Bedrieae 3FM dj Sander zamelt geld in Op vakantie in een heuse Game-villa 2 WILLEM VAN DAM VEEL PAKKETJES NO® OP S DECEMBER BEZORGD Column ik was van plan een stukje te schrijven, waarin ik Sinterklaas tot op de enkels afbrandde. Ik wilde schrijven, dat ik de man een bejaarde bedrieger vind. Een uit slover bovendien, met die rare stok die hij staf noemt, met zijn plui zige baard, dat rode gordijn dat hij als mantel gebruikt, die malle mij ter en dat dikke boek waarin hij zogenaamd van al die goedgelo vige kindertjes de ondeugden heeft neergepend. wilde ik noteren. En maar zwaaien, en maar zwaaien. Wie denkt hij wel dat hij is, om zich elk jaar in elk dorp en elk stadje te la ten verwelkomen door een nede rig doende en met ambtsketen omhangen burgemeester, een lo kale toeter blaas en een voorzit ter van de middenstandsvereni ging die zich handenwrijvend ver heugt op weer een omzetstijging. wit, pimpelpaars of groen zijn, in teresseert me geen snars. Het blij ven aanstellers, die quasi-grappig praten, rare pofbroeken dragen, dwaze dansjes doen en keiharde pepernoten naar je kop smijten. wilde ik tikken. Hij maakt goede sier met de cadeautjes die u en ik kopen. En hij is een ijdeltuit die zich, waar hij ook verschijnt, laat toezingen door hordes peuters en kleuters. Die zingen zich de keel tjes schor over een vreemd'ling ze ker, die verdwaald is zeker. Als belo ning mogen ze hun schoen zetten. Daar doen ze vaak een mooie teke ning in. En voor het paard van Sin terklaas een winterwortel. Ach gut, die kinders, ze hebben geen idee dat ze diezelfde wortel zitten weg te knauwen als hun moeder de volgende dag hun bord vol met hutspot heeft geschept. DE STELLING Vandaag: Danny Vera moet naar het Songfestival Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters SCHIET MAAR OP, ZE ZITTEN AL TE WACHTEN Wandelnetwerk van 239 kilometer Auto in de sloot, één gewonde NIEUW NAMEN Twaalf uur lang volleyballen Serious Request - The Lifeline is de opvolger van het 'glazen huis' waar mee 3FM al jaren geld inzamelt voor stille rampen. Sinds vorig jaar zitten de dj's niet meer opgesloten, maar maken ze 24 uur per dag lopend ra dio. In juli werd al bekendgemaakt dat de tocht in Goes begint. De drie duo's (Frank van der Lende en Eva Koreman, Sander Hoogendoorn en Herman Hofman en Mark van der Molen en RSmon Verkoeijen) lopen allemaal een stuk door Zeeland. Woensdag 18 decem ber om 14.00 uur vertrekken Sander Hoogendoorn en Herman Hofman vanaf de Grote Markt in Goes. Via Kloetinge, Kapelle, Biezelinge, Schore en Hansweert komen ze om 20.00 uur aan in Kruiningen. Vanaf daar neemt het volgende duo het stokje over. Het doel is om 02.00 uur aan te komen aan de voet van de Oesterdam. Onderweg doen de dj's Oostdijk, Krabbendijke en Rilland aan. Om 02.00 uur begint het laatste duo aan de derde etappe naar Bergen op Zoom. In totaal zijn er 25 etappes, waarvan de laatste op 24 december in Groningen eindigt. Dj's lopen in 25 etappes van Goes naar Groningen voor het goede doel De dj's wisselen elkaar af bij 'chequepoints': feestelijke evene menten waar actievoerders en be zoekers naartoe kunnen komen om hun inzameling aan de actie te do neren. Het chequepoint in Goes is open van 12.00 tot 14.30 uur en in Kruiningen van 18.30 en 20.30 uur. Nieuw dit jaar is dat luisteraars een etappe mee kunnen lopen met de dj's. Daarvoor moeten mensen wel betalen. Het geld gaat naar het goede doel. De radiozender roept Nederland ook op om zelf acties te organiseren voor het Rode Kruis. De Game-villa heeft op de eerste verdieping een game-room van zo'n 35 vierkante meter. Het grote hd-scherm is netjes weggewerkt in een wandmeubel. Gamers kunnen hier naar hartenlust playstation (PS4) spelen. In de vakantie dus ge woon doorgaan met Fifa, Fortnite of Minecraft. Of op de Nintendo switch Mario Kart, Mario Play of meegenomen eigen computerga mes spelen. De ruimte is ook ideaal om samen films en sportwedstrij den te kijken. Daarnaast