I Bij FunKids in Zierikzee staan pannenkoeken op het menu IN DE REGIO 6 Woonzorgcomplex De Duinen MIJN DORP, MIJN STAD 1 r Sinds bekend is geworden dat de biljarttafel weg moet uit de brasse rie, doen de gebruikers en hun vaste schare fans uit het zorgcen trum geen oog meer dicht. Voor een stuk of twintig bejaarde biljar ters draait zo'n beetje het hele leven om het biljart. Maar zorgorganisatie Allévo is onverbiddelijk. ,,We vin den het heel vervelend voor deze Een aantal van ons is gehandicapt en kan niet naar een andere locatie mannen, maar er is gewoon geen plaats meer voor de biljarttafel", zegt Natasja van Hasselt, hoofd HR communicatie. ,,We hebben te maken met een grote vraag naar zorg en ondersteuning. Daarom gaan we de ruimte gebruiken voor dagbesteding, voor zowel cliënten als mensen van buiten." De mannen hebben allemaal aangegeven dat voor hen geen be- tere dagbesteding bestaat dan het biljart. Ze komen er drie keer in de week samen. ,,Maar dagbesteding is meer dan biljart alleen", vervolgt Van Hasselt. ,,Je moet denken aan beweging en spel. En creatieve acti viteiten. De heren zijn van harte welkom daaraan deel te nemen." De manager zegt er met 'allerlei organisaties binnen Burgh-Haam- stede' alles aan te doen een andere locatie voor de biljarttafel te vin den, elders in Burgh-Haamstede. ,,Daarover zijn we al langer in goed overleg met de biljarters." Handicaps Dat beeld wordt echter niet her kend door de biljarters. ,,We heb ben inderdaad een keer met ze ge sproken", zegt Jan Hart namens de biljarters. ,,Maar om nou te zeggen dat dat een goed overleg wasAl- lévo wil gewoon de baas blijven. Wij gaan dit nooit winnen." De kwestie houdt Hart en zijn vrienden voortdurend bezig. ,,Ik heb vandaag ook weer de hele dag lopen denken. Aan een andere loca tie hebben we niets. Een aantal van die mannen kan niet weg uit De Duinen. Sommigen zitten in een rolstoel. We zorgen voor elkaar, al jaren. Ik doe hun jassen dicht, geef ze drinken. Hoe moet ik ze mee krijgen naar een andere locatie? En wat nou als ze naar de wc moeten? Ik kan veel, maar niet alles." Daar had Allévo niet aan gedacht. ,,We hebben begrip voor de zor gen", aldus Van Hasselt. ,,Daarom hoop ik dat we in gesprek blijven, zodat we samen kunnen werken aan een passende oplossing." Esme Soesman Zierikzee Wekelijks staan er andere activi teiten op het programma. Eerst voor kinderen van 5 tot en met 7 jaar, daarna voor de doelgroep 8 tot en met 12. Het voorlopige hoogte punt voor Jade? ,,Slijm maken. Dat was zó leuk!" Zij sleepte Iris mee naar de kin derclub, toen die bij haar speelde. Nu heeft Iris op haar beurt Esmee meegebracht. ,,We doen leuke spelletjes hier. Of we knutselen." Jade is hartstikke ziek geweest van de week, maar is toch van de partij. ,,Ik wilde echt heel erg graag." De kinderen leren elkaar goed kennen en doen andere dingen dan thuis Met het organiseren van laag drempelige activiteiten probeert SMWO kinderen een aantrekke lijk naschools programma aan te bieden. Zodat ze elkaar leren ken nen, actief bezig zijn en ook eens andere dingen doen dan thuis. „Daarnaast vinden we het belang rijk de kinderen wat mee te ge ven", vertelt 'juffrouw' Denise Verdouw van SMWO. Pesten Andere kinderen uitlachen of pes ten is er niet bij. En als een dolle rondrennen en niet luisteren, gaat ook niet gebeuren. Drie keer een waarschuwing en je mag naar huis. ,,Dat speelt hier niet hoor", zegt Verdouw. ,,Maar bij de oudere kin deren is het weleens gebeurd. Toch is het eigenlijk