Zieke vrachtwagenchauffeur zamelt al rondtoerend blikjes in IN DE REGIO 6 Sinds bekend is geworden dat de biljarttafel weg moet uit de brasse rie, doen de gebruikers en hun vaste schare fans uit het zorgcen trum geen oog meer dicht. Voor een stuk of twintig bejaarde biljar ters draait zo'n beetje het hele leven om het biljart. Maar zorgorganisatie Allévo is onverbiddelijk. ,,We vin den het heel vervelend voor deze Een aantal van ons is gehandicapt en kan gewoon niet naar een andere locatie mannen, maar er is gewoon geen plaats meer voor de biljarttafel", zegt Natasja van Hasselt, hoofd HR communicatie. ,,We hebben te maken met een grote vraag naar zorg en ondersteuning. Daarom gaan we de ruimte gebruiken voor dagbesteding, voor zowel cliënten als mensen van buiten." De mannen hebben allemaal aangegeven dat voor hen geen be- tere dagbesteding bestaat dan het biljart. Ze komen er drie keer in de week samen. ,,Maar dagbesteding is meer dan biljart alleen", vervolgt Van Hasselt. ,,Je moet denken aan beweging en spel. En creatieve acti viteiten. De heren zijn van harte welkom daaraan deel te nemen." De manager zegt er met 'allerlei organisaties binnen Burgh-Haam- stede' alles aan te doen een andere locatie voor de biljarttafel te vin den, elders in Burgh-Haamstede. ,,Daarover zijn we al langer in goed overleg met de biljarters." Handicaps Dat beeld wordt echter niet her kend door de biljarters. ,,We heb ben inderdaad een keer met ze ge sproken", zegt Jan Hart namens de biljarters. ,,Maar om nou te zeggen dat dat een goed overleg wasAl- lévo wil gewoon de baas blijven. Wij gaan dit nooit winnen." De kwestie houdt Hart en zijn vrienden voortdurend bezig. ,,Ik heb vandaag ook weer de hele dag lopen denken. Aan een andere loca tie hebben we niets. Een aantal van die mannen kan niet weg uit De Duinen. Sommigen zitten in een rolstoel. We zorgen voor elkaar, al jaren. Ik doe hun jassen dicht, geef ze drinken. Hoe moet ik ze mee krijgen naar een andere locatie? En wat nou als ze naar de wc moeten? Ik kan veel, maar niet alles." Daar had Allévo niet aan gedacht. ,,We hebben begrip voor de zor gen", aldus Van Hasselt. ,,Daarom hoop ik dat we in gesprek blijven, zodat we samen kunnen werken aan een passende oplossing." Michiel Bouwman Tholen Scherpenisse is vrachtwagenchauf feur, maar na twee hartoperaties belandde hij thuis. In de tussentijd wil hij wat doen voor de samenle ving. Hij zamelt op het hele eiland blikjes in. Iets dat hij overigens al in zijn chauffeurstijd deed, terwijl hij wachtte tijdens het laden en lossen. De Tholenaar is begaan met het milieu, vertelt hij. Bovendien vindt hij dat de inwoners al veel moeten betalen aan afvalheffingen. Doordat hij het blik ophaalt, scheelt dat aan ruimte bij het restafval, legt hij uit. ,,Zo scheelt het ook voor de ge meente kilo's afval. Ik sorteer de boel, pers ze plat en dan gaat het Sinds augustus haalde de Tholenaar meer dan 150 volle zakken op blik naar de afvalverwerker. Daarna wordt het hergebruikt." Pas sinds augustus is Scherpenisse bezig met zijn project. Meer dan 150 volle zakken haalde hij al op. ,,Ik ben maar een klein radertje in het geheel, maar doe het wel met mijn hart." Hij zette zelfs een klein spaarsys teem op: ,,Als mensen een zak blik inleveren, krijgen ze een stempel. Bij vijftien stempels krijgen ze een cadeautje." Samen sparen ,,In Oud-Vossemeer woont een jongen wiens ouders een zaak heb ben" vertelt Scherpenisse. ,,Al het personeel scheidt nu de blikjes voor die jongen. Dat levert stempels op voor hem én het zorgt