Vrees voor ongelukken bij kruispunt bij Oost-Souburg Omoda lanceert duurzame statiegelddoos I donderdag 5 december 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND2 Tijdens de spits gebeurt het regelmatig dat auto's die vanaf de A58 naar de Kenniswerf rijden het kruispunt nog niet hebben verlaten vóór verkeer vanaf de Havendorpweg de kruising oprijdt om richting de Sloebrug te gaan. fotos lex de meester Tijdens de ochtend- en de avondspits is het steeds vaker chaos op de kruising aan het eind (of het begin) van rijksweg A58. Veel automobilisten die da gelijks Vlissingen of Oost-Sou burg in en uit moeten, vrezen dat een ernstig ongeluk niet lang kan uitblijven. René Hoonhorst Vlissingen Op drukke werkdagen staat het ver keer regelmatig vast op en om de kruising A58/Havendorpweg/ Sloe- weg, Bermweg. Zeker als de spoor bomen omlaag gaan voor een pas serende trein of als de brug over het Kanaal door Walcheren omhoog gaat, staan lange rijen automobilis ten stil. Als bestuurders niet oplet ten of de situatie niet helemaal goed inschatten, rijden auto's van diverse kanten tegelijkertijd het kruispunt op. De Vlissingse verkeerswethou der Sem Stroosnijder constateerde bij het verlaten van zijn woonplaats Oost-Souburg (meestal per fiets) meerdere keren dat het verkeer vastloopt. De donderdag voor de herfstvakantie leidde dat tot ern stige vertragingen, maar dat kwam vooral omdat de afslag naar de Ken niswerf (toen Veerhavenweg tegenwoordig Havendorp- weg) nog niet De berekeningen die een gerenommeerd bureau maakte, blijken toch niet helemaal te kloppen - Sem Stroosnijder, wethouder in gebruik was. Een verkeersinfarct als die dag had daarna niet meer plaats, maar ook nu nog staat het verkeer vanaf de spoorlijn tot de kruising met de A58 regelmatig vast. Dat verbaast en verontrust de Vlissingse bestuurders, bevestigt Stroosnijder. ,,We hebben de grote rotonde tussen Kenniswerf en A58 op een zodanige afstand van de spoorlijn laten aanleggen dat er ge noeg ruimte zou moeten zijn voor wachtend verkeer als de spoorbo men dicht zijn. De berekeningen die een gerenommeerd bureau daarvoor maakte, blijken toch niet helemaal te kloppen. Ook al omdat er veel meer verkeer naar de Ken- niswerf gaat als waarmee rekening is gehouden." Doorstroming Stroosnijder verwacht dat de ver keersdruk minder wordt zo gauw een deel van het toestromend ver- keer via de Madame Curieweg en de Poortersweg kan rijden. Hij wil op korte termijn in gesprek met Rijkswaterstaat (beheerder van de A58 en de verkeerslichten op de We onderzoeken of de instelling van de verkeerslichten optimaal is - Edwin de Feijter, Rijkswaterstaat kruising) om te kijken hoe het ver keer onder bijna alle omstandighe den vlot kan doorstromen. De wet houder vraagt dan ook naar de af stelling van de verkeersregelinstal latie op de kruising, omdat die vol gens vele dagelijkse passanten niet goed functioneert. Woordvoerder Edwin de Feijter laat weten dat Rijkswaterstaat zelf ook niet overtuigd is van de ideale afstemming van de lichten. ,,We onderzoeken of de instelling van de installatie optimaal is. Of de lichten nu op tijd verspringen en helemaal goed op elkaar zijn afgestemd, ho pen we zo snel mogelijk te achter halen." De vervanging van de verkeersre gelinstallatie bij de belangrijkste toegangs- annex uitvalsweg van Vlissingen staat volgend jaar op de rol, meldt De Feijter. Het naar voren halen van plaatsing van nieuwe verkeerslichten is volgens de woordvoerder niet zo eenvoudig. ,,De A58 is niet de enige rijksweg waar wat aan moet gebeuren." Kijk op de site bij /video Verkeer bij entree van Vlissingen vaker vast It Verkeerschaos aan eind A58 Ciïöïtï»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29