O O) CD O 14 ZEELAND Voetbalclub viert de 75ste verjaardag. Het feest werd aangekondigd en gepromoot op nationale televisie. Vandaag is het zover. JUBILEUM 75 JAAR HVV'24 Nieuwdorp Lewedorp Misschien beleefde voetbalvereniging Lewedorpse Boys, in de volksmond vooral bekend als Lebo, op sportief vlak wel het mooiste jaar in zijn be staan. En dat terwijl de club vandaag en morgen zijn 75ste verjaardag viert. Dat de club een feestje geeft, mocht heel Nederland weten. In het voetbal praatprogramma Veronica Inside voorspelde presentator Wilfred Genee wekelijks de voetbaluitslagen, met de bedoeling om geld in te zamelen voor Lewedorpse Boys, dat het jubileum groots aan wilde pakken en daarvoor wel een financieel extraatje kon ge bruiken. Helaas voor Lebo bleek Ge- nee's tafelgenoot René van der Gijp een betere voorspeller, al toonden de Bevelanders zich een waardig verlie zer. Tijdens een uitzending trakteerde secretaris Ruden Grim op bolussen en laten lekkernijen nou ook tijdens de jubileumviering een centrale plaats innemen. Edwin Fraanje is iemand die al zo'n veertig jaar bij Lebo rondloopt. Hij speelde er als aanvallend ingestelde speler ruim tien jaar in het eerste, maar werd na zijn actieve loopbaan keeperstrainer. Tegenwoordig beheert hij de website en social media bij de zo'n tweehonderd leden tellende club en maakt hij deel uit van de jubileum commissie. ,,Nu, maar ook na het sei zoen gaan we onze 75ste verjaardag goed vieren'', vertelt Fraanje. ,,Voor in juni zijn we een feestweek in de stij- gers aan het zetten, met onder meer een voetbalclinic voor de jeugd, een bedrijven- en voetvolleytoernooi, walking football voor de oudere le den en een afsluitende reünie.'' Maar allereerst is er vanavond een party voor de jeugd, waarna er mor gen een bakwedstrijd (Heel Lebo Voor het eerst in 34 jaar werd het eerste kampioen. Dat was echt zenuwslopend bakt), quiz en feestavond op het menu staan. Bij de Lebo-quiz komen uiteraard feitjes uit het verleden aan bod (zie kader). Toch hoeft Fraanje niet ver in zijn geheugen te griffen om een mooi feitje op te dreunen. ,,Het afgelopen seizoen was natuur lijk top. Voor het eerst in 34 jaar werd het eerste weer kampioen en dat was echt zenuwslopend.'' Lebo verspeelde in eerste instantie een ruime voorsprong op concur rent Hoedekenskerke/Kwaden- damme, dat vervolgens tot drie wed strijden voor het einde nog vier punten voorsprong had. Toch begon Lebo de laatste wedstrijd tegen Domburg met twee punten voor sprong. Het 1-1-gelijkspel was daarin voldoende voor de titel. ,,En dat ook ons tweede nog eens kampioen werd, maakte het feestje wel com pleet. Dat alles dan zo samenvalt, is mooi.'' Fusie Over de toekomst van dorpsvereni ging Lewedorpse Boys heeft Fraanje ook wel een mening. ,,We zullen toch aansluiting moeten zoeken met andere clubs om ook in de toekomst elftallen op de been te kunnen hou den. In de jeugd is er wel de samen werking met Borssele en Nieuw- dorp, maar dat de definitieve fusie met Nieuwdorp zo'n drie jaar terug misliep, is natuurlijk nog altijd zonde. We waren echt wel een heel eind.'' WIST U DAT: vrijdag 6 december 2019 GO GO 3.5 Voetbalclub HVV'24 en trai ner Pieter On- gena (foto) gaan aan het eind van het seizoen uit elkaar. De 36-ja- rige Belg heeft er dan drieën half jaar op zit ten bij de zon dag-derdeklas ser. Niek Luime komt HVV'24 juist versterken. De aanvaller komt in januari over van Een dracht Bazel. 2 Mick Vujovic is ook volgend jaar trainer van Nieuwdorp. De zaterdag-derde klasser en de oefenmeester kwamen giste ren contractver lenging overeen. Vujovic is bezig aan zijn eerste seizoen bij Nieuwdorp en gaat dus voor een tweede sei zoen bij de dorpsclub, die in de zomer uit de tweede klasse degradeerde. Het elftal is mo menteel koplo per in de derde klasse A. Lewedorpse Boys is jarig en dat mag iedereen weten Juriën Dam - Edwin Fraanje Edwin Fraanje toont de laatste kampioensfoto van Lebo. Vandaag en morgen viert hij weer feest met zijn club. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN 1 december 1944 eigenlijk niet de officiële oprichtingsdatum van Lebo is, maar de heroprichtings datum. Tussen 1937 en 1939 werd er namelijk al gevoetbald in Lewedorp. De clubkleuren (nu rood en wit) in eerste instantie blauw en wit waren. Lebo al op een aantal velden speelde. In 1944 speelde men op een veldje middenin het dorp. Omkleden gebeurde bij het 500 meter verderop gelegen café. Het veld was multifunctioneel, aangezien er ook motorraces op werden gehouden. Het tweede veld dat werd be speeld, was in 's-Heerenhoek. In derdaad, het veld van rivaal De Patrijzen In 1954 het huidige complex werd betrokken. Tot begin jaren zeventig moest dit wel worden gedeeld met buurman Nieuw- dorp. Lebo in 2011 overstapte naar het zaterdagvoetbal. In het sei zoen 2016/17 was het voor het eerst in de historie dat alle seni orenteams op zaterdag actief waren. Lebo gaat al een flinke tijd mee. archieffoto lebo $9MF Een kampioensfoto uit 1983. archieffoto lebo a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42