Slippen en glijden bij Den Inkelcross Aflossingsmarathon is 'kans' voor iedereen ZEELAND 13 Andere focus voor TTCM Menno Kole Kruiningen De cross wordt georganiseerd door atletiekvereniging AV'56, die ieder jaar een parkoers uitzet op de onverharde paadjes van zand, gras of houtsnippers. Afhankelijk van het weer kan het erg modde rig zijn. Het bos kent bovendien veel hoogteverschillen. Behendige klimmers en afdalers hebben zijn dan ook in het voordeel. Na de eerste twee wedstrijden van de crosscompetitie, in Hulst en Aardenburg, gaat de strijd op de lange afstand (9 a 10 kilometer) tussen Yunis Stitan, Eric Wolfert, Sergio Harinck en Robbert Meeuwse. De Den Inkel-kopstuk- ken van vorig jaar Tim van den Broeke (winnaar) en Tim Pleijte (runner-up) deden dit jaar wel mee in Hulst, maar niet in Aar denburg. Pleijte is er zaterdag we derom niet bij. Hij is op vakantie in Tenerife, waar hij morgen een 'Vertical' en op zondag een mara thon trail loopt. Van den Broeke staat zaterdag wel aan de start en behoort dan ook tot de kansheb bers voor de dagzege. Bij de vrouwen lijkt de strijd te gaan tussen de Dynamica-atletes Monica Sanderse en Durby Meij- boom. Sanderse werd vorig jaar na een tumultueuze finish tweede achter Monique Verschuure. Die laatste loopt door een langdurige blessure nog altijd geen wedstrij den en zal dus vanaf de zijkant toe moeten kijken deze editie. Op de korte cross (circa 3 kilo meter) staan zeven mannen in het klassement van de crosscompeti tie dicht op elkaar. Dat zijn Bere- ket Petersen, Wouter Schets, Jas per Zuidhof, Jarno Krijgsman, Stef Kapteijn (allen AV'56), Nathan de Zeeuw (Scheldesport) en Mathijs van Driesche (PAC). Bij de vrou wen op deze afstand is Anjolie Wisse (Dynamica) favoriet. Vierhonderd lopers Vorig jaar stonden er in Kruinin- gen inclusief de jeugdcategorieën in totaal zo'n vierhonderd lopers aan de start. De organisatie hoopt dat aantal zaterdag minimaal te kunnen evenaren. De pupillen starten om 12.30 uur, de volwasse nen om 14.10 uur. Inschrijven kan ter plaatse bij camping Den Inkel nog tot een uur voor de start. Na Kruiningen volgen er nog vier wedstrijden in het kader van de Zeeuwse Verzekeringen Cross competitie: Westenschouwen (11 januari), Westdorpe (25 januari), Bruinisse (8 februari) en Vlissin- gen (29 februari). TERNEUZEN Voor de 29ste keer organiseert Jogging Club Dow za terdag de traditionele Aflossings marathon in Terneuzen. De volle dige marathonafstand van 42,195 kilometer wordt daarbij in estafet tevorm van acht ronden gelopen. Met zo'n 650 deelnemers en 110 teams geldt de Aflossingsmara thon als één van de drukst be zochte loopevenementen in Zee- Er lopen zelfs mensen mee die voor het eerst in loopschoenen staan - Jan Boonman land. „Gezelligheid en sportiviteit staan hier voorop'', zegt Jan Boon man namens organisatie. ,,Er zijn altijd veel gelegenheidslopers die meedoen, zelfs mensen die voor het eerst in hun leven in de loop schoenen staan.'' De kwaliteit van de lopers varieert dan ook van be ginners tot regionale Zeeuwse en Belgische toppers. Tussen het bin nenkomen van het eerste en het laatste team kan dan ook gemak kelijk anderhalf uur verschil lig gen. De tijdslimiet bedraagt vie renhalf uur. Doordat de complete mara thonafstand over acht estafette ronden gelopen wordt hoeft ie dere loper 'slechts' 5,2 kilometer af te leggen. Als team loop je dan toch maar mooi een complete ma rathon. En natuurlijk kun je ook meerdere ronden per persoon lo pen, waardoor je zelf je te lopen afstand kunt bepalen. „Bovendien is deelnemen niet alleen sporten, maar betekent het ook een paar uur gezelligheid in de buitenlucht met collega's, vrienden, familie en andere sporters'', aldus Boonman. De wedstrijd speelt zich af in vijf verschillende categorieën: vrouwenteams, teams met louter