W 'Interim-oefenmeester moet PSV's algemeen directeur Toon Gerbrands 20 Hoewel de druk steeds groter wordt, houdt PSV nog altijd vast aan trainer Mark van Bommel. Algemeen directeur Toon Gerbrands legt uit waarom. En hij schetst hoe hij de crisissituatie bij de club beoordeelt. Kort Voetbal Van Marwijk ontslagen Bert van Marwijk (67, foto) is ontslagen als bondscoach van de Verenigde Arabische Emiraten. De voormalige bondscoach van Oranje werd in maart aangesteld. Hij kreeg als opdracht om het team naar het WK van 2022 in Qatar te leiden. Door nederlagen te gen Vietnam en Thailand staat VAE er slecht voor. Eerder deze week ging het team van Van Marwijk tegen Qatar onderuit in het toernooi om de Golf Cup (2-4). Bronzen medaille Kamminga Arno Kamminga (foto) heeft op de eerste dag van de EK kortebaan in Glasgow brons veroverd op de 50 meter schoolslag. Het is de eerste medaille voor Nederland. Kam minga zwom in de finale een tijd van 25,84, dezelfde tijd als de Italiaan Fabio Scozzoli. Alleen de Rus Vladimir Morozov (25,51) en de Turk Emre Sakci (25,82) waren sneller. Voor Kamminga (24) is het zijn eerste me daille op een individueel nummer op een groot toernooi. Hij verbeterde ook het Ne derlands record. Mourinho verliest bij United José Mourinho zal zich zijn terugkeer op Old Trafford heel anders hebben voorge steld. De oud-coach van Manchester United verloor gisteren met zijn nieuwe club Tot tenham Hotspur bij United: 2-1. De Neder landse doelman Tim Krul verloor met Norwich City bij Southampton met 2-1. Flitsen Quote van de dag 'Het zit niet mee. Ook door de blessures. Het is belangrijk dat we positief blijven denken'. Zeilen Voetbal Toon Gerbrands: ,,Omdat PSV een directie heeft die alleen beslissin gen neemt die in het belang zijn van de club. Dat belang overstijgt mij, dat overstijgt John de Jong, Mark van Bommel, wie dan ook. We zitten in een complexe we reld, met een hoop turbulentie en een buitenwacht die werkt met een afrekencultuur. Maar er wordt van mij zorgvuldigheid, integri teit en leiderschap verwacht. Als wij denken dat welke maatregel dan ook zorgt dat het huidige tij keert, dan nemen we die. Of het nou in de spelersgroep is, of de hoofdcoach betreft of de directie, dat maakt niet uit. Op dit moment is het zo dat we met de huidige trainer en de huidige staf op weg gaan naar de volgende wedstrijd. Punt.'' ,,Ja. En wat ik wel even duidelijk wil maken: er zijn wel grote zor gen. Je hoort en leest: het is zo rus tig daar bij PSV. Nou, het is hele maal niet rustig. Integendeel. Wij snappen echt wel dat de huidige prestaties niet PSV-waardig zijn. Maar juist ómdat elke situatie an ders is, beslis je ook anders. Ik zit 18 jaar in het voetbalmanagement en in die periode heb ik daar zat sprekende voorbeelden van. Dat begon met Louis van Gaal, die het zelf niet meer zag zitten bij AZ. Terwijl wij dachten: Louis moet niet weg. Iedereen vroeg om zijn hoofd, maar uiteindelijk werd ie kampioen. Daarna kwam Ronald Koeman. Die ontsloegen we bij AZ binnen vijf, zes maanden. Heel vervelende situatie, maar in het belang van de club. De derde situ atie: Gertjan Verbeek. Die had AZ helemaal opnieuw in de steigers gezet na de val van DSB, ver diende eigenlijk alle krediet, en toch ging ie eruit, nota bene daags na een 2-1 overwinning op PSV. Omdat de relatie spelersgroep trainer niet meer je van het was. En de vierde was dus Cocu. Als je kijkt naar de situatie nu: we spa ren niets en niemand in onze in terne gesprekken en analyses. Maar we zeggen ook niet: er is zo veel druk op de ketel, laten we maar ingrijpen voor de bühne en vervolgens pakt het niet beter uit. Maar het lijntje waarop we met z'n allen lopen is intussen flinter dun, daar zal ik ook