Veiling levert kleurige speelroute op Mailadressen Hulst op straat door datalek 7 Christine Janssens laat zien hoe mooi vintage spullen kunnen zijn. Met het pas geopende Le Coin C Boutique in IJzendijke wil ze een verschil maken in de wegwerpmaatschap pij. „Niet meteen denken: het is van oma, dus het is niks." VINTAGE BOUTIQUE Christine Janssens uit Groede is geen onbe kende in IJzendijke. Ze had er eerder de kunst galerie Le Coin C Gallery en heeft in hetzelfde pand aan de Beurs straat Le Coin C Boutique ge opend. Er hangt in de boetiek nog steeds kunst, maar daarnaast zijn er vintage juwelen, meubelen en bijzondere objecten te koop. Ze ziet er toekomst in: ,,Er is zoveel moois, van bijvoorbeeld ouders of grootouders, dat gewoon wordt weggegooid. We kunnen die spul len ook koesteren. Koop kwali teit!" Ze wijst op de oorbellen met zwart en goud die ze draagt. Strak en modern, maar niet nieuw: ,,Van mijn oma, ze komen uit 1920." Ze wil bewerkstelligen dat mensen met een andere blik naar tweede hands spullen gaan kijken. ,,We moeten er respect voor hebben." Vonkje In je intereieur kun je prima oud met nieuw combineren, legt Christine, binnenhuisarchitecte, uit. Ze maakt de vergelijking met hoe kledingontwerpster Vivienne Westwood dat deed. Die richtte bij het Franse warenhuis Galerie Lafayette in Parijs etalages in met haar eigen kleding, in combinatie met vintage kleding. Zijzelf haalt de spullen voor haar boetiek overal vandaan. Ze ver koopt nieuwe producten, zoals Iwachu theepotten uit Japan, en er is veel tweedehands design in haar zaak te vinden. Design is echter geen voorwaarde. Als een object 'iets' heeft en het heeft zichtbaar geleefd, trekt het haar aandacht: ,,Het moet een vonkje geven als je We kunnen oude spullen ook koesteren. Koop kwaliteit het ziet. Mensen kunnen hier alles zien en voelen." Je weet bij Le Coin C Boutique niet waar je eerst moet kijken. Een gedroogd gordeldier uit 1890, met een opening waar mensen destijds hun brieven in bewaarden, hangt boven een Noord-Afrikaanse kast met bijzonder houtsnijwerk. Een kandelaar uit 1960 van Hans Nagel, bestaande uit losse elementen; een Zeeuwse koffer van zo'n honderd jaar oud, van P.J. Maartsense uit Goes. Ook staan er twee Veneti- aanse stoeltjes in warme kleu ren. ,,Die zijn tijdloos." Juwelen In een vitrine liggen vintage juwe len uitgestald. Van ivoren kettin gen van zo'n honderd jaar oud en een ketting met een Zeeuws knopje uit 1910, tot recentere siera den van Dior, Yves Saint Laurent of Dries van Noten. Opvallend zijn broches voor op een kilt, gemaakt van de poot van een Schots fazan tenras met een ringetje er om heen: ,,Dat zijn Schotse juwelen voor mannen." Le Coin C Boutique is geopend op zaterdagen 14 en 21 december, van 14.00 tot 18.00 uur. De zaak is verder op afspraak te bezoeken en op lecoincboutique.com is bin nenkort een deel van het assorti ment te vinden. Eind februari veilde burgemeester Jan Lonink oude straatnaambor den in buurthuis De Triangel. De onverwacht hoge opbrengst van 3190 euro wilde Wijkraad Cen trum steken in wat speeltoestellen in de wijk. Het werd een veel gro ter plan. ,,Want voor drieduizend euro koop je ook niet echt veel speeltoe stellen", zegt wijkcoördinator Sa- mantha Strooband. ,,Het is een mooi geval van burgerparticipatie en daarom steekt de gemeente er nu vijftienduizend euro GIDS-gel- den in. Die afkorting staat voor Gezond In De Stad en is ervoor om mensen letterlijk en figuurlijk in beweging te brengen. Ook Wo- De opbrengst van de straatnaamborden wordt aangevuld met GIDS-gelden ningcorporatie Clavis is aange haakt en deed er duizend euro bij. Nu is er ineens een budget van bijna twintigduizend euro." Een nieuwe speeltuin is lastig, vervolgt Strooband: ,,Daar moet je weer een vergunning voor aanvra gen. We hebben simpele oplossin gen gekozen. Een bestaande speel plaats krijgt iets extra's, zoals een doeltje of iets om in te klimmen: een klimboog, die niet duur is in aanschaf en ook makkelijk weer te verplaatsen is. Of dat wat er al stond wordt opgeknapt. Als je twee buizen weghaalt, wordt een fietssluisje ineens iets waar je ook kunt duikelen." Voorjaar Strooband verwacht dat de eerste speelplekken snel te zien zullen zijn. ,,We kunnen binnenkort de speeltoestellen bestellen. De spel letjes die we op de grond schilde ren in de stad, dat kan pas na de winter. Ik denk dat we openen in maart of april." Houders van bewonersvergunnin gen kregen gisterochtend een mail waarin de gemeente hen er aan her innerde de vergunning op tijd te verlengen. Waar normaal gesproken de mailadressen van de andere ver gunninghouders verborgen zijn, was nu een lange lijst van mailadres sen te zien. Sinds de privacywet AV G mei vo- rig jaar in werking ging, moeten in stanties, clubs en overheden voorko men dat privégegevens op straat be landen. ,,Er is sprake van een datalek, dat is de term", reageert gemeente woordvoerder Micaëla Boone. ,,Een van de mensen die de mail kreeg, heeft ons op het lek gewezen waarna we direct een mail met onze excuses hebben gestuurd." Volgens Boone deden tien men sen beklag bij de gemeente. ,,Het is echt heel vervelend en het had niet moeten gebeuren. We hebben het geval doorgegeven aan onze privacy officer en de verantwoordelijke er op aangesproken. We gaan kijken wat we kunnen doen om te voorkomen dat dit ooit nog gebeurt." donderdag 5 december 2019 VL 'Er is zoveel moois dat aandacht trekt' Sophie Stockman IJzendijke - Christine Janssens De opbrengst van de veiling van oude Terneuzense straatnaam borden wordt gestoken in een kleurig lint van spelen in de bin nenstad. Guido van der Heijden Terneuzen Door een fout van een ambte naar van de gemeente Hulst zijn gisteren de mailadressen van parkeervergunninghouders ge deeld. Guido van der Heijden Hulst Christine Janssens in Le Coin C Boutique te IJzendijke. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62