'We vieren elk jaar Yinn-dag' 'Korea hecht waarde aan mijn mening' Ik heb een sterke band met allebei mijn ouders. Ik voel ook niet dat ik ge adopteerd ben, want voor hen ben ik ge woon hun dochter. Qua karaktereigen schappen heb ik van allebei mijn ouders wat. Mijn moeder wil altijd alles voor an dere mensen doen. Ze is heel behulp zaam, dat heb ik van mijn moeder. Op mijn aankomst dag - Yinn-dag - is ons huis één groot 'Taiwanhuis' met Taiwanese slingers en de Taiwanese vlag op tafel. Ik vind het bijzonder dat we mijn aankomstdag elk jaar vieren. Het is een verkleinde versie van een verjaardag.'' Soo Jin, broer Teun (19) en adoptie moeder Marina (59). 26 Yinn Smetsers (17), woont in Brabant. Ze kwam als baby van acht maanden uit Taiwan. Doet de hbo-opleiding verpleegkunde. Favoriete gerecht: dumplings. ,,Ik ben Nederlands opgevoed en van mijn ouders krijg ik de vrijheid om mijn Taiwanese achter grond te ontdekken. In Taiwan hebben ze veel rituelen, geloven, offers en tempels. Daar ben ik totaal niet mee bezig. Ik ben heel nuchter, dat heb ik van mijn vader. Soo Jin van Dalen (17), woont in Brabant. Ze werd als baby van zes maanden geadopteerd uit Zuid-Korea. Heeft na het halen van haar havo-diploma een tussenjaar. Eet graag sushi. ,,Ik heb meegedaan aan een Koreaans on derzoek naar wat de overheid zou kunnen doen voor jongeren onder de achttien die geadopteerd zijn uit Zuid-Korea. Ze wilden nagaan of ze iets voor geadopteerden kun nen betekenen, bij voorbeeld met een aanbod om de taal en cultuur te leren. Dat vind ik heel bijzonder en het geeft mij een goed gevoel dat Korea waarde hecht aan de mening van geadopteerden. Mijn adoptievader is overleden aan leuke mie toen ik tien was. We hadden een heel goede band. We deden altijd leuke dingen en hebben ook weleens met zijn tweeën gekampeerd, in een busje. Als ik ruzie had met mijn moeder, ging ik op de wc mijn vader bellen. Die zei dan: 'Ik kom zo naar huis'. Inmid dels heb ik gelukkig ook met mijn moeder een goede band.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 114