Gehandicapten welkom na test van honk door Rinus Kriekaard IN DE REGIO 6 Geen zomersluiting straat MIJN DORP, MIJN STAD Maar voorzitter Arjan Maljaars weet zeker dat het plan over enige tijd weer op tafel ligt. ,,De Dorps straat is begin dit jaar heel mooi op geknapt met de bedoeling dat het daar mooier en veiliger wordt. Dat eerste is absoluut gelukt. Het tweede nog niet. Want we hoopten dat het gemotoriseerd verkeer rus tiger door de Dorpsstraat zou rijden nu die weg is aangepast. Dat valt echter tegen. Er wordt nog steeds te hard gereden en het is er nog steeds gevaarlijk voor fietsers en voetgan gers." Masseerwerk Hij benadrukt dat het bestuur van de ondernemersvereniging niet kiest voor permanente afsluiting. ,,We willen een proef van twee maanden om te kijken of het bevalt. Meer niet." Volgens hem moet er nog het nodige masseerwerk wor den verricht om de tegenstanders van de proef zover te krijgen dat ze ook instemmen. ,,Daar gaan we de komende tijd ons best voor doen." Volgens hem leent de heringe richte Dorpsstraat zich ervoor om er een wandel- en fietsgebied van te maken waar het prettig toeven is voor inwoners en bezoekers. Het bestuur van de ondernemersver eniging gaat de komende tijd ook goed nadenken over alternatieve routes door het dorp voor als de Dorpsstraat echt wordt afgesloten. Het mag, aldus Maljaars, niet zo zijn dat inwoners in andere delen van het dorp te maken krijgen met heel veel verkeer als auto's niet meer de doorgaande route door het centrum mogen nemen. Verwijzingen De voorzitter wil ook dat gemeente en provincie ervoor zorgen dat al leen bestemmingsverkeer naar Oostkapelle rijdt. Volgens het nieuwe gemeentelijke Verkeers- en Vervoersplan is Oostkapelle de eindbestemming voor autoverkeer en moet het doorgaand verkeer richting Domburg een andere route nemen. ,,Maar dat gebeurt nog steeds niet. Onder andere omdat de verwijzingen op de borden nog niet zijn aangepast." Maljaars vindt ook dat Oostka- pelle een parkeerverwijssysteem hoort te hebben. Zo'n systeem is er in Domburg al wel, maar deze zo mer bleek dat het daar niet goed werkt. Het gaf regelmatig aan dat parkeerplaatsen vol waren, terwijl er nog volop plek was en omge keerd. De Oostkapelse voorzitter van de ondernemers is daarvan op de hoogte. Maar hij weet zeker dat het lukt om dat systeem goed te laten werken. ,,We hebben zoiets nodig zodat bezoekers snel zien waar ze kunnen parkeren en niet onnodig rondrijden." De biljartvereniging huist al jaren in het schoolgebouw van Scalda aan de Ravensteijnweg. Elke dag - behalve in het weekeinde - wordt er door tientallen liefhebbers ge speeld. Maar het gaat om veel meer dan het spelletje, benadrukken Van de Merbel en Ben van Bergen. Het menselijke contact is zeker zo belangrijk. ,,We zijn vooral een so ciale instelling." En niet alleen voor vitale men- sen van 55 jaar en ouder, zegt Van de Merbel. ,,Er zijn ook gehandi capten op Walcheren die willen biljarten, maar die op veel plekken niet of moeilijk terechtkunnen. Bij ons kan het heel goed." We zijn vooral een sociale instelling Om te testen of hun verwach tingen kloppen, hebben ze gespro ken met de Werkgroep Gehandi capten Walcheren en Rinus Krie kaard uit Yerseke uitgenodigd. Hij is gebonden aan een rolstoel maar speelt actief biljart in wedstrijd verband. Na een paar stoten en rondjes rond één van de vier bil jarttafels weet hij genoeg. ,,Dat gaat heel goed hier." Nu is Kriek- aard ook niet de meest veeleisende biljarter. ,,Als er een tafel staat en ik kan er rond, dan ben ik al snel tevreden. En ik kan op bijna elke tafel spelen. De standaardhoogte is goed voor iedereen." Hij lacht: ,,En moeilijke ballen heb je altijd - dat geldt voor mij, maar voor jullie ook." ,,We beginnen met elke vrijdag ochtend van 09.30 tot 12.00 uur", zegt