O O) CD O II 'k 12 ZEELAND Subtop én Zeeuwen bij It's All Dressage De Fouw gaat het hogerop zoeken Toch twee Zeeuwen in hoofdtoernooi GP De hoofdmacht van tafeltennisvereniging 't Zand - de voorloper van TTC Middelburg - won twintig jaar geleden de najaarstitel in de Eredivisie. Enkele maanden later werd het landskampioenschap binnengesleept. Een bevlogen trainer, een gedegen organisatie én een supertalent vormden de basis van het succes. Topper tafel tennist weer TAFELTENNIS 20 JAAR TERUG PAARDENSPORT Het Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint J oosland opent vrijdag haar deuren voor de driedaagse Nationale Subtop It's All Dressage wedstrijd. Een evenement waar duidelijk behoefte aan blijk te bestaan, want de belangstelling is enorm en het pro gramma zit overvol. De complete Neder landse Subtop, waaronder Patrick van der Meer, Sander Marijnissen, Lotje Schoots en Dana van Lierop, is van de partij. Met Elisa beth Geluk, Marijke van Giesen, Julia Bout hoorn en Vincent Bol zijn de Zeeuwen ook goed vertegenwoordigd. Vrijdagmorgen om 8.00 uur gaat het evenement met de Prix Sint George van start. De finale Prix Sint George Kür op muziek vormt zondagavond (aanvang 18.30 uur) het sluitstuk van de driedaagse. Mario de Fouw is aan zijn laatste seizoen als trainer van Biervliet bezig. De oefenmeester uit Terneuzen heeft het bestuur van de zon dag-vierdeklasser laten weten dat hij na dit seizoen vertrekt. De Fouw is op dit moment aan zijn tweede jaar bezig bij de Zeeuws- Vlaamse club. In zijn eerste seizoen leek Bier vliet na een 3-2-nederlaag tegen Sluis naar de vijfde klasse te degraderen. De club mocht vervolgens als 'lucky loser' toch in de vierde klasse blijven. Daarin bezet Biervliet nu de negende plaats, met zeven punten uit tien du els. De Fouw volgt momenteel de trainerscur sus Uefa B en heeft bij Biervliet aangegeven volgend seizoen graag op een hoger niveau ac tief te willen zijn. Twee Zeeuwen in de eindfase van een Grand Prix. Het kwam in het verleden wel vaker voor, maar nu was het enigszins verrassend. Voorheen was Jean Paul de Bruijn een vaste waarde in het hoofdtoernooi en plaatste zich incidenteel nog wel eens Richard de Bruin of Joey de Kok. Nu De Bruijn niet meer meedoet als gevolg van een internationale schorsing voor zijn lidmaatschap van de PBA moest het van de anderen komen. Dat gebeurde. Joey de Kok won zijn eerste partij in de kwalificatie van Sam van Etten en zijn tweede van Albert Kooistra met overmacht 30-21 in 30 en plaatste zich daarmee voor het hoofdtoernooi. Richard de Bruin volgde later in de nacht zijn spoor. Won zijn eerste partij tegen Menno de Vries met 30-24 in 28, verloor weliswaar zijn tweede 25-30 in 39 van Rudy Gerritsen, maar plaat sing was toen al zeker. De Kok begint vrijdag vanaf 11.00 uur tegen Jean van Erp en De Bruin vanaf 13.00 uur tegen Martien van der Spoel. Taco Louws De hoofdrolspeler in dit verhaal is Kalun Yu, een Zeeuw met Hongkongse roots. Als zesjarige kwam hij bij de club terecht, herinnert oud-voorzitter Leo Zuidweg (55) zich. ,,Hij kwam amper boven de tafel uit", lacht de Middelburger. Al snel werd duidelijk dat Yu een 'uniek talent' was. ,,Deze jongen was heel bijzonder. In de jeugd reeg hij de titels aaneen." In 1999 won de tafeltennisser goud en zilver op het EK voor jeugdspelers. Een jaar eerder versloeg hij op het WK de voormalig wereldkampioen. In de jaren rondom deze suc cessen formeerde 't Zand teams rondom de Walchenaar, zodat hij zich optimaal kon ontwikke len. Als veertienjarige schoof de jongeling door naar de senioren, maar ook dat niveau ontsteeg hij. ,,Op den duur kwamen we op het punt: of hij gaat weg, of we bieden hem de juiste context om te blij ven." De club koos voor het laatste. On der aanvoering van voormalig top- trainer Peter Boon uit Middelburg Kalun was het niveau in de Eredivisie ontgroeid. We genoten van het moment startte 't Zand drie jaar voor het be halen van de landstitel met een zo genoemd 'project'. In 1997 werd er een speler van buitenaf gehaald om ervoor te zorgen dat de hoofdmacht promo veerde. In datzelfde seizoen promo- veerden de Middelburgers naar het hoogste niveau in Nederland. Vol gens Zuidweg ontwikkelde Yu zich al snel tot één van de topspelers in de Eredivisie. ,,Teams uit Gronin gen haalden Chinezen. Zij wonnen alles, behalve van Kalun. Hij ver raste ze." Landstitel De beleidsbepalers van de club stonden in de zomer van 1999 op nieuw voor een kantelpunt. Eén van de spelers uit het eerste team vertrok naar zijn oude vereniging. „Eindigt het project hier, of zetten we de volgende stap?" Hoofdtrai ner Peter Boon benaderde met Jur- gen Pastoors een degelijke Eredivi sie-speler om de hoofdmacht te versterken. Via Pastoors sloot ook Ted van den Berg - afgelopen weekend nog spelend tegen TTCM 1 - aan bij 't Zand. ,,Er was een che mie in het team", concludeert Zuidweg. Het drietal legde direct be slag op de najaarstitel. In de KALUN YU donderdag 5 december 2019 GO VOETBAL 3SE Mario de Fouw vertrekt na dit seizoen bij Biervliet. foto boaz timmermans BILJARTEN 1-2 Voor Vlissinger Taco van de Velde is er vroegtijdig een einde gekomen aan het avon tuur bij de na tionale ploeg van de Ver enigde Arabi sche Emiraten. De staf onder leiding van Bert van Marwijk werd gisteren bedankt door de nationale voetbalbond. Aanleiding was de 4-2-neder- laag tegen Qatar, waar door VAE is uit geschakeld in de Golf Cup. 2 Na Thamar Zweistra (Schore) met de vos hengst Hexagon's Double Dutch, is nu ook Lucie Louws (foto) uit Oostkapelle met de ruin Evito in het B- kader verte genwoordigd. Louws maakte recent faam bij de wereldbeker in Stuttgart. Vergane Zeeuwse a Len Wolters Middelburg - Leo Zuidweg, oud-voorzitter FOTO DIRK JAN GJELTEMA MIDDELBURG Sinds onge veer een jaar is Kalun Yu (38) weer actief bij TTC Middelburg. Hij komt uit voor het tweede team,dat acteert in de hoofdklasse. „Hij verliest geen partij", meent Zuidweg (voorzitter van 't Zand tussen 1992 en 2005). „Hij kan moeiteloos instromen bij het eerste team, maar dat wil hij niet. Het gaat hem om plezier en de gezelligheid." Jelle-Jan Pieterse (medeverantwoorde lijk voor het technisch beleid) en oud-voor zitter Leo Zuidweg. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40