altijd heel gezellig. Kinderen vinden het leuk om hier bij elkaar te komen." Al valt bakken op een simpel kookplaatje nog helemaal niet mee. Verdouw, lachend: ,,Een keu kentje zou fijn zijn. Maar we laten er ons ook niet door weerhouden om zoiets als dit te doen." Barokmuziek Snerttocht Concert donderdag 5 december 2019 Biljart moet wijken voor zorgruimte SD De 6-jarige meiden Iris, Jade en Esmee (vlnr) roeren het pannenkoekenbeslag. foto dirk jan gjeltema Massaal protest en vergaderin gen ten spijt: de biljarttafel mag niet blijven in woonzorgcomplex De Duinen van Haamstede. Wel zegt zorgorganisatie Allévo met 'allerlei organisaties' te zoeken naar een oplossing, elders in Burgh-Haamstede. Wendy Wagenmakers Burgh-Haamstede - Jan Hart, één van de biljarters Esmee (6) lust geen pannen koeken. Maar kans dat ze spruitjes, haar lievelingseten, ooit gesleten krijgt bij kinder club FunKids is klein. Dus roert ze enthousiast met haar vrien dinnetjes Iris en Jade mee met het beslag. Het was gisteren pieten- en pannenkoekenmid dag in jongerencentrum 4SD in Zierikzee. BURGH-HAAMSTEDE Barokensemble Consort of Voices presenteert zaterdag een nieuw pro ject met Duitse barok muziek voor de advent- en kerstperiode. Het concert is in Burgh- Haamstede. Onder de titel Abendmusiken brengt het ensemble muziek van Heinrich Schütz, Dietrich Buxte- hude, Dietrich Becker, Franz Tunder en Matt hias Weckmann. Het concert in de Her vormde Kerk begint om 20.00 uur. Kaarten re serveren kan via consortofvoices.nl. SINT MAARTENSDIJK Wandelsportvereniging Oosterscheldestappers houdt zaterdag de Kommetje Snerttocht in Smerdiek in samenwer king met Hotel Kom, sla gerij Peter op den Brouw en restaurant SMAEK. Er zijn routes uitgezet van 5, 10, 15 en 25 kilometer. Alle routes starten en eindigen bij Hotel Kom op de Markt De start is tussen 9.00 en 14.00 uur. Na afloop zal er een kop snert klaarstaan. Aanmelden voor de wandeltochten kan ter plekke. Consort of Voices geeft zaterdag een concert in Burgh-Haamstede. OUDDORP Het jongerenkoor Ons Eiland geeft zaterdag een concert in Ouddorp. De negentig jongeren zingen kerstliederen. De deuren in de Hervormde Kerk gaan open om 19.00 uur, om 19.30 uur begint de avond. De en tree is gratis. Na afloop is er een collecte. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten; BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 09.30-12.30 uur: Thuis in je Dorpshuis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Bridge,19.30- 21.30 uur: Zangver eniging Zilt; Pelgrims- kerk, 10.15 uur: Yoga; Sportcentrum Wes- terschouwen, 13.00 14.00 uur: 50+ Gym; DREISCHOR Dorpshuis, 18.45 uur repetitie CresKids muziekvereniging Crescendo, 19.45 uur repetitie Fanfare mu ziekvereniging Cres cendo; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 uur: Meditatie; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30 uur: Schilderen, 13.30 uur: Sporten voor Oude ren; NIEUWERKERK Dorpshuis, 19.00 22.00 uur: Dansen; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas/jokeravond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30 15.30 uur: Koersbal- middag van d'Antilo- pen; RENESSE Dorpshuis, 20.00 uur: Biljartclub, 19.30 uur: Klaverjasclub; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: The Goldfinch; Haven plein, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Ha venpark 18 e.o. Vlams exporoute 'O kijk, Sint Nicolaas te Zie- rikzee!, de eerste in tocht in 1924.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57