heeft de Game-villa een sauna en whirlpool. ,,Met grote banken in de game- room waarop geslapen kan worden, is er zelfs de mogelijkheid voor de gamers om dag en nacht om te rui len", vertelt verhuurder Evert van de Beek van B&B Vastgoedontwik keling. Hijzelf is niet de bedenker van de Game-villa. ,,Eerlijk gezegd komen de leukste ideeën van klan ten zelf. Wij toetsen of het in de markt werkt." Dolenthousiast Een Duits artsenechtpaar kwam met dit idee. De huisjes op Parc Ga- nuenta zijn particulier bezit. ,,Ik ben bij de eigenaren thuis geweest. Zij hebben twee zonen, ook stude rend voor arts, die erg houden van gamen. In hun woning in het Ruhrgebied vielen mij al de grote speelschermen op. Ze wilden dat in hun vakantievilla ook. Is dat te ver huren, vroegen ze mij. Ik vroeg het eens aan mijn kinderen van 11 en 15 jaar. Die waren meteen dolenthou siast", aldus Van de Beek. ,,We heb ben het wel goed aangepakt. Ook de akoestiek is meegenomen en bevei liging toegepast. Dit is zeker een unieke vakantievilla." ger dus, die Sint, wilde ik zeggen. Maar dat doe ik niet. Want hij brengt ons morgen hoogstper soonlijk een bezoek. En de glun derde smoeltjes van de kudde kleinkinderen zou ik niet graag missen. Hij maakt goede sier met de cadeautjes die anderen kopen Monumentaal landgoed nabij Den Bosch incl. 2-gangendiner donderdag 5 december 2019 De man deugt voor geen meter, En dan die Pieten - of ze zwart, Sinterklaas is een profiteur, Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik bestel al mijn cadeautjes online 671 reacties THOLEN De noordkant van de ge meente Tholen had al een paar jaar een net werk van wandelpaden. Sinds deze week heeft de zuidkant dat óók. Bovendien zijn alle routes aan elkaar geknoopt, waardoor een bewegwij- zerd geheel van 239 kilo meter toegankelijk is. Een vijfde daarvan gaat over onverhard boerenland, door natuurgebieden en over dijken. Aan de hand van een routekaart, die vanaf het voorjaar te koop is bij horeca en de drie toeristische informa tiepunten, kunnen wan delaars een eigen route uitstippelen. ZANDSTRAAT Bij een eenzijdig ongeluk in de polder bij Zand straat is gisterochtend een vrouw lichtgewond geraakt. Zij reed in de sloot. Het ongeval gebeurde rond 06.00 uur op de Driekwartweg, vlakbij de T-splitsing met de Korte- weg. De brandweer en ambulance werden opge roepen. De brandweer hoefde uiteindelijk niet in actie te komen - de auto mobiliste kon zelf uit de auto komen. Ze raakte gewond aan haar hand. Een berger heeft de auto uit de sloot getrokken en weggebracht. Volleybalclub Nienavoc uit Nieuw Namen gaat zaterdag twaalf uur lang volleyballen voor een goed doel: van 08.00 tot 20.00 uur. Het is inmid dels een traditie, jaar lijks houdt de club een volleybalmarathon voor een goed doel. Dit jaar is dat Alzheimer Neder land. Dementie raakt steeds meer mensen en de ziekte moet daar naast ook beter be spreekbaar worden, vindt de club. De leden van Nienavoc doen daarom twee verschil lende sokken aan. Er wordt gespeeld in De Kauter in Nieuw Namen. 3FM-dj Sander Hoogendoorn maakt op 18 december tussen Goes en Kruiningen al lopend radio. Het is de eerste etappe in de estafette-wandeltocht die begint op de Grote Markt in Goes en eindigt in Groningen. De bedoeling is met de wandel actie geld in te zamelen voor het Rode Kruis in de strijd tegen mensenhandel. Wendy de Jong Goes Er gloort hoop voor tieners die op vakantieparken hun games van thuis moeten missen. Sinds 1 december is er op Parc Ganu- enta in Colijnsplaat een heuse Game-villa te huur. Van twee forse slaapkamers is één grote gameroom gemaakt. Gerrit van Loon Colijnsplaat Een bejaarde bebaarde bedrie Landgoed Huize Bergen V 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet M 1 x 2-gangendiner op de dag van aankomst V Upgrade naar Deluxe kamer mogelijk^ 1 x bitterballen van Bourgondiër V Gelegen op ca. 8 km van Den Bosch hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2