II Marcel Helling is de echte helper van Sint 5 Duitsland zet twee Russen uit Eén cadeau is voldoende Duitsland wijst twee mede werkers van de Russische am bassade uit naar aanleiding van een moord in augustus op een Georgiër in Berlijn. Het gaat mogelijk om een spiona- geaffaire. De twee Russen zouden medewerkers zijn van een Russische geheime dienst en moeten binnen een week het land uit zijn, is meege deeld aan ambassadeur Sergej Netsjajev. Rusland heeft met tegenmaatregelen gedreigd. Er zijn volgens de Duitse re gering aanwijzingen dat een Russische staatsinstelling bij de moord betrokken is. De vermoedelijke dader is aange houden, maar zwijgt als het graf. De 40-jarige etnische Tsjets jeen Zelimchan Changosjvili uit Georgië werd 23 augustus op straat door een fietser met een vuurwapen met drie schoten vermoord. Changosj- vili is eerder uit Georgië ge vlucht. De vermoedelijke da der is naar Berlijn gekomen met een vervalst Russisch paspoort op naam van Andre- jevitsj Sokolov uit Sint-Pe tersburg. Het type paspoort is in Rusland al sinds 2009 niet meer uitgegeven. Er blijft voldoende ruimte om vuurwerk af te steken Actieverbod voor Greenpeace Greenpeace mag geen acties meer voeren bij olieplatforms van Shell op het Brentveld in de Noordzee. Dat heeft de rechtbank in Edinburgh be paald nadat Shell een zaak had aangespannen tegen de mi lieuorganisatie. De boorplat- forms worden niet meer ge bruikt en de milieugroep wil dat Shell ze opruimt. Het olie- bedrijf laat ze liever staan, dat is goedkoper. De rechter stelde vast dat de platforms privébezit van Shell zijn. gelijks duizend extra ritten. Vol gens PostNL vergen november en december een steeds grotere in spanning. Zeker nu Black Friday en Cyber Monday tegenwoordig ingeburgerd raken en vlak voor Sinterklaas vallen. Vorig jaar be zorgde PostNL de laatste twee maanden liefst 50 miljoen pakjes en dit jaar zal dat niet minder zijn. ,,Dit betekent dat de hele e- commercebranche alle zeilen bij moet zetten'', vertelt Tahira Li- mon van PostNL. Bezorger Marcel Helling vindt de extra drukte niet vervelend. ,,Ik loop deze dagen een stapje harder, maar het is nog te doen hoor.'' Kerstvakantie is er voor de Hagenaar niet bij. ,,Na Sinterklaas is het tijdelijk wat rustiger, maar daarna ga ik er weer vol tegenaan. Vakantie neem ik in februari.'' Agent lost schot Top van Afrika en Macron Dode na misdrijf azc ,,Het is topdrukte, elke dag ben ik zeven tot acht uur in touw om al les te bezorgen'', vertelt Helling, die al twaalf jaar pakketten rijdt voor PostNL. De 47-jarige Hage naar ziet het aantal pakketjes ie der jaar toenemen. ,,Vandaag had ik bijvoorbeeld een klein straatje met zeven huizen. Ieder adres had daar wat besteld.'' Alles bezorgen valt niet altijd mee, want lang niet iedereen is thuis. ,,Doordat ik altijd dezelfde route rijd en dit al zo lang doe, heb ik gelukkig veel telefoon nummers'', legt Helling uit. ,,Vanwege Sinterklaas appen en bellen mensen mij deze dagen zelf als ze er niet zijn. 'Kun je het bij de buren of bij mijn zus afle veren?', vragen ze dan.'' In heel Nederland levert PostNL nu tot wel 1,6 miljoen pakjes af. Per dag. Dat is dubbel zoveel als normaal. Gevolg: extra bezorgers en langere dagen. Be zorger Helling werkt deze maand zes dagen per week. ,,Alleen zon dag heb ik vrij.'' PostNL heeft vijfduizend pakketjesbezorgers op de weg, bij elkaar rijden zij da- donderdag 5 december 2019 ANTISEMITISME BERLIJN Het college van b en w in Amsterdam verbiedt rond oud en nieuw vuurwerk in de parken en groengebieden in de stad. EDINBURGH Groot is de schok in Frankrijk nadat 107 grafzerken op een joodse begraafplaats zijn beklad met hakenkruisen en anti semitische leuzen. Ditmaal was de begraafplaats in West- hoffen (bij Straatsburg) het doelwit. foto afp Topdrukte voor Marcel Hel ling. FOTO GUUS SCHOONEWILLE ALKMAAR Bij een incident in Alkmaar heeft een agent geschoten nadat deze twee jongens had be trapt op diefstal uit een politieauto. Toen de agent ze wilde aanhouden volgde een wor steling. Of er ge richt is geschoten of dat er een waar schuwingsschot is gelost, kon de poli tie nog niet zeg gen. De verdach ten wisten te ont komen. PARIJS De Franse presi dent Emmanuel Macron heeft de leiders van Mali, Niger, Burkina Faso, Mauritanië en Tsjaad uitgeno digd voor een top. Hij wil weten of de landen nog mili taire steun willen. WEERT Hulpdiensten heb ben gisteren in het azc in Weert na een vechtpartij het levenloze lichaam van een bewoner gevonden. Volgens de politie is de 25- jarige man door een misdrijf om het leven geko men. De politie heeft een 29-ja- rige man aange houden op verden king van betrok kenheid bij de dood van de be woner. ot een maand voor onze eerste Neder landse Sinterklaas woonden wij in Bolivia. Daar mochten schoentjes worden gezet en kregen de kinderen van Sint één ca deautje. De rest ging naar de kinderen in de buurt, die het minder goed hadden. Eenmaal in Nederland ver gaapten onze kinderen zich aan alles wat er te krijgen was, er was een grote zak met cadeau's. Er werd voor iedereen om beurten één cadeautje uitgehaald, waarna een pauze werd in gelast. Na de chocomel was de volgende ronde. Mijn zoons naam klonk, ter wijl een cadeau omhoog werd gehouden. Hij re ageerde verbaasd: 'Sinter klaas vergist zich. Ik heb al wat gehad'. Verward keken we elkaar aan, terwijl de kinderen vrolijk en blij ver der gingen met hun ene ca deautje. De andere pakjes hebben we opgeborgen. Wat een voorbeeld!' - Hilleke Linthorst Nee, hij gooit ze niet door de schoorsteen, maar bezorgt zijn 250 tot 300 sinterklaaspakjes aan de deur. Pakketbezorger Marcel Helling (47) is één van de vijfduizend mensen van PostNL die het heerlijk avondje mogelijk maken. David Bremmer De Lier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5