Ozb Vlissingen gaat toch niet omhoog II Zeeuws Hof wint Groene Inspiratieprijs 7 LANDGOED CAMPERVEER Domein Het Camperveer bij Kamperland maakt zich op voor de eerste gasten. Op het landgoed aan de rand van het Veerse Meer zijn zowel vakantievierders als andere rustzoekers welkom. Bedenker René Faasse is trots op zijn project, dat met felle tegenstand te maken kreeg. zogeheten tegenstanders zijn niet op de hoogte van het precieze plan en de bijbehorende situatie. Hier riepen de bezwaarmakers dat wij natuur opofferden, maar dit was landbouwgrond en dat valt onder cültuur. Bovendien was al in 2013 bekend dat deze akker omge vormd zou worden tot landgoed." Met het resultaat is Faasse blij: „Ik heb verschillende projecten op mijn naam staan. Maar dit is één van de bijzonderste. Het percen tage natuurgebied is vele malen groter dan het aandeel bouw grond. Een unicum voor Zeeland." Vrijdag de dertiende. Voor sommigen een ware on geluksdag, maar niet voor projectontwikkelaar René Faasse uit Kamperland. Na een jaar van bouwen is vrijdag 13 december de dag waarop het door hem bedachte Domein Het Cam perveer officieel opent. „Met een week proefslapen", zegt Faasse. „Veel huiseigenaren komen loge ren om te kijken of alles werkt zo als het zou moeten. Zo kunnen we eventuele problemen oplossen voordat een week later de eerste echte gasten komen." In de impressies wordt bezoe kers van het Kamperlandse land goed een groene oase beloofd. Vijftien huisjes, omheind door flinke hagen en hoge bomen. Met in het midden een appartemen tengebouw dat uitkijkt over een waterpartij die aan alle kanten omgeven is door weelderig groei- end gras. Van al dat groen is op het acht hectare grote terrein voorals nog niet veel te zien. Faasse: „Die impressies geven het eindresultaat weer, en dat bereiken we pas over een aantal jaren. In de winter is de beplanting sowieso niet op zijn mooist. Momenteel is het terrein erg modderig door de vele regen van afgelopen weken en de werk zaamheden die nog in volle gang zijn. Uiteraard communiceren we dit met de gasten en hoeven zij niet de volle mep te betalen voor hun verblijf." Volgens Faasse ziet Camperveer er over twee weken meer opge ruimd uit. „Het verschil ga je ko mend voorjaar zien. Dan zullen we nog meer beplanting hebben. En alles gaat dan dus groeien en bloeien." Het uitzicht vanaf het dakterras van Villa Helena - Faasse heeft het statige appartementengebouw naar zijn vrouw vernoemd - maakt veel goed. Onder een heldere he- Veel huiseigenaren komen een week proefslapen om te zien of alles werkt mel laat de Onrustpolder zich van zijn mooiste kant zien en het hon derd meter verderop gelegen Veerse Meer baadt in het rode licht van de ondergaande zon. „Dit uit- zicht is voorbehouden aan de mensen die in de bovenste twee appartementen vakantie vieren, maar het grootste deel van het landgoed is openbaar terrein", licht Faasse toe. „Iedereen mag hier straks wandelen of picknic ken aan de waterkant. Alleen de kavels waarop de huizen staan, zijn privégebied." Net als veel andere recreatiepro jecten in Zeeland kreeg ook Faasse te maken met tegenstand. Diverse procedures vertraagden de bouw van Domein Het Camperveer, maar de argumenten van de te genstanders hielden geen stand. „Als het om de bouw van nieuwe vakantiewoningen gaat, schieten mensen tegenwoordig gelijk in een reflex", zegt Faasse. „Heel on genuanceerd, want veel van die Eigenaar René Dingemanse is vol gens de jury duurzaam in zijn ma nier van ondernemen, zoals het te len van biologische groente. Zijn kracht zit ook in het voortdurend op zoek gaan naar nieuwe, duur zame oplossingen voor het bedrijf. Zo vangt hij regenwater op in een waterbassin waarmee hij, indien nodig, de watervoorraad in de grond aanvult. Verder bouwt hij deze winter een nieuwe energie- neutrale schuur. Omwonenden en geïnteresseerden leidt hijgraag rond in zijn bedrijf en momenteel begeleidt Dingemanse een andere teler die omschakelt naar biolo gisch. Deze manier van werken van Dingemanse sluit volgens de jury volledig aan bij de aspecten die René Dingemanse is volgens de jury duurzaam in zijn manier van ondernemen van waarde zijn voor een duur zame Veerse gemeente: behoud van de kwaliteit van het landschap en de natuurwaarde, een duur zame landbouwsector en het om schakelen naar een duurzame en schone energievoorziening. Dingemanse kreeg uit handen van burgemeester Rob van der Zwaag een cheque van 10.000 euro overhandigd. Iedereen kon in september en oktober een ondernemer uit de gemeente Veere nomineren voor de prijs. De andere negen genomi neerden waren: DW Prefab (Se- rooskerke), vakantiepark De Meerpaal (Zoutelande), De Koe hoorn (Meliskerke), Energie-Win kel (Serooskerke), theetuin Het Kaslokaal (Oostkapelle), Maat schap de Visser Janse (Gapinge), Wildwier (Vrouwenpolder), Ga rage Touw (Koudekerke) en Cam ping Olmenveld (Serooskerke). Inwoners en bedrijven hoeven vol gend jaar geen hoger percentage aan onroerendezaakbelasting (ozb) te betalen. De minister van Binnen landse Zaken legt een advies van de artikel 12-inspecteurs om de ozb te verhogen naast zich neer. Wethouder John de Jonge ver raste de leden van de commissie Al gemeen en Sociaal gisteravond met het goede nieuws. De artikel 12-in- specteurs eisten van Vlissingen dat ze de onroerendezaakbelasting ver hoogde tot 150 procent van het lan delijk gemiddelde. De Vlissingse gemeenteraad vindt dat inwoners en bedrijven met 140 procent al een behoorlijke bijdrage leveren aan de bestrijding van de gemeentelijke tekorten. ,,De minister is dat dus met ons eens", legde De Jonge na de vergadering uit. Miljoen Het besluit om de ozb niet met 10 procent te verhogen, scheelt de Vlissingse kas jaarlijks zo'n miljoen euro. Dat bedrag moet het Rijk nu bijpassen, zodat Vlissingen de ko mende jaren nog een miljoen meer krijgt uit het Gemeentefonds. Het kabinet geeft met dit besluit aan dat de huidige financiële situa tie Vlissingen niet alleen zelf is te verwijten, zei de wethouder. donderdag 5 december 2019 Kijk op de site bij /video Domein Het Camperveer is bijna klaar 'Aan de waterkant is iedereen welkom' i. Op de achter Ellen Smaardijk-Jobse Kamperland Bedenker van vakantielandgoed Camperveer is René Faasse, hier op het terras van één van de vijftien grond Villa Helena. foto johan van der heijden - René Faasse, projectontwikkelaar Biologisch groenteteeltbedrijf Zeeuws Hof in Biggekerke heeft de Groene Inspiratieprijs Veere 2019 gewonnen. Dat is gisteravond bekendgemaakt. Emile Calon Domburg René Hoonhorst Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35