II 5 JUWELIER MINDERHOUD ZAAK IN ARNEMUIDEN DICHT Met pijn in het hart sluit Piet Minderhoud zijn juwelierszaak in Arnemuiden. Niet dat het slecht gaat, maar beide winkels barsten uit hun jasje. En twee grote verbouwingen is hem te gortig. ,,Ik heb een luxe-probleem. De winkels zijn eigenlijk te klein, we barsten uit ons jasje. Om dat op te lossen zijn twee verbouwingen nodig. Dat zie ik niet meer zitten. In Arnemuiden zou dat een mega- verbouwing zijn, gezien de locatie van het pand. In Westkapelle kan dat een stuk eenvoudiger. Ik be trek de ruimte waar nu de klokken hangen bij de winkel. Een kwestie van een muur weghalen eigenlijk. Ik vind het ook een fijn idee dat al les straks onder één dak zit, ver koop, restauratie, ontwerp en re paratie. Dat brengt rust voor mij en voor het personeel dat rouleert tussen de twee winkels. De werk plaatsen zijn al hier in Westka- pelle. Nu voel ik me als kapitein op Ik zou een kloon van mezelf moeten hebben. Een in Westkapelle en een in Arnemuiden twee schepen. Ik denk wel eens 'ik moet een kloon van mezelf heb ben'. Eén hier en één daar." Bij Minderhoud werken, naast Piet en zijn vrouw, dertien perso neelsleden. ,,Die blijven allemaal." Vanuit de grote werkplaats klin ken geluiden van een vijl en ha- mertje. De goudsmeden Maarten van Laar (61) en Angelique van Rooijen (49) voelen zich als een vis in het water aan de werkban ken vol materiaal en werktuigen. Nestor Maarten werkt al 41 jaar voor de Minderhouds. Hij is ge specialiseerd in de restauratie van oude streeksieraden. ,,Niet alleen Zeeuwse. Ik krijg stukken uit het hele land. Uit Zwolle, Katwijk, noem maar op." Angelique maakt eigentijds werk. ,,Ik geef een trendy twist aan streeksieraden. De Zeeuwse knop bijvoorbeeld." Dames in dracht komen niet meer dagelijks in de winkels. ,,In Westkapelle zijn dat er nog drie'', vertelt Piet. ,,Er zijn nog twaalf vrouwen in Walcherse dracht en elf in de Arnemuidse. Maar dat loopt terug. Ik help de vrouwen die meedoen aan het sjeesjesrijden op het dorp wel om bijvoorbeeld de muts goed op te zetten." Dagje uit De clientèle van Minderhoud komt uit heel Zeeland en ver daar buiten. ,,Ik hoor wel van klanten dat ze er een dagje uit van maken. Rondje over de dijk, visje en ijsje eten en weer naar huis. Zo komt er een echtpaar uit Koblenz. Die rij den er uren voor heen en weer.'' ,,De verbouwing in Westkapelle begint 4 februari en zal als alles goed gaat half maart klaar zijn. Tot die tijd blijven we in Arnemuiden open.'' De familie Minderhoud zit al sinds begin vo rige eeuw in de juwe liersbranche. ,,Mijn overgrootvader Lou nam begin 1900 de zaak over van Huibrecht Gabriëlse. Toen lag het accent op Walcherse streekdracht- sieraden. Iedereen liep nog in dracht. Mijn opa Piet nam de win kel weer van mijn overgrootvader over en vervolgens was het de beurt aan mijn vader Lou en zijn broer Hans. En sinds de pensione ring van mijn vader en oom doe ik het." Lachend: ,,Lou, Piet, Lou, Piet dus." Vader Lou en oom Hans beslo ten in 1987 om uit te breiden en een jaar later was de vestiging in Arnemuiden een feit. Als broekie van 21 jaar begon Piet Minderhoud (nu 52) in 1988 die nieuwe Min- derhoudwinkel. ,,Ik kwam kers vers van de opleiding tot goud smid in Schoonhoven. Een uitda ging was het. Maar wel leuk. Een nieuwe zaak, die ik kon kneden naar mijn eigen wensen. Arne- muiden is een fijn dorp. Niet heel veel anders dan Westkapelle. Dat voelde goed." EH X Boek vóór 11 december! donderdag 5 december 2019 Piet wordt kapitein op één schip nks) en de in restauratie van streeksieraden gespecialiseerde goudsmid Maarten van Laar. foto dirkjan gjeltema Juwelier Piet Minderhoud (link - Piet Minderhoud Annemarie Zevenbergen Arnemuiden T, 'L Kk JU» Moskou St. Petersburg Maak kennis met het imponerende en traditionele Moskou en het hippe en culturele St. Petersburg Groepsreis 7 dagen Japan Compleet Kyoto, Nagasaki, Tokyo, eeuwenoude tuinen en fietsen op het platteland: beleef Japan! Groepsreis 21 dagen Hoogtepunten van Colombia U ziet alles wat Colombia zo bijzonder maakt, inclusief historisch Cartagena, de Cocora-vallei en de Tatacoa-woestijn Groepsreis 19 dagen Impressies van Vietnam Van het paradijselijke Halong Bay naar de unieke Mekong Delta, al het bijzondere van Vietnam zit in deze reis Groepsreis 17 dagen ifLEMLÈ Island Hopping Phuket Ontdek de bruisende wereldstad Bangkok en daarna de prachtige stranden van Krabi, Koh Phi Phi en Phuket Privéreis 15 dagen ISULiJ Prijs incL korting, exci reserveringskoster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33