoekers tege moet te komen, is het bestuur op zoek gegaan naar een alternatieve overnachtingsplek vlakbij het fes tivalterrein. Die hebben ze gevon den bij buurman Sjaak van den Berg. Hij runt een boerenbedrijf en minicamping Vlietenburg. „Op loopafstand van Wilgenoord", al dus De Koning. Vanaf 18 januari kunnen bezoe kers een slaapplek reserveren. Een combi-ticket kopen voor verblijf en festival is niet meer mogelijk, de twee zijn alleen los van elkaar te boeken. 6evJ00n fersoonty* %3 Meeuwse handelsonderneming bv Albert Plesmanweg 6,4462 GC Goes Tel.: 0113-212620 Fax:0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com zaterdag 7 december 2019 - Nicolette Muskee, teamleider Ter Weel Kijk op de site bij /video Hannie deelt chocolade uit in zorgcentrum BE Het kasteel van Sint-Maar tensdijk, of beter gezegd: wat er nog van over is, loopt ge vaar. Funderingen komen bloot te liggen doordat de randen van het eiland afkal ven. Dat schrijven David Koren en Karel-Jan Kerck- haert in de jongste uitgave van Zeeuws Erfgoed. Beiden zijn archeologisch adviseur van Stichting Cultureel Erf goed Zeeland (SCEZ). Michiel Bouwman Sint-Maartensdijk Hannie deelt chocola uit aan harde werkers van de zorg Joeri Wisse Krabbendijke Hannie Schipper gaat rond met haar 'zoet voor de zorg' in het verzorgingshuis van Ter Weel in Krab bendijke. FOTO MARCELLE DAVIDSE Het was een gouden combina tie: drie dagen genieten van festival EEF in Wissenkerke en tussendoor bijslapen op de aangrenzende camping Wilgen oord. Was, want kamperen bij EEF kan niet meer. De buurman biedt uitkomst. Ellen Smaardijk-Jobse Wissenkerke JOOSSE ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS Accountancy Belastingadvies Belastingaangiften JOOSSE PERSONEELSDIENSTEN Bedrijfsadvies Salarisverwerking Loonadvies HR Diensten Detachering Online diensten t one6t2774 Toiiesesoio i«n»#iAi lAnrcr Ml E middel bu rg®j oosse.nl E oostkapelle®joosse.nl W W W.JUUjJ L. N L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 141