voor minder afval." Ook na 1 januari, als het blik- afval niet meer van het plastic ge scheiden hoeft te worden, gaat Scherpenisse door. ,,Want op die manier krijg je er niets voor terug." Meer informatie over het project staat op de Facebookpagina: 'blikjesspaarkaart'. Rommelroute Kunstbeurs Kerstmarkt in de Grote Kerk MIJN DORP, MIJN STAD Biljart moet wijken voor zorgruimte donderdag 5 december 2019 BE Massaal protest en vergaderin gen ten spijt: de biljarttafel mag niet blijven in woonzorgcomplex De Duinen van Haamstede. Wel zegt zorgorganisatie Allévo met 'allerlei organisaties' te zoeken naar een oplossing, elders in Burgh-Haamstede. Wendy Wagenmakers Burgh-Haamstede - Jan Hart, één van de biljarters Blikjes limonade, deodorantbus sen of potdeksels: alles waar ook maar iets van blik in zit, za melt Jan Scherpenisse uit Tho- len in. Hij rijdt er het hele eiland voor over. Hij heeft zelfs een klein spaarsysteemp opgezet: wie genoeg voor hem inzamelt, krijgt een cadeautje. WEMELDINGE In Wemeldinge wordt zaterdag weer een rom melroute gehouden. Tussen 10.00 uur en 16.00 uur bieden de in woners hun overbodige spullen aan en hier kun nen zomaar pareltjes tussen zitten. Ook zal een aantal buurtvereni gingen bezoekers van hapjes en drankjes voor zien. De opbrengst wordt gebruikt om het dorp weer feestelijk aan te kleden tijdens Ko ningsdag 2020. Meer in formatie op facebook.com/rommel- routewemeldinge. KATS Atelier Galerie Kats in Kats houdt zaterdag en zondag een kunstbeurs. Kunstenaars verkopen kunstwerken met een maximumprijs van twee honderd euro. Belangstellenden zijn op zaterdag en zondag van 13.00 tot 18.00 uur wel kom in Atelier Galerie Kats aan de Dorpsstraat 16 in Kats. GOES Op zaterdag en zondag vindt in Goes de groot- In Goes is zaterdag en zondag een kerstmarkt. FOTO WILLEM MIERAS ste kerstmarkt van Zee land plaats. In en rondom de monumen tale Grote Kerk kunnen bezoekers genieten van ruim honderd kraampjes met allerlei kerstartike- len. Ook zijn er in en rond de kerk diverse muziekoptredens. De markt is op zaterdag ge opend van 11.00 tot 20.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. GOES Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur: In loopochtend in kerk met koffie of thee; Serviceflat de Scha kel, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; 14.00 uur: Wandeling in groepsverband en scootmobieltocht; 's-Gravenpolder Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gra tis sporten; HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling in groeps verband; HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur: Week markt; 09.30 uur: Wandelen in groeps verband; Bibliotheek, Stengeplein, 09.30 11.30 uur: Digitale in loopochtend; 14.00 15.30 uur: Taalcafé; Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 uur: Ex positie 'Zeeuws meisje 2019'; 'S-HEER ARENDS- KERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fit ness Fun Party; KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: Seni- orenYoga; RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.30 12.00 uur: Handwer ken; WEMELDINGE De Wemel, 15.00-17.00 uur: Jeugdactiviteiten YERSEKE MFC Tehare, 09.00 09.45 uur: Allevo les sen 'Bewegen 65+'; 09.45-10.15 uur: Vrij badmintonnen; 10.00 11.00 uur: Yoga-gym voor 55+; Bibliotheek Moerzicht, 10.00 12.00 uur: Digitaal in- looppunt; Grand Café Moerzicht, 14.30 16.00 uur: Creamid- dag; 16.00-17.00 uur: Borreluurtje senioren. Jan Scherpenisse met zakken vol blikjes. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59