DOW-medewerkers, familie teams, individuele marathonlo pers en er zijn de overige teams. BREEDTESPORT voorjaarscompetitie presteerde de formatie minder. Een beslissings wedstrijd tegen FvT uit Rotterdam bepaalde uiteindelijk wie er alge heel landskampioen werd. ,,Zij gingen ervan uit dat ze zouden winnen. Na de winstpartij zou Mi chel de Boer zijn vriendin ten hu welijk vragen." De prijs ging ech ter mee naar Middelburg. Op het moment dat Zuidweg terugdenkt aan het beslissende punt van Yu verschijnt er een twinkeling in zijn ogen. ,,Kalun sprong vanuit stilstand op de tafel om het te vie ren. Het was fantastisch. Zelfs bur gemeester Spar van der Hoek liep mee met de polonaise. Hij gaf ook nog een rondje aan alle aanwezi gen, namens de gemeente." Trots Na het behalen van de landstitel vertrok Yu naar het Duitse Borus- sia Dortmund. Ook de andere top- spelers verlieten de club. 't Zand degradeerde vrijwillig naar de eer ste divisie. ,,Op voorhand reali seerden we ons dat dit zou gebeu ren. Kalun was het niveau in de Eredivisie ontgroeid. We genoten van het moment. Het is iets om trots op te zijn." De carrière van Yu ging enkele jaren later als een nachtkaars uit. ,,Ineens vond ik het minder leuk. Ik kon mezelf amper nog motive ren om naar de trainingszaal te gaan en in die zaal mijn uiterste best te doen", tekende de Volks krant in 2003 op. ,,Ik vond het leuk om te lezen hoe goed ik wel niet was. Dat heeft me altijd goed ge daan, maar zij die dat dachten en schreven hadden geen idee hoe moeilijk het is in deze sport aan de top te komen. Je moet er zo vrese lijk hard voor werken en dan is de kans van slagen nog maar heel klein." In de ogen van Zuidweg blijft de Walchenaar een absolute topper. ,,Danny Heister en Trinko Keen worden gezien als de 'gouden ge neratie' van het Nederlandse ta feltennis. Kalun was minstens zo getalenteerd. Mentaliteit en toewijding bepalen of je een a Europese topper wordt of niet." donderdag 5 december 2019 GO tafeltennisglorie In het Den Inkelbos bij Kruinin- gen wordt zaterdag voor de 27ste keer de Den Inkelcross georganiseerd. Het is de derde uit een reeks van zeven wed strijden in de Zeeuwse Verze keringen Crosscompetitie. Beeld van de Den Inkelcross 2018 met voorop Frédérique Burkin. foto huib boogert M Kalun Yu wordt op de schouders ge nomen na het behalen van de landstitel in 2000. ARCHIEF FOTO GOVERT COEBERGH MIDDELBURG In de afge lopen vijftien jaar daalde het ledenaantal van tafel tennisvereniging TTC Mid delburg voortdurend. Sinds anderhalf jaar groeit het aantal weer en staat de tel ler op zo'n 150 leden, meent Jelle-Jan Pieterse (medeverantwoordelijk voor het technisch beleid). „Vroeger waren we zicht baar in Nederland. Nu wil len we vooral zichtbaar in Middelburg zijn." De club houdt diverse wer vingsactiviteiten, zoals: cli nics op basisscholen, het geven van kinderfeestjes en het openstellen van de sporthal aan middelbare scholen. Ook voor vijftig plussers is er een train- gingsgroep. „Niet iedereen weet dat je tafeltennis als een serieuze sport kunt be oefenen." De club koos er bewust voor om een stapje terug te doen en geen tafelten nissers meer van buitenaf te halen. De hoofdmacht acteert nu in de derde divi sie. ,,De spelers van het eerste team trainen elke week bij onze club. Hier door is er meer binding met de jeugd. Jonge kinde ren zien nu wat ze moeten doen om hetzelfde niveau te behalen." TTCM wil een belangrijke rol spelen als het gaat om de vitaliteit van Middelburg. „Kinderen worden moto risch slechter, omdat ze meer achter de computer zitten en minder sporten." De vereniging besteedt aandacht aan de motori sche vaardigheden van kin deren en aan het mentale aspect. „Plezier is het be langrijkste, dan gaat pres teren vanzelf."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41