Gestrafte pedo nu opgepakt in Engeland boldErman.nl Vlieg-busreizen 2020 boekbaar! bolderman.nl NIEUWS 15 'Verdrietig dat we een vrouwenquotum nodig hadden' Noorwegen wordt vaak gezien als lichtend voorbeeld als het gaat om vrouwenemancipatie. Niet zo gek: de premier van Noorwegen, de minister van Financiën en de leider van de vakbond zijn vrouw. ,,Zo'n beetje alle belangrijke posi ties worden bekleed door vrou wen'', zegt de Noorse Elin Hurve nes (59) met enige trots. Hurvenes runt sinds 2004 een headhuntersbureau en heeft ruim duizend vrouwen aan een top- baan in het Noorse bedrijfsleven geholpen. Hoewel ze blij is met het quotum - niet in de laatste plaats omdat ze haar boterham met bemiddeling verdient - geeft ze toe: toen de toenmalige minis ter van Handel in 2002 aankon digde een vrouwenquotum in te voeren voor beursgenoteerde on dernemingen, was ze sceptisch. ,,Ik vond het verdrietig dat we een quotum nodig hadden. Ik dacht: vrouwen kunnen er best op eigen kracht komen.'' Topondernemer Ze stelde haar mening bij toen ze de cijfers zag: het aantal vrouwe lijke toezichthouders was in tien jaar tijd gestegen van 3 naar 6 procent. ,,Een verdubbeling klinkt mooi, maar het was nog altijd slechts 6 procent.'' De om slag in haar denken kwam pas echt, toen ze een Noorse topon dernemer op tv hoorde zeggen dat hij een quotum niet nodig vond en dat het verschil over honderd jaar toch wel verleden tijd zou zijn. ,,Die houding van die man, zo van 'ach laten we ge woon achterover leunen, het komt op een dag vanzelf goed', Een verdubbeling klinkt mooi, maar het was nog altijd slechts 6 procent dat stak mij. Ik dacht als mannen zo denken, dan zal het dus nooit sneller gaan.'' Het quotum heeft die versnel ling zeker gebracht, zegt de Noorse consultant. Immers: in 2008 voldeden alle beursgeno teerde bedrijven in Noorwegen aan de wettelijke verplichting van 40 procent. Noorwegen had als stok achter de deur dat bedrijven die niet aan de plicht voldeden, opgeheven konden worden. In Nederland is de sanctie milder: als een functie vrijkomt in een raad van commissarissen, moet die worden opgevuld door een vrouw als een bedrijf nog niet op de 30 procent zit. Wordt toch een man aangewezen, dan kan de be noeming worden teruggedraaid. Hoewel het Nederlandse quo tum dus lang niet zo radicaal is als het Noorse experiment, vindt Hurvenes het goed dat ons land het invoert. ,,Nederland heeft er heel lang over gepraat en ook bij jullie blijkt: doe je niets, dan ge beurt er weinig.'' Wel waar schuwt ze voor al te veel opti misme over de impact ervan. Want zelfs in gidsland Noorwe gen valt het effect op de rest van het bedrijfsleven vies tegen. Ter illustratie: er zijn weinig vrouwen in managementposities in het bedrijfsleven (rond 20 pro cent). Dat geldt voor zowel beurs genoteerde bedrijven als niet- beursgenoteerde ondernemin gen. Er zijn weinig vrouwelijke al gemeen directeuren of financieel directeuren in Noorwegen. En er is nog altijd een loonkloof tussen mannen en vrouwen. Toezichthouders Teleurstellend, vindt ook Hurve- nes. Iedereen had verwacht dat het quotum een positief effect zou hebben op het hele bedrijfsle ven, ik ook.'' Ter verdediging voert ze aan: ,,Het doel van het quotum was niet om meer vrou wen in raden van besturen te krij gen. Het doel was om meer vrou welijke toezichthouders te krij gen en dat doel is geslaagd. Een deel van die vrouwen had waar schijnlijk zonder quotum de functie niet gekregen.'' Wat haar betreft mogen de ra den van commissarissen directies wat vaker vragen welke stappen zij zetten om meer vrouwelijke managers aan te stellen en hoe ze die klaarstomen voor de top. ,,Dat geldt net zo goed voor aandeel houders en investeerders. Daar profiteren ze zelf ook van: diverse bedrijven presteren beter.'' Volgens een woordvoerder van de politie in Derbyshire is het kind 'tussen de 13 en 15 jaar'. B. is vrijdag opgepakt, zaterdag voorgeleid en in voorlopige hechtenis genomen, zo laat zij weten. B., die in Nederland eerder werd veroordeeld tot een celstraf voor het misbruiken van twee neefjes en een nichtje, moet op 6 januari weer voor de rechter verschijnen. Richard B. werd in Nederland eind 2008 veroordeeld tot twee jaar cel, waarvan één jaar voorwaarde lijk. Hij ging in hoger beroep en mocht de zitting in vrijheid af wachten. Hierop vluchtte hij naar de Filipijnen waar hij in 2014 werd opgespoord door misdaadverslag gever John van den Heuvel. Een rechtszaak over misbruik van een 17-jarige jongen op de Fili- pijnen strandde vervolgens, omdat het slachtoffer zijn verklaring niet wilde bevestigen in de rechtbank. Hierna werd B. uitgezet naar Ne derland. Daar zat hij zijn straf uit die hij in 2008 kreeg. Na zijn vrijlating ging B. in Ne derland aan het werk als vrachtwa genchauffeur. De eigenaar van het transportbedrijf kreeg afgelopen weekend geen contact meer met zijn chauffeur. ,,De vrachtwagen is leeg terugge vonden in Riddings'', zegt de woordvoerder van het bedrijf. De vrachtwagen werd gevonden op basis van gps-gegevens. Daarna belde hij met de lokale politie. ,,Een agent heeft mij verteld dat Richard is opgepakt, omdat hij een afspraak wilde maken met een meisje jonger dan 16 jaar.'' De politie van Derbyshire laat weten dat B. in ieder geval tot 6 ja nuari vastzit. 8 dagen vlieg-bus Rondreis Roemenië 8 dagen vlieg-bus Rondreis Hoogte punten van Portugal 8 dagen vlieg-bus Excursiereis Malta 8 dagen vlieg-bus Excursiereis Highlights van Toscane en Elba 8 dagen vlieg-bus Adriatische kust en Dubrovnik 8 dagen vlieg-bus Rondreis Hoogte punten van Ierland Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! donderdag 5 december 2019 Noors experiment is maar ten dele geslaagd Elin Hurvenes helpt vrouwen aan topbanen. foto de beeldunie Als eerste land ter wereld zette Noorwegen zwaar geschut in om het glazen plafond aan dig gelen te slaan. Dankzij een vrouwenquotum bestaan de raden van commissarissen van beursgenoteerde bedrijven nu voor 40 procent uit vrouwen. Missie geslaagd, maar... ,,Het bedrijfsleven loopt nog altijd achter.'' Natasja de Groot Rotterdam/Oslo Elin Hurvenes, consultant De 46-jarige veroordeelde pedo fiel Richard B. is weer in op spraak. De als vrachtwagen chauffeur werkende B. wordt er nu van verdacht dat hij zich in Engeland wilde vergrijpen aan een minderjarige. Serena Hofman Riddings li I ansavk B» EXCURSIEREIS /jTjIyWERELDERFGOED U - - wil - flf k' I 4tT»|P Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15