eerlijk over zijn. We leven van week naar week, ik kan nu niet verder kijken dan Fortuna komende zaterdag. Meer krediet hebben we op dit moment simpelweg niet. Het to tale krachtenveld van fans, media, sponsors, is alweer 10 keer groter dan in 2017. Iedereen is vergeten dat PSV zes weken geleden boven aan stond in de eredivisie en on geslagen was in de Europa League.'' ,,Dat we een hoge bovengrens hebben en een te lage ondergrens. Onze prestatiecurve gaat met pie- Toen John Karelse het in april 2006 als interim-trainer voor het zeggen kreeg bij NAC, nam hij direct een drastisch besluit. Hij haalde de rou tiniers terug die door zijn ontslagen voorganger Cees Lok ongenadig waren afgedankt. Want de club had Patrick Zwaanswijk, Sander van Gessel, Arne Slot en Davy Schollen in de degradatiestrijd juist hard no dig, vond Karelse. ,,Er was wrevel in de groep. Cees had een aantal erva ren en belangrijke spelers uit het team gegooid, ik vond dat niet te recht. Ik wilde ze er weer bij heb ben.'' De routiniers keerden terug in het elftal. En Karelse, die nota bene fijdens de play-offs het stokje van Lok had overgenomen, handhaafde zich met NAC. Maar wacht even, Karelse was doorgeschoven als as sistent van Lok. Hij was toch mede verantwoordelijk voor het afpoei eren van de routiniers? ,,Ja, maar ik heb ook toen intern altijd mijn me ning gegeven. Inderdaad, als je al leen een meeloper bent geweest, is het gek als je ineens gaat verande ren. Dan ben je niet geloofwaardig." Bij Vitesse, VVV en ADO Den Haag zit sinds kort een interim trainer op de bank. De rode draad: sportieve malaise. De tijdelijke man moet in korte tijd voor een kente ring zorgen. Robert Maaskant was meermalen interim-coach in de eredivisie. Hij zegt: ,,Je moet wel meteen ^éts veranderen, anders hadden ze net zo goed de vorige Ik dacht altijd: als we naar de klote gaan, oké, maar dan wel op mijn manier donderdag 5 december 2019 GO VOETBAL ZWEMMEN VOETBAL FC Barcelona heeft aanvaller Ansu Fati (17) vastgelegd tot medio 2022. Zijn transfer- waarde is verhoogd naar 170 miljoen euro. Ajacied Zakaria Labyad wordt niet geope reerd aan zijn knie, die hij in het met 2-0 ge wonnen CL-duel met Lille blesseerde. Er is voorlopig gekozen voor fysiotherapie. De badmintonners stuiten bij het EK-lan- denteams in februari op Luxemburg, Slowa kije en Litouwen. De vrouwen nemen het op tegen Denemarken, Ierland en Estland. -Memphis Depay na de 1-0 nederlaag van Lyon tegen Lille Zaakwaarne mers hebben dit kalender jaar gezamen lijk 19,3 pro cent meer overgehouden aan transfers dan vorig jaar. De belangen behartigers van de spelers verdienden 654 miljoen dollar aan commissie. 9 Annemiek Bek kering en An nette Duetz staan na de tweede dag van het WK in de 49'erFX- klasse ne gende. Odile Aanholt (foto) en Cecile Jan maat staan elfde. 5 Fans van For- tuna Sittard kunnen voor 5 euro het thuis duel tegen RKC op 14 de cember bezoe ken. De Lim burgers staan na vijftien duels veertiende in de eredivisie. EOLIA O a 0) 'We leven van week naar week' Maarten Wijffels Eindhoven PSV heeft maar één van zijn laatste negen duels gewonnen. Waarom zit de trainer er nog? PSV heeft geen ontslagcultuur met trainers. Voor Van Bommel overleefde Phillip Cocu meer dere crises, de laatste in 2017 nog onder u. Maar elke situatie is anders? Zo kijkt u toch wel? Van buitenaf zie je een trainer en staf die bijna door hun moge lijkheden heen zijn om het te keren. Wat ziet u? Met Jay Driessen (VVV), Joseph Oosting (Vitesse) en Dirk Hee- sen (ADO Den Haag) telt de ere divisie drie interim-trainers. Hoe kunnen zij in korte tijd voor een kentering zorgen? Lars Omloo Rotterdam - Adri van Tiggelen (62)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20