'H 4 5 DECEMBER PAKJESPRET Vanavond is het pakjesavond. En hoewel de sinterklaastraditie onder vuur ligt, bewaart vrijwel iedereen er warme herinneringen aan. We zetten het kinderfeest in het zonnetje en vroegen u om uw mooiste verhalen te delen. En de baard bleek een lekker hapje Een wankele mijter Piet hoorde onze liedjes bij de haard En ineens ging alles verkeerd donderdag 5 december 2019 GO f interklaasavond 1966. Als oudste J van een groot gezin, geen cent te mak ken, zeker niet voor het huren van een Sint en Piet, wilde ik mijn jongere zusjes en broertjes een bezoekje van de goedheiligman niet ontzeggen. In mijn speciale rode 'kerstjurk' (een veel te groot afdankertje van een nichtje), met een op school gemaakte mijter, een zak zelfgemaakte cadeautjes mét gedicht en een aange plakte wattenbaard, schreed ik de kamer bin nen. Uiteraard smeet ik eerst keihard een hand strooigoed naar binnen. Alle kinderen kropen samen met de hond door de kamer om het strooi- goed te verzamelen. Toen mochten de kleintjes bij de Sint op schoot om een liedje te zingen en een pakje uit de zak te zoe ken. Helaas, de pret was van korte duur, want opeens kreeg onze hond mijn baard in de gaten. Hij vond dat zeker maar raar, want ineens zag hij zijn kans schoon, sprong op mijn schoot en... hap ...weg baard!' - Silvia Oskam Samenstelling Bonne Kerstens ijn leukste Sint was in 2002. We vierden met de hele familie sinterklaasfeest en hadden mijn vriend be reid gevonden om de rol van goedheiligman op zich te nemen. Toen hij eenmaal tussen de kleintjes was gaan zitten om /#*4| cadeautjes uit te \J*A delen moest hij even bukken. Op dat moment viel de mijter van zijn hoofd. Een nichtje pro beerde de situatie nog te redden door op te springen, waarbij alle glazen omvielen tussen de Sint en de kinde ren in. Nooit zullen we die verbaasde kinderen- Jf«\ blikken en de hilari teit vergeten. Elk *'Kv\ iaar hebben we er nog plezier over Bfi en lachen dan H M weer net zo hard als toen.' - Riet Van OJP^ Wingerden (V j ijn opa en oma woon den en werkten in sociëteit De Reünie in Gouda. Een monument waar de plaatselijke nota belen bijeen kwa men en de Rotary ver gaderde. In de grote zaal was een impo sante open haard, met leren fauteuils ervoor. Op een zondagmor gen nodigden opa en oma ons uit te zingen bij de open haard. Het was immers bijna sin terklaasavond. Dat deden wij. Na 'strooi eens wat lekkers' ge beurde het: er rolde een berg pepernoten uit de schoorsteen. Piet zat op het dak en had ons gehoord! De schrik was enorm, maar we doken wel op de traktatie af. In de schoorsteen zagen we ook nog een don kere plek, een plas van het paard volgens opa. Ik meed die haard jarenlang tot opa opbiechtte dat hij in de schoorsteen een zakje strooigoed had opgehangen dat hij ongemerkt met een touwtje had openge trokken.' - Sem van der Laan et laatste jaar voordat mijn ouders de waarheid over Sinter klaas onthulden, zaten we met z'n allen in de woonkamer. Mijn moeder, stiefvader, vier broers en ik. Ineens vlogen er pe pernoten door de kamer, met volle kracht gegooid. Dit was het begin van een kettingreactie. De pe pernoten raakten de klok, die van de spij ker gleed en op de grond viel. De klok viel met zo'n knal dat de kat, bij mijn moeder op schoot, haar na gels uitzette. Mijn moeder schok zo erg dat ze haar drankje over mijn jongere broertje gooide. Hij begon te huilen, de rest rende naar buiten om een glimp op te vangen van de myste rieuze Piet. Ik zat daar maar met mijn mond open. Geen idee wat er allemaal gebeurde.' - Robin Woordes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4