MIJN FOTO ZEELAND 11 Iedereen heeft wel een foto waar een verhaal achter zit. Vandaag vertellen vrijwilligers van de katholieke kerk over de maaltijd die ze elk jaar met Kerstmis serveren voor mensen die wel wat gezelschap kunnen gebruiken. I oe maar voldaan toos ten vrijwilligers op de goede afloop. In de I Magdalenazaal van de katholieke kerk in Goes hebben ze net voor de eerste keer een kerstdi ner gehouden voor mensen die tij dens de feestdagen wel wat gezel schap kunnen gebruiken. ,,Een mooie herinnering'', vindt Willy Martens, één van de initiatiefne mers. ,,We waren blij dat het alle maal was gelukt.'' Elk jaar offeren hij en andere vrijwilligers hun eerste kerstdag op om ervoor te zorgen dat ande ren niet alleen zitten. ,,Je kunt zo'n diner natuurlijk ook serveren in de week vóór kerst,'', zegt Ellen Kra mer, vrijwilliger van het eerste uur. ,,Maar dan zitten mensen op eerste kerstdag toch nog alleen. En dat is uiteindelijk de dag waar het om draait.'' Kramer en de andere vrijwilli gers vermijden het woord 'een zaam' als ze praten over de doel- groep van het diner. Liever spre ken ze over 'mensen die met kerst wat gezelschap kunnen gebrui ken'. Veel gasten hebben sociale contacten of zelfs kinderen, maar die moeten werken of wonen ver weg, terwijl de andere vrienden of kennissen zich op eerste kerstdag terugtrekken met gezin of familie. Pastorie Ook in Heinkenszand wordt al evenzolang op 25 december een maaltijd met vier gangen geser veerd in de pastorie. Ook daar kunnen zo'n veertig mensen aan schuiven. ,,We merken dat de drempel hoog is'', zegt Anneke Harten, die er van het begin bij is. ,,Het is een grote stap om aan te schuiven bij mensen die je niet of nauwelijks kent. Toch merken we dat deelnemers heel dankbaar zijn. Veel mensen blijven daarna elk jaar komen.'' Dat is in Goes niet anders. ,,Maar niet alleen de mensen die komen eten zijn blij'', zegt Ellen Kramer. ,,Ook voor ons geeft het veel vol- doening. En na zo'n dag giert de adrenaline altijd door mijn lijf.'' Kramer doet het nog altijd graag: ,,Elk jaar stellen we onszelf de vraag of we ermee door moeten gaan, maar elke keer in september begint het toch weer te kriebelen." Stoppen is volgens Willy Mar tens eigenlijk ook geen optie. Veel vaste bezoekers rekenen er inmid dels op dat ze op 25 december ge zellig kunnen komen eten: ,,Het is grappig om te zien dat ons initia tief veel navolging heeft gekre- gen'', zegt hij, doelend op kerstdi ners voor alleenstaanden die nu ook elders worden gehouden. Aanmelden Het initiatief is ook opgepakt bij de katholieke kerk in 's-Heeren- hoek. En ook daar slaat het aan. ,,We hebben al twintig deel nemers'', zegt Plonie Paree. ,,Dat is voor deze eerste keer ook wel ge noeg.'' Wie het leuk vindt om in Goes of Heinkenszand aan te schuiven kan zich nog aanmelden via kerst- diner@zeelandnet.nl (voor Goes) of 0113-562152 (voor Heinkens- zand). Iedereen is welkom. donderdag 5 december 2019 Voldaan na die eerste keer Rob Paardekam Vrijwilligers na afloop van het eerste kerstdiner in 2011, met rechts vooraan Willy Martens en rechts achterin Ellen Kramer. FOTO WILLY MARTENS M Plonie Paree, Willy Martens (aan de piano), Anneke Harten en Ellen Kramer (vlnr) in de Magdalenazaal in Goes. FOTO ROB PAARDEKAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39