Cornelia zoekt nieuwe naam voor nieuwbouw krantenbezorgen.nl 7 Interesse? KRAMT ZOEKT BEZORGER OPENING MONDRAGON Govert Janzen zal misschien altijd de man van het AH- tasje blijven. Zijn uitspraak dat hij niet zit te wachten op hotelgasten met een diepvriespizza uit de supermarkt, werd hem op social media niet in dank afgenomen. Maar de hotelier van Mondragon komt met een ludiek goedmakertje. De tuinkamer krijgt een grote plantenbak met verse kruiden en tomaatjes 's Ochtends voor 7.00 uur kranten bezorgen, zaterdag voor 8.00 uur Goede verdienste per vier weken Startpremie 200 (vraag naar de voorwaarden) •Gratis de krant lezen Minimumleeftijd 15 jaar Het is een druk aan- en afrijden van leveran ciers en interieur bouwers deze dagen op de Oude Haven. Iedereen wil iets van Govert Jan zen. Vrijdag komen als eerste de investeerders een nachtje logeren. Zaterdag opent het verbouwde hotel écht, dus worden snel nog de laatste puntjes op de i gezet. Karren vol bad- en bedlinnen staan in de gangen klaar om ver spreid te worden over de 41 suites. Waar nog geen zes maanden gele den het bouwstof de neus krie belde, ruikt het nu heerlijk nieuw en oogt het verbluffend chique. Saté met frites Het bijhorende stadscafé 't Gou den Elfje en restaurant Cristó draaien vanaf gisteren al op volle toeren. Omwonenden zijn uitge nodigd de hoogstaande gerechten van chef-kok Kees Visser en zijn team te proeven. En voor één keer laat Janzen ook saté met frites aanrukken, vertelt hij met enige zelfspot. ,,Voor maandag 9 de cember nodig ik iedereen uit die zich - hoe ga ik dat nu een beetje netjes zeggen - geschoffeerd voelde door mijn uitspraak over het plastic AH-tasje. Specifiek een zekere Martin", verwijst de hote lier naar de beheerder van het Fa- cebookplatform ZierikNieuws, waar de discussie over de 'arro gante houding' van Janzen een grote vlucht nam. Liefhebbers van saté en frites kunnen die avond voor vijf euro aanschuiven in 't Gouden Elfje. Janzen: ,,Alles wat ze verder mee moeten brengen, is een AH-tas. En om te voorkomen dat straks heel Zierikzee op de stoep staat, moeten ze reserveren: maandag om 10.00 uur gaat de lijn (0111 218039) open. We hebben veertig plaatsen. Vol is vol. De opbrengst is voor een goed doel." Janzen leidt zijn bezoek trots rond. Het interieur heeft hij in grote lijnen zelf bedacht. Geïnspi reerd op meer dan dertig jaar er varing in de hotelwereld en tal loze foto's die hij maakte van ho tels tijdens vakantiereizen, gehol pen door architecte Belinda Ub- bink. De kleurstelling van de ka mers is afgestemd op hun ligging aan de noord-, zuid-, west- of oostkant van het gebouw. ,,Het westen is voor mij de onder gaande zon. Avondrood dus." De lange muur van die kamer gaat volledig bedekt onder een mo derne impressie van de Nacht wacht, passend bij de sfeer rond de Spaanse veldheer Cristóbal de Mondragón. De entree van het hotel via de grote groene deuren aan de Oude Haven ademt de statigheid die je verwacht achter de gerestau reerde gevel. Het imposante tapijt in het koninklijk blauw van de Havenzaal een verdieping hoger is speciaal ontworpen door Chris tian Lacroix en heeft een naam: Papillon. Maar het zijn ook de kleine dingen waaraan Janzen zelf veel plezier beleeft. Op de porseleinen koffiekopjes van 't Gouden Elfje pronkt de Dikke To ren, naast een Zeeuws knopje, een typisch Zierikzees muuran ker en een meisje. ,,Eén van de vier meisjes die begin negen tiende eeuw - puur ter decoratie - op de voorgevel van het oude Mondragon zijn aangebracht", glimlacht Janzen. ,,Daar hou ik van, van dat soort details." De officiële opening van Hotel Mondragon is op 25 april, met een groots cultureel evenement in en rond de Oude Haven. Esme Soesman Zierikzee Begin volgend jaar start de bouw. Anderhalf jaar later kunnen de do zen worden ingepakt en zullen de bewoners van Cornelia verhuizen. Het nieuwe zorgcomplex krijgt 93 appartementen voor bewoners en elf huiskamers, met elk een eigen thema. In die huiskamers kunnen de dagelijkse dingen worden ge daan, zoals maaltijden bereiden, eten en televisiekijken. En elke huiskamer heeft een speciale hoek voor bijzondere activiteiten. De muziekkamer krijgt bijvoorbeeld een zithoek met piano en de tuin kamer een grote plantenbak met verse kruiden en tomaatjes. Weer andere huiskamers zijn meer inge- richt op rust. De slinger van wonin gen rond de huiskamers hebben al lemaal een eigen voor- en achter deur. Langs de gevel loopt een breed trottoir rond het gebouw. Op de eerste verdieping komen stu dio's voor mensen die revalideren of logeren, en een behandelcen trum en oefenzaal voor fysiothera pie, ergotherapie, logopedie en re validatie. Allévo is in zee gegaan met bouwer Sprangers en Van Galen Klimaat techniek. De contracten zijn gete kend. Ook bestemmingsplan en vergunningen zijn rond. Wie een idee heeft voor een nieuwe naam, kan dat voor 1 januari 2020 melden via naam@allevo.nl. De naam moet passen bij de omgeving, voor ieder een begrijpelijk zijn en een warme, menselijke uitstraling hebben. donderdag 5 december 2019 JE KRIJST EEN STARTPREMIE VAN 200 EURO EN LEEST T>E KRANT ©RATIS.' Zoenoffer na ophef over plastic tasjes Hotelier Govert Janzen in restaurant Cristó: ,,Het is zelfs mooier geworden dan we hadden be dacht. Je kan het maar één keer goed doen." fotodirk-jan gjeltema Marcel Modde Zierikzee Nog ruim anderhalf jaar, en dan eten bewoners van Cornelia hun warme hap in de huiskamer van een fonkelnieuw gebouw op de voormalige hockeyvelden in Zie rikzee. De naam Cornelia ver dwijnt. Alle bewoners van Schouwen-Duiveland mogen meedenken over een nieuwe Ne derlandse naam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58