Van de Merbel over de biljart ochtend voor gehandicapten. ,,Dan zorgen wij dat er mensen zijn die kunnen helpen als dat no dig is. Wie alleen die ochtend komt, speelt gratis. Wil je vaker en op andere dagen komen, dan kun je lid worden." Winterfestival bij het Klaslokaal Zangavond in de Nieuwe Kerk Glasexpositie donderdag 5 december 2019 Oostkapelle deinst terug voor proef WA Rinus Kriekaard test of gehandicapten goed terecht kunnen bij Biljartvereniging Middelburg. Leen van de Merbel (links) en Ben van Bergen van de biljartvereniging kijken en luisteren naar de ad viezen van Kriekaard. foto dirk-jan gjeltema De Dorpsstraat in Oostkapelle wordt volgend jaar zomer niet voor twee maanden afgesloten. Een plan daartoe van de plaat selijke ondernemersvereniging Natuurlijk Oostkapelle verdwijnt voorlopig in de ijskast, omdat niet alle leden het idee steunen. Emile Calon Oostkapelle Of je nou in een rolstoel zit, moeilijk loopt of een andere handicap hebt, als je wilt biljar ten ben je bij de Biljartvereni ging Middelburg voortaan elke vrijdagochtend welkom. ,,We hebben een lift en een invali dentoilet en ruimte genoeg rond de tafels", zegt Leen van de Merbel. Maurits Sep Middelburg - Leen van de Merbel en Ben van Bergen, Biljartvereniging Middelburg Wie zich wil aanmelden voor de biljartochtend voor gehandi capten, kan contact opnemen met de Biljartvereniging Mid delburg op 0118-558460. OOSTKAPELLE Het Kaslokaal in Oost kapelle houdt morgen, zaterdag en zondag een winterfestival. Bezoe kers kunnen meedoen aan workshops vetbol len maken en winterse boeketten samenstellen. Kinderen kunnen marshmallows rooste ren, koekjes bakken, muziek maken en knut selen. Er zijn kramen met woonaccessoires, kleding en kerstspullen en er worden kerstbo men verkocht. Belangstellenden zijn deze dagen van 10.00 tot 18.00 uur welkom bij theetuin Het Kaslokaal, Noordweg 33a in Oost- kapelle. MIDDELBURG In de Nieuwe Kerk in Middelburg is zaterdag een adventszangavond. Aan deze zangavond werken mee het Christe lijk Samengesteld Man nenkoor Zeeland, orga nist Martin Weststrate, Gemengd Koor Asaf en organist Jacco Goud. De zangavond begint zaterdag 7 december om 19.30 uur en de toe gang is gratis. In de Nieuwe Kerk in Middelburg is zaterdag een adventszangavond. foto willem staat MIDDELBURG Drie Zeeuwse glaskun stenaars exposeren hun werken van 7 tot en met 22 december in Middel- burg. De kunstenaars zijn aanwezig en geven toelichting. De expositie in het huis Yperen aan de Nieuwe Haven 37 in Middelburg is van 11.00 tot 17.00 uur geopend. BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerkplein, 09.30-12.00 uur: In loopochtend met mo gelijkheid boeken te lenen; GRIJPSKERKE Dorpshuis, 09.30 11.30 uur: Handwerk- club; 11.00-12.30 uur: Digicafé; MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur: Koersbal; MIDDELBURG 't Zwin 1, 10.00-12.30 uur: Gratis inloop spreekuur Budget- coach Zeeland; Gym zaal, Roosenburg- laan, 13.00-14.00 uur: Sport Beweegles voor vrouwen; Kruit- molen, 14.00-16.00 uur: Bowlen voor se nioren 50+; Cinema Middelburg, 15.30 uur: Vertoning 'Sorry We Missed You'; OOSTKAPELLE Kantine Voetbalver eniging, Magnolialaan 33, 13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandel tocht van 5 tot 10 km; SINT LAURENS De Osseberg, 14.00 17.00 uur: Expositie; VEERE Kerkstraat 6, 10.00- 12.00 uur: Wekelijks evenement 'Koffie Korenmaat', om buurtbewoners bij el kaar te brengen; VLISSINGEN Mercuriusweg 19, 10.00-12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; Wijkcentrum De Bur gerij, 10.30-12.00 uur: Sport- en spelactivi teit voor 50+; Gym zaal De Houttuijn, Slangenburg 1, 16.00 uur: Kleutergym; Wijkcentrum Bol werk, Papegaaien burg: 20.00-22.00 In ternationale dans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34