II 'Handhaaf cash geld in regiotaxi' Luchtverhitters olie - gas - elektro 7 STADHUISMUSEUM ZOLDER Met het hoofd in de nek naar de houten kapconstructie van het Stadhuismuseum kijken. Dat wordt bezoekers de komende maanden tijdens de expositie Winter op zolderwat gemakkelijker gemaakt met een relaxstoel en een warme deken. Museumdirecteur Al bert Scheffers is ui teraard trots op de gehele en zeer ge varieerde collectie. ,,Maar het grootste museumstuk van de gemeentelijke collectie is natuurlijk het voormalige stadhuis zelf, dit fraaie 16e-eeuwse gebouw dat in de tweede helft van de 18e eeuw ingrijpend werd verbouwd'', zegt Scheffers. Volgens hem erva ren de meeste bezoekers dat ook zo. Geen wonder dat hij dit monu ment dan ook van top tot teen wil laten beleven. ,,De bovenzaal is echter klimatologisch niet ge schikt voor het exposeren van mu seale objecten. Daarom is er in 2015 een plan gemaakt voor de in richting van wisseltentoonstellin gen met moderne kunst'', memo reert Scheffers. Hij zag hoe gefasci neerd bezoekers vaak ook naar bo ven keken en vragen stelden over de bijzondere houten kapcon structie. Het betreft in vaktaal een zogeheten 'ziende kap', die met pen-en-gatverbindingen is ge bouwd. ,,Het is een knap staaltje vakmanschap waar de timmerlie den rond 1553 alleen hout voor ge bruikten. Deze monumentale kapconstructie van de zolder is dan ook een van de meest specta culaire onderdelen van het ge bouw'', aldus de museumdirec teur. Ingenieus Die constatering bracht hem op het idee om tijdens de jaarlijkse wisseltentoonstelling Winter op zolder die kap zelf maar eens tot object te maken. Dit onder de titel Kijk in/onder de kap. Volgens hem moeten de bezoekers dan wel op comfortabele wijze en in alle rust naar die ingenieuze samenstelling van binten, spanten en gordingen kunnen kijken. Daarom zijn er met lucht gevulde relaxstoelen aangeschaft, waarin belangstellen den liggend de kap kunnen bekij ken. ,,Om te voorkomen dat je het dan koud zou krijgen, liggen er warme plaids bij waar je lekker onder kunt gaan liggen. Verder komt er een informatieblad bij De kapconstructie is een van de meest spectaculaire onderdelen van het gebouw waarin enerzijds wordt uitgelegd hoe de constructie architectonisch in elkaar zit. Anderzijds is er te le zen welke functies de zolder ruimte door de eeuwen heen heeft gehad'', zegt Scheffers. Volgens hem vormt Kijk in/onder de kap een ontspannen afsluiting van een be zoek aan het Stadhuismuseum. De presentatie op de bovenzaal is vanaf donderdag 12 december ge reed en blijft daar tot en met 26 april. Daarmee zal het wellicht aanzienlijk rustiger worden op deze zolder dan de afgelopen we ken toen het Huis van Sinterklaas zeer grote belangstelling trok. De rondgang voerde door vrijwel het hele museum en op de zolder kon den de kinderen naar hartenlust bouwen en ravotten. Het Huis van Sinterklaas biedt het bezoekers aantal een welkome impuls. Het Stadhuismuseum hoopt dit jaar uit te komen op circa 20.000 be zoekers. Dat is 4000 minder dan vorig jaar. ,,Maar toen hadden we ook een publiekstrekker met de tentoonstelling van de bekende kunstschilder Theo Voorzaat. Vol gens de afspraken met de ge meente mogen we één keer in de vier jaar zo'n publiekstrekkende expositie organiseren. Dat heeft uiteraard effect op de bezoekers aantallen'', benadrukt Scheffers. Nieuwe klanten van de regiotaxi kunnen sinds 1 april al niet meer contant afrekenen bij de chauf feur, maar vanaf januari moeten ook de bestaande klanten eraan geloven. In het nieuwe systeem moeten gebruikers een digitale portemonnee aanmaken, waar ze steeds geld op kunnen storten. Met een aan die portemonnee ge koppeld pasje kunnen ze vervol- gens betalen in de taxibus. ,,Veel ouderen zien dat helemaal niet zitten of kunnen dat simpelweg niet'', zegt Theo Snel van het Bon- denberaad Groot Goes, een over koepelend orgaan van ouderen bonden. ,,En niet iedereen heeft een netwerk van mensen aan wie ze hulp kunnen vragen.'' Veiliger Het SWVO (verantwoordelijk voor de uitvoering van het Wmo- vervoer op de Bevelanden, Tholen en Schouwen-Duiveland) heeft het besluit om contante betaling af te schaffen samen met de gemeen ten in de betreffende gebieden ge nomen. Het zou veiliger zijn voor de chauffeur om geen geld meer op zak te hebben. Bovendien scheelt het tijd als een klant alleen nog maar even zijn of haar pasje hoeft te laten zien. Het SWVO zegt dat ouderen die echt niet overweg kunnen met de nieuwe werkwijze ondersteuning krijgen. Bovendien is nu een extra, een voudige optie bedacht waarbij ou deren enkel een formulier hoeven in te vullen waarmee ze de regio taxi machtigen een digitale porte monnee aan te maken. Ze geven daarbij aan tot welk bedrag deze steeds mag worden aangevuld. Dat werkt als een soort automatische incasso. ,,We denken dat dit al een flinke verbetering is", zegt Snel na mens de ouderenbonden in Goes. ,,Toch blijven wij van mening dat ouderen die het nieuwe systeem echt niet zien zitten, met contant geld moet kunnen betalen. Daar maken we ons hard voor.'' óe^joon fersOön?^ 1 Meeuwse handelsonderneming bv Albert Plesmanweg 6,4462 GC Goes Tel.: 0113-212620 Fax: 0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com zaterdag 7 december 2019 Liggend staren naar de 'ziende kap' Ali Pankow Zierikzee Wil van Velthoven, weekendmanager bij het Stadhuismuseum, bekijkt de houten kapconstructie in de FOTO MARIEKE MANDEMAKER - Albert Scheffers bovenzaal vanuit een relaxstoel. Een ritje contant afrekenen in de regiotaxi is er vanaf 1 januari niet meer bij voor senioren. Ou derenbonden in Goes zeggen dat ze blijven strijden tegen deze verandering, maar het lijkt erop dat ze gaan verliezen. Rob Paardekam Goes JOOSSE m ACCOUNTANTS Sm BELASTINGADVISEURS Accountancy Bedrijfsadvies Salarisverwerking Detachering Belastingadvies Loonadvies Online diensten Belastingaangiften HR Diensten 1JOOSSE PERSONEELSDIENSTEN T 0118612774 1 0118583010 lAftAflAI mr\CCT Kil E mlddelburq^joosse.nl E oostfcape||e®>joos*Mil W W VV.JUUj jL.INL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 138