Een afgehakte hand gaat op zoek naar zijn eigenaar Gecompliceerde plot laat weinig ruimte voor grappen 7 Passieproject duikt in corrupt New York alle tijden. Daar heeft Trump geen monopolie op.'' Het tijdloze uitgangspunt van Mo therless Brooklyn stelt Norton ook in staat om het verhaal moeiteloos van de jaren 90 naar de jaren 50 te ver plaatsen. ,,De schrijver had daar hele maal geen moeite mee. Voor mij was deze periode, toen er in Hollywood veel detectivefilms van hoog niveau werden gemaakt, heel aantrekkelijk.'' Tegenpool Zelf speelt de regisseur de hoofdrol van Lionel Essrog, de man met het Tourette-syndroom. ,,Hij is natuur lijk niet te vergelijken met de rollen die Humphrey Bogart destijds speelde. Hij is zijn tegenpool. Lionel oogt kwetsbaar, irriteert mensen, stoot ze af, maar gaat wel op zijn doel af. Hij heeft een bijna fotografisch ge heugen, iets wat bij deze patiënten vaker voor schijnt te komen.'' Om de ongebruikelijke lichaams taal van Lionel onder de knie te krij gen bestudeerde Norton patiënten met dit syndroom, onder wie een profbasketballer. ,,Hij had de neiging om mensen op de meest onver wachte momenten aan te raken. Ook in wedstrijden. Dat voortdurend zoe ken naar lichamelijk contact heb ik ook in Lionel verwerkt.'' Jazz speelt een belangrijke rol in de film. Zo belandt Lionel in een club waar de muziek veel bij hem los maakt. ,,Hij reageert op het geïmpro viseerde ritme en rapt mee. De mu ziek voegt een extra element toe. Bo vendien gaf het mij de mogelijkheid om samen te werken met jazzle gende Wynton Marsalis en compo nist Thom Yorke van Radiohead. Dat waren voor mij de bonussen als re gisseur.'' MOTHERLESS BROOKLYN weet zich in alle mi lieus binnen te dringen en is duidelijk een man met een missie. Motherless Brooklyn heeft alle kenmerken van een passieproject van Norton, die uitste kend speelt. Zijn film straalt warmte uit voor alle personages, zelfs die uit het criminele milieu. Wie van de be tere gangsterfilm houdt, zit goed bij deze productie. - A.Z. J'ai perdu mon corps Met animatie is alles mogelijk. Zelfs het vertellen van een liefdes verhaal met een bizar uitgangs punt. De hoofdfiguur in de Franse film J'ai perdu mon corps is name lijk een hand. Een afgehakte hand - ontsnapt uit een mortuarium - die een eigen leven leidt, allerlei avonturen beleeft en op zoek is naar de rest van zijn lichaam. Deze zoektocht wordt afgewis seld met de belevenissen van de jongen zonder hand, een Noord- Afrikaanse immigrant in Frank rijk, die zijn draai in het leven probeert te vinden. Hij leeft in de marge, mislukt zelfs als pizzabe zorger, totdat hij een bibliotheca resse van zijn eigen leeftijd ont moet met wie hij een relatie hoopt op te bouwen. J'ai perdu mon corps is gebaseerd op een boek dat geschreven is door Guillaume Laurant, die ook het scenario van de filmhit Amélie schreef. Ook deze film bezit een heerlijk soort onvoorspelbaarheid met een aangrijpende ondertoon. De film ging in première op het filmfestival van Cannes in 2019, waar hij de Nespresso Grand Prize won. - A.Z. Jumanji: The Next Level In Jumanji: Welcome to the Jungle (2017) kwamen vier totaal ver schillende tieners terecht in een retro-videogame. Hun krankzin nige avontuur, gecombineerd met spitsvondige dialogen rond per soonsverwisselingen en vooroor delen, bleek fris en regelmatig ook hilarisch. In dit vervolg zijn de inmiddels bekende personages én de avatars terug. Hoewel het bevriende vier tal elkaar beloofd had nooit meer in de buurt van Jumanji te ko men, stapt Spencer solo in het spel. Zijn bezorgde vrienden be sluiten hem te redden, met in hun kielzog twee oude mannetjes die vooral extra chaos opleveren. Deze opvolger is deels een her haling van zetten. Wat zich ook wreekt, is het gecompliceerdere plot, dat minder tijd overlaat voor die leuke zwartkomische steken onder water, doldwaze actiescè nes en rappe slapstick. donderdag 5 december 2019 Bruce Willis speelt in de film politiebaas Frank Minna. FOTOWARNER BROS. PICTURES MISDAADDRAMA Regie: Edward Nor ton. Hoofdrollen: Ed ward Norton, Bruce Willis en Alec Bald win. Een privédetective die moet leven met het syndroom vanTourette is voor elke acteur een uitdaging om te spe len. Als de man in kwestie ook nog als speurneus de kost ver- dient wordt het hele maal een Herculesklus. Edward Norton slaagt helemaal in deze mis sie in de ook door hem geregisseerde mis daadfilm Motherless Brooklyn. Als basis ge bruikte hij het boek van Jonathan Lethem dat hij naar de jaren 50 verplaatste. De film ademt de sfeer van gangsterfilms waarin Humphrey Bo- gart een halve eeuw geleden excelleerde. Het verhaal draait om omkoperij bij de handel in hele volkswijken die moeten plaatsmaken voor wegen en par keergarages. Essrog (Edward Norton) raakt verzeild in een wereld vol corrupte ambtena ren, actievoerders, gangsters en jazzmu sici. In dit kleurrijke en gevaarlijke gezelschap weet hij zich uitste kend staande te hou den. Hij heeft een foto grafisch geheugen, ANIMATIE Regie: Jérémy Clapin. Stemmen: Patrick d'Assum9ao, Victoire Du Bois en Hakim Faris. Nasfouel, eigenaar van de af gehakte hand, met zijn geliefde Gabrielle. beeld cinemien AVONTUUR Regie: Jake Kasdan. Met: Dwayne Johnson, Jack Black. - Marieke Nieuwdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51