OZCAN AKYOL Opgepakte mannen groepsverkrachting zaten al vaker fout €349 €349 cis <85/ (mi' 6 Villages m Profiteer nu van de Column Het indrukwekkendste mo ment tijdens het debat met staatssecretaris Menno Snel van Financiën vond plaats op de publieke tribune. De Kamer voorzitter verzocht het publiek niet te applaudisseren, waarop een gedupeerde antwoordde met: ,,Mijn hele leven is naar de klote." De toeslagenaffaire, die honder den gezinnen ten onrechte in financiële problemen bracht, door overijverige en vooringenomen belastinginspecteurs, is een smet op het departement van de Belas tingdienst, die sowieso een groot imagoprobleem heeft. Wie een klein foutje maakt, moet dat bekopen met de enorme destructiedrang van de organisa tie. De slogan 'leuker kunnen we het niet maken, wel makkelijker' lijkt de laatste jaren voornamelijk te gelden voor eigen medewerkers - niet voor het gewone volk. Dat er binnen het ministerie geen koppen zijn gerold, mag een wonder heten. Als u en ik een ad ministratieve slordigheid begaan, of iets te laat met betalen zijn, moeten we dit meteen bekopen met een boete, of anders, als het meezit, een gewichtige waarschu wing. In die zin is het interessant om te kijken naar het andere grote nieuws van deze week. HP/De Tijd onthulde dat VVD-fractievoorzit- ter Klaas Dijkhoff een reiskosten vergoeding van 4900 euro per jaar ontving, een bedrag waar hij abso luut geen recht op heeft, omdat deze uitgaven al gedekt zijn. De liberaal noemt het 'stom'. Hij had het simpelweg niet ge zien. Pas toen hem er naar werd gevraagd, erkende hij zijn fout en beloofde hij het bedrag terug te storten. Omdat de men sen weleens narrig konden wor den, toverde hij het verhaal van zijn wachtgeld weer tevoorschijn - dat zou hij, bij nader inzien, on middellijk stop laten zetten. Ik vond het vooral verbazing wekkend dat iemand kennelijk elke maand 400 euro op zijn reke ning gestort krijgt en daar hele maal geen vraagtekens bij plaatst. De mensen op de publieke tri bune, wier levens naar de klote zijn, zoals ze zelf zeggen, hebben niet eens dat bedrag voor hun maandelijkse boodschappen. Zij zitten in de shit door de overheid en moeten jarenlang boeten. De kloof tussen de overheid en de bevolking werd daarmee pijn lijk in beeld gebracht. Het ergste is nog dat Dijkhoff met zijn 'onop lettendheid' wegkomt, en dat de slachtoffers van de Belastingdienst voor altijd een trauma met zich mee moeten dragen. Het ergste is nog dat Dijkhoff wegkomt met zijn onoplettendheid Deze mannen zouden betrokken zijn bij woninginbraken, auto diefstallen, geweldsdelicten en witwassen. De oudste verdachte, een 26-ja- rige Bosschenaar, werd op 7 fe bruari in Waalwijk aangehouden met 17.000 euro contanten op zak. Volgens het Openbaar Ministerie kwam deze zaak niet voor de rechter, maar werd bepaald dat hij 10.000 euro moest 'teruggeven aan een familielid'. Zo'n 7.000 euro werd in beslag genomen. De verdachten worden maan dag voorgeleid bij de rechter commissaris. Dan wordt bepaald of zij langer opgesloten moeten blijven. De acht - onder wie vijf neven - mogen uitsluitend con tact hebben met hun advocaat. Advocaat Bas Kurvers bevestigt dat een aantal verdachten eerder te maken heeft gehad met politie en justitie. Hij wil er geen bijzon derheden over vertellen: ,,Het is niet relevant voor deze zaak.'' Verrast Kurvers zegt verrast te zijn dat de politie de media informeert over acht verdachten die zijn aange houden voor groepsverkrachtin gen. ,,Dit zou de indruk kunnen wekken dat de meisjes door acht personen zijn verkracht. En dat is de vraag. De politie had het beter kunnen hebben over zedenzaak i Betrokkenheid bij geweld, witwassen, inbraken en diefstal in plaats van over groepsver krachtingen.'' Bij de zaak speelt een woning in Orthen een belangrijke rol. De woning staat al langer dan een halfjaar te koop. Bij de omschrij ving van het pand wordt aandacht besteed aan een 'multifunctio nele ruimte'. Deze 'chillruimte' waar de groepsverkrachtingen plaats zouden hebben gevonden is dinsdag door de gemeente voor minstens een jaar gesloten we gens verstoring van de openbare orde. Alléén te boeken op Sunweb.nl Appartementen Ionian Arches Appartementen Gorgona Appartementen Electra Appartementen San Lorenzo Village donderdag 5 december 2019 GO ^0 @OzcanAkyol Klote Altijd fijn. Als onze bewindsper sonen, of hun voorgangers, door burgers worden geconfronteerd met hun beleid. Zo krijgen dos siers en krantenartikelen een menselijk gezicht. Het merendeel van de acht Bosschenaren die zijn aange houden voor groepsverkrach tingen waarvan drie meisjes melding hebben gedaan, heeft herhaaldelijk te maken gehad met politie en justitie. Marc Brink Den Bosch >(i «ti rjj. vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Scan de QR-code en bekijk al de Vroegboek Deals online! 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: V" JJ l thuiswink ^Hi0 SGR waarbon Sunweb LOGIES Griekenland - Corfu - Gouvia Knus en kleurrijk complex Zeer centraal gelegen Ontvangst met open armen LOGIES Griekenland - Lesbos - Molivos Zeer fijne Griekse gastvrijheid Op loopafstand van het strand Volledig gerenoveerde appartementen LOGIES Griekenland - Samos - Pythagorion Gerenoveerde appartementen Schitterend uitzicht Klantwaardering: 8,5 LOGIES Griekenland - Kefalonia - Lassi Fantastisch uitzicht op zee Centraal maar rustig gelegen Kleurrijk appartementencomplex

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6