Polman vreest dat kritische raad opvolgers Rabelink afschrikt 7 SCHOOL OOST-SOUBURG GEVAARLIJKE KRUISING 'Ton moet blijven!' scanderen kinderen en ouders donderdag in Oost-Souburg. De Burcht-Rietheim- school grijpt het bezoekvan Sinterklaas aan voor een protestactie voor een prangend probleem: de gevaarlijke kruising die ze over moeten en de vrijwillige verkeersregelaar die niet meer mag helpen. Sinterklaas werd in een reddingsboot op een trailer naar de school in de Van Visvlietstraat gebracht, onder bege leiding van politie en ambulance. Ouders en leerkrachten vrezen dat de hulpdiensten weldra moeten uitrukken voor de kinderen op de vijfarmige kruising Oranjeplein- Burgemeester Stemerdinglaan- Lekstraat. Sinds de oude voor rangssituatie is ingeruild voor 'rechts heeft voorrang' raken auto mobilisten, vrachtrijders, fietsers, scooters en wandelaars er geregeld in de knoop. Op het drukste moment van de dag, tussen 08.15 en 08.30 uur, moeten daar honderden school kinderen tussendoor naar hun school in de Van Dongestraat. In de toekomst zijn het er nog meer, als de twee scholen ten zuiden van de Stemerdinglaan verbouwd worden en de leerlingen naar de tijdelijke school ten noorden van die straat moeten. Bovendien wordt er op de hoek van de krui sing straks een woonzorgcentrum gebouwd. En nu is de vrijwillige verkeers regelaar Ton van Nunen (75) ge stopt. Hij mag niet meer van de ge meente Vlissingen, omdat hij het examen verkeersregelaar niet haalde. Hij bewoog te druk, vond de examinator. Zonder diploma vreest de gemeente Vlissingen aansprakelijkheidsproblemen, mocht er een ongeluk in bijzijn van Van Nunen gebeuren. Soms reageren automobilisten erg onbe heerst op zijn aanwijzingen. Boemerang Juist om Van Nunen meer gezag te geven jegens ongelikte lieden, be taalde de Burcht-Rietheim de ver- keersregelaarscursus voor hem, vertelt schooldirecteur Nelly van Eigenlijk mag Ton ook niet alleen op de kruising staan de Velde. ,,Ton is voor ons onmis baar." Maar de oplossing voor het probleem kwam als een boeme rang terug als een nog groter pro bleem. Van de Velde: „Eigenlijk mag hij ook niet alleen op de krui sing staan. We zouden ook ie mand op de oversteek in de Lek straat moeten hebben." Negen en een half jaar loodste Van Nunen de kinderen veilig de straat over. Het is niet dat hij fami lie op de scholen heeft of had. ,,Ik las in de krant dat de scholen geen oversteekhulp konden vinden. Toen ben ik het gaan doen." Tot vreugde van de scholen en de ou ders. Kinderen kennen van Nunen allemaal. De boksen zijn niet van de lucht, donderdagochtend. Stratenmakers lenen ruimhartig een hek uit om midden op de kruising de spandoeken op te han gen. Sint is op school gebleven bij de jongste kinderen maar de pie ten helpen om de stoet leerlingen te laten passeren. Het verkeer stropt uiteraard even. Van Nunen heeft de doorstroom uit vijf rich tingen met paar armzwaaien weer gaande. Een surveillanceteam van de politie stopt om Van Nunen een hart onder de riem te steken. Hij had de steunbetuigingen niet verwacht, zegt de Souburger. Hij is er heel blij mee. ,,Wat er moet gebeuren? De haaientanden moeten terug. Er moet een breed zebrapad komen. En toezicht van de boa's van de gemeente." Op het gemeentehuis zijn de problemen bekend. Een jaar gele den is het college van burgemees ter en wethouders nog eens ko men kijken. Maar een oplossing van die kant klinkt nog niet. Wethouder Sem Stroosnijder reageert donderdag via e-mail: 'De gemeente is in gesprek met De Burcht-Rietheimschool en de ou ders