Leg een doorde Oosterschelde' O rêsr tot300,pp JOL Vroegboeksale ft korting Klimaatdoelen onhaalbaar door investeringen van oliebedrijven P7 Ultieme poging bij Hoge Raad voor terugkeer Sommige kerstbomen zijn groener dan andere 1 AUTO Walcheren 10/12 voorzitter van Nationaal Park Oosterschelde. Naast de Zeelandbrug en met een tweebaansweg erover. Het project moet Zeeland beschermen als de Oosterscheldekering niet meer voldoet. Bijzonder: zijn plan wordt door politiek, bedrijven en natuurorganisaties niet meteen afgeschoten. Siebe Kramer, scheidend De advocaten denken dat de vrou wen kans maken door in cassatie te gaan en dringen aan op een snelle behandeling. Die vindt al leen bij uitzondering plaats, meestal duren procedures bij de Hoge Raad lang. Advocaat André Seebregts doet het woord: ,,Op zijn vroegst zou er dan in januari een uitspraak komen." Het is de laatste stap in het pro ces dat namens 23 bruiden van IS en hun 56 kinderen is aangespan nen. In eerste instantie oordeelde de rechter twee weken na de zit ting in het kort geding, dat de kin deren moeten worden terugge haald. Desnoods door ook hun moeders mee te nemen. Hoewel de vrouwen hun recht op hulp van de staat hebben verspeeld, moeten hun foute beslissingen de rechten van de kinderen niet in de weg staan, aldus de rechter. Nederland moet aangeboden hulp accepteren, maar hoeft geen eigen mensen in gevaar te brengen om de vrouwen hierheen te krijgen. Kinderen staan op het punt te sterven. De winter komt er weer aan Een tweede rechter zette in ho ger beroep vrijwel meteen een streep door die uitspraak. De rechtbank kan niet op de stoel van de politiek gaan zitten, zo oor deelde hij, precies zoals de staat had betoogd. Maar daar valt volgens Seebregts veel op af te dingen. Hij en de an dere advocaten betwisten vooral of Nederland 'in redelijkheid tot be leid is gekomen'. „Kinderen staan op het punt te sterven, de winter komt er weer aan. President Assad (van Syrië, red.) komt dichterbij, wat betekent dat de vrouwen en kinderen gemarteld dreigen te worden. Een rechter kan ingrijpen bij een uitzicht op foltering." Dat kan ook als marteling al heeft plaatsgevonden. In de zaak van de Nederlands-Pakistaanse terreurverdachte Sabir K. vroeg de Verenigde Staten om uitlevering, nadat K. was teruggekeerd naar Nederland na marteling in een Pa- kistaans gevangenencomplex. Hardnekkige aanwijzingen dat Amerikaanse autoriteiten een rol hadden gespeeld bij de overdracht aan de Pakistaanse inlichtingen dienst, wetende dat hij zou wor den gefolterd, zorgde dat de rech ter een streep zette door uitleve ring. ,,Het is niet zo dat de politiek carte blanche heeft. Maar door deze uitspraak in het hoger beroep komt het daar wel heel dicht bij in de buurt'', zegt Seebregts. Het mi nisterie van Justitie en Veiligheid wil niet reageren op de ontwikke ling, 'omdat de zaak dan opnieuw onder de rechter is', laat een woordvoerder weten. Meer weten? Bel 07030 76 700 of kijk snel op nrv.nl vrijdag 6 december 2019 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Duurzame alternati voor elk jaar een nieuwe boom Nieuwe Golf redt zichzelf bij een ongeval »P18 Eindigt neemt je mee FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN ZEELAND2 dam IS-vrouwen weer naar rechter over vertrek uit Syrië Nederlandse IS-vrouwen wen den zich tot de allerhoogste rechter om terugkeer van zich zelf en hun kinderen naar ons land af te dwingen. In cassatie hopen hun advocaten aan te tonen dat de Nederlandse Staat het niet kan maken ze in detentiekampen in Syrië aan hun lot over te laten. Carla van der Wal Cyril Rosman Den Haag —André Seebregts, advocaat Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs ind. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Het gaat geruime tijd 10°C regenen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 711688 55555 »P8 Extra voordelige rondreizen met vertrek in 2020 Profiteer nog 5 dagen tot €300 per persoon korting op al onze 89 wereldwijde groepsreizen en 204 wereldwijde privéreizen met vertrek in 2020. Boek snel, want de actie loopt nog tot en met dinsdag 10 december!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1