effeweg.nl ECONOMIE 17 Vlieg-busreis 8 dagen Fins Lapland Q effeweg.nl oF bel 08810 30 800 /fg) Boek zonder aanbetaling via de Dopper Changemaker Chal lenge onze hulp krijgen.'' Ook zet het bedrijf zich in voor schoon wa ter in Nepal. Het bedrijf geeft via een zogeheten impactfonds geld aan drinkwaterprojecten in dit land. ,,Voor ons is het logisch dat we water uit de kraan drinken, in Nepal is dat een heel ander verhaal. De afgelopen drie jaar jaar hebben we ervoor gezorgd dat vijftien scholen toegang hebben tot schoon water.'' Na tien jaar zou je denken dat de groei in eigen land is verzadigd en dat iedereen die zo'n fles wil, er eentje heeft. ,,Dat zou inderdaad logisch zijn, maar we groeien in ei gen land nog steeds. Nu brengen we af en toe flessen in een andere kleur of gemaakt van ander materiaal op de markt. Naast de plastic fles, ver kopen we nu ook Doppers van me taal en glas. De glazen variant is ook geschikt voor koffie of thee. Er zijn mensen die thuis inmiddels zes Doppers hebben staan. Het is maar goed dat het materiaal volledig re cyclebaar is.'' Succesverhaal Dopper is niet overal een succesver haal. Everaarts had grootse plannen om de Verenigde Staten te verove ren, maar dat is niet gelukt. ,,Na acht jaar proberen hebben we de stekker eruit getrokken. We hadden zelfs het plan om in de VS zelf flessen te produceren, maar dat gaat niet ge beuren. Het grootste probleem waar we tegenaan liepen was het gewicht van onze fles. Amerikanen zijn gewend aan grote en zware spullen. Ook op het gebied van be kers, borden, flessen en bestek. Wij hebben juist een lichtgewicht fles, mensen vinden dat daar toch een stuk minder. En om nou speciaal een zware fles voor de Amerikaanse markt te maken? Nee, dat gaat ons te ver.'' Everaarts ziet meer brood in de Europese en Aziatische markt. ,,Zeker nu we glazen flessen hebben om thee uit te drinken, zijn Aziati sche landen interessant voor ons. We zijn te koop in honderd lan den.'' Op de vraag of het flesjesbedrijf plannen heeft om zelf winkels te openen, blijft het even stil. ,,Geen commentaar", zegt Everaarts uit eindelijk met een glimlach. ,,Daar zijn we nog niet over uit, vandaar.'' Doppers uitvalsbasis in Haarlem is in ieder geval te klein geworden om de groei van het bedrijf bij te benen. ,,We zijn uit ons jasje ge groeid. We werken nu met vijftig mensen en hebben 23 vacatures open staan. Volgend jaar zomer ver huizen we naar een groter pand. Een monumentaal gebouw uit 1937, ik denk dat het een hemelse werk plek wordt. Inclusief plantpowered restaurant, yoga en ruimte voor mindfulness. Zo scheppen we de juiste voorwaarden voor nieuwe ideeën om concreet bij te dragen aan ons grote doel: schone oceanen en schoon drinkwater.'' Er is nog veel werk aan de winkel: jaarlijks komt er 8 miljoen ton plastic afval in de oceanen donderdag 5 december 2019 GO is de boodschao Vorig jaar verkocht het flesjesbedrijf 1,6 miljoen flessen en draaide het een omzet van 9,6 miljoen euro. (T jr^ FOIO DOPPER -Merijn Everaarts, oprichter Dopper FOTO'S DOPPER Vlieg mee met Effeweg.nl naar Fins Lapland. We nemen u mee naar hoogtepunten als Santa Village, we passeren de poolcirkel bjj Rovaniemi, we gaan op jacht naar het Noorderlicht en u kunt een boeiende sneeuwscooter safari maken. Uiteraard kunt u ook een husky safari bijboeken waarbij u zelf de hondenslee kunt besturen. Uniek aan deze reis: Effeweg.nl zorgt dat u ter plaatse wordt ontvangen door uw Nederlandse chauffeur/reisleider met onze Nederlandse touringcar. Wel zo veilig, vertrouwd en comfortabel. Inbegrepen Vlucht Amsterdam - Helsinki v.v. met Transavia 20 kg ruimbagage en 10 kg handbagage 7 overnachtingen 7 maal ontbijtbuffet 6 maal dinerbuffet (vanaf dag 2) Gratis wifi in de openbare ruimtes Kledingpakket ter plaatse voor 4 dagen Stadstour Helsinki o.l.v. een gids Winterse wandeling met sneeuwschoenen Excursie rendierfarm incl. sleetocht Effeweg.nl chauffeur/reisleider ter plaatse Effeweg.nl touringcar ter plaatse voor uw dagexcursies Vertrekdata en prjjzen 2020 24januari€J=27Sf- €1.1 31 januari€Jr27Sf- €1.1 7,14,21,28 februari1.299, 6,13 maart€1.299,- 20 maart 2020€1.275,- Bjj te boeken opties Sneeuwscooter-safari Sneeuwscootertocht Noorderlicht Huskysafari Excursie Lainio Snowvillage (e«-en Alle fouten voorbehouden. Excl. reserverlngskosten en CaLamiteitenfonds. Sf3u°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 17