over de tijdelijke huisvesting en de verkeerssituatie tijdens de nieuwbouw. De gemeente is niet van plan om op het kruispunt per manent verkeersregelaars in te zetten. Het is en blijft de verant woordelijkheid van de ouders om hun kind veilig naar school te brengen/op te halen. Onze ver keerskundigen zijn aan het kijken om het kruispunt overzichtelijker te maken.' Marcel Modde Zierikzee Polman verwees naar een uit spraak van Lievense als voorzitter van de vertrouwenscommissie bij de presentatie van de profiel schets, eind november. De nieuwe burgemeester moet niet denken dat die het heel gemakkelijk gaat krijgen op Schouwen-Duiveland, gaf hij aan in dat interview. 'Het loopt nog steeds niet helemaal zo als het hoort. En we hebben te ma ken met een dominante, kritische gemeenteraad. En een zekere ambte lijke macht. In com binatie met een col lege dat amper twee jaar in de hui dige samenstelling aan het roer staat, wacht de nieuwe bur gemeester een hele klus om die drie machten bin nen de gemeente met elkaar in evenwicht te krijgen', stelt Lie- vense. Als dat in de krant wordt ge steld, is het volgens Polman goed als daar in de raadsvergadering ook op wordt ingegaan. Waarne mend commissievoorzitter Petri d'Anjou (Pvda) stelde tijdens de vergadering dat de gemeenteraad écht z'n eigen afwegingen maakt. Polman bena drukte dat het college z'n eigen bevoegd heden heeft en niet volledig naar de pij pen van de raad hoeft te dansen. Zo ver komt het volgens d'Anjou niet. „We verwachten dat een burgemeester scherp in de gaten houdt waar de verschil lende bevoegdheden liggen en daar waar nodig op stuurt." Opvallend was dat Polman zich gisteren ook nadrukkelijk be moeide met de samenstelling van de vertrouwenscommissie. Drie van de negen raadsfracties zijn niet vertegenwoordigd. Een ge miste kans, vindt de commissaris. ,,Dit is een ervaring die u niet wil missen. U kunt nu mede-bepalen Polman benadrukte dat het college z'n eigen bevoegdheden heeft en niet volledig naar de pijpen van de raad hoeft te dansen wie uw nieuwe burgemeester wordt." D66-fractievoorzitter Sandra Fontein besloot zich alsnog aan te melden voor de commissie. Haar collega Ruud van de Laar van coa litiepartij GroenLinks hield de boot af, omdat hij zelf noch zijn enige fractiegenoot tijd kan vrij maken voor gesprekken en beoor deling van de sollicitanten de ko mende weken. Ook Hart voor Schouwen-Duiveland is om die reden niet vertegenwoordigd in de commissie. Staatscourant De advertentie waarin kandidaten worden opgeroepen te solliciteren op de burgemeesterspost, wordt 10 december gepubliceerd in de Staatscourant. Die termijn sluit op 12 januari. De bedoeling is dat voor het vertrek van Rabelink in mei bekend wordt wie hem op volgt. vrijdag 6 december 2019 SD 'Verkeersregelaar Ton is onmisbaar' Claudia Sondervan Oost-Souburg - Nelly van de Velde, directeur de Burcht-Rietheim ,,Wat gaat er niet goed in Schouwen-Duiveland?", wilde commissaris van de koning Han Polman gisteren weten van de gemeenteraad. Hij vreest dat potentiële kandidaten voor de opvolging van burgemeester Gerard Rabelink zich mogelijk laten afschrikken door een uit spraak van Robbert Lievense (LSD) in de PZC. Kijk op de site bij /video Verkeersregelaar Ton moet weg: 'Nu is het een puinhoop' Pieten en moeders demonstreren op de kruising Stemerdinglaan/Oranjeplein in Oost-Souburg tegen het gemeentelijke besluit dat Ton van Nunen (voorgrond) de oversteek van schoolkinderen niet meer mag bijstaan. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50