Uit thuis en cena lopen in elkaar over. En wie trek krijgt, schuift met vrienden aan om laat in de avond nog een stevige maaltijd te nemen. Malasana en Chueca waren ooit de rebelse buurtjes van Madrid. Ondertussen worden ze vooral bewoond door hipsters. De identiteit is echter niet helemaal verlo ren gegaan, Chueca geldt als de homowijk van Madrid en in Malasana wordt de sfeer van dwarsdenkers in stand gehouden door alternatieve muziek, bijzondere modelabels en originele bars en restaurants. Retiro Museo del Prado, Museo Arqueológico Nacional, Museo Nacional Thyssen- Bornemisza, Museo Nacional de Artes Decorativas, Palacio de Cristal, enzovoorts, enzovoorts. Het aantal topmusea is in Retiro nauwelijks te tellen. Zelfs als je niet zo'n museumganger bent, is het leuk er tenminste eentje te bezoeken. Voor de sfeer, de architectuur en de overdonde rende hoeveelheid kunst. In het Prado kun je makkelijk een hele dag doorbrengen tussen de werken van Velazquez, Goya, Munoz Degrain en Vlaamse meesters, terwijl in het Thyssen uniek renaissance- werk van Ghirlandaio heerlijk botst met het realisme van Edward Hopper. Buiten de museummuren bruist Retiro. Flaneer over de Paseo del Prado, luier in het Parque del Buen Retiro of shop in Sala manca, het chique buurtje dat aan het park grenst. Een andere optie is het dakterras van de Qrculo de Bellas Artes, een café restaurant en cultureel trefpunt van begin 20ste eeuw. Voor een paar euro mag je met de lift naar de bovenste verdieping voor uitzicht op het centrum van de stad. Kom op tijd om hoog boven het stads gewoel een fijne plek uit te zoeken voor de zonsonderang. Keuze genoeg: met een cocktail in de hand bij de reling, tapas etend aan een tafeltje of luierend op een van de ligbedden onder de zonwering. Hemels! Shoppen en eten Je wandelt in Madrid van museum naar park en van winkel naar terras. een glas wijn erbij. De reis Meerdere maat schappijen vlie gen naar Madrid. Retourtjes zijn er vanaf €85. De metro naar het centrum kost €5. Voor iets meer dan €8 heb je een dagpas voor al het openbaar vervoer. Eten drinken In Madrid kun je prima traditio neel Madrileens eten, om het af te wisselen met hippe adresjes in Malasana, Lavapiés en La Latina. Het broodje calama- res is een klas sieker onder de Madrilenen. Budgettip: kies net als de Span jaarden voor het menu del d^a dat tijdens de lunch in bijna elk res taurant wordt aangeboden. Voor €10 tot €15 krijg je twee of drie gangen met Made in Madrid Wie op zoek is naar een origi nele herinnering aan de Spaanse hoofdstad haalt bij de tourist office het shop boekje Hecho en Madrid (gemaakt in Madrid). Hierin staan ruim veer tig bijzondere adressen, van een paraplu- en waaierwinkel uit 1800 tot een jonge hoeden maker die tradi tie mengt met hedendaagse ontwerpen. Op comercios- centenariosde- madrid.es staan winkels die al een eeuwigheid bestaan. Reisreportages worden soms (deels) betaald door derden. Zij hebben geen invloed op tekst en vormgeving. ZATERDAG 7 DECEMBER 2019 41

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 129