II Kerk Biervliet wacht weer op koper Buslijn naar Zelzate verder uitgekleed 7 LE BAPTISTE TWEEDE LEVEN JOHANNES DE DOPERKERK Onder de naam Le Baptiste gaat de Johannes de Doperkerk in Sluis een tweede leven tegemoet. De plannen voor woningen en een kapel werden gisteravond gepresenteerd. We hebben nu goede hoop dat het in orde komt bekend gemaakt: Le Baptiste, een directe verwijzing naar Johannes de Doper. Priesterkoor In de Sluise kerk komen in totaal zeventien moderne woningen in verschillende groottes, liet archi tect Frans van Roy zien. In het achterschip komt één woning in de huidige sacristie en twee wo ningen op de plaats van het pries- De hele kerk blijft zo veel mogelijk gehandhaafd, ook de buitengevels en de ramen Het voortbestaan van de kerk met kapel wordt gegarandeerd door de komst van ze ventien appartemen ten in het gebouw. Het markante godshuis uit 1927 wordt aan de buitenkant zoveel mogelijk be houden, is het uitgangspunt van projectontwikkelaar Krens Bouw- ontwikkeling. Daglicht ,,De hele kerk blijft gehandhaafd, ook de buitengevels en de ramen", zegt directeur Rik Krens. Wel ko men er extra ramen bij, om meer daglicht binnen te laten. ,,En de bovenste appartementen hebben vol uitzicht op de gewelven van de kerk." De parochie Heilige Andreas is er blij mee, want de toekomst van het gebouw was in gevaar door te ruglopend kerkbezoek. Met het bisdom, de gemeente Sluis en het Brabantse bedrijf Krens Bouwont- wikkeling zocht de parochie de af gelopen jaren naar een toekomst- bestendig en passend plan voor de kerk. Dat plan ligt er nu en werd gisteren gepresenteerd aan een flink aantal inwoners van Sluis en andere belangstellenden. De projectontwikkelaar, Archi- tectenburo Frans van Roy uit Ber- kel Enschot en het bestuur van de Andreasparochie waren gisteren allemaal in de kerk aanwezig om de bouwplannen toe te lichten. Ook werd de naam van het project terkoor, over vier verdiepingen. In het middenschip komen zes stu dio's en acht lofts. ,,De grootste woning is 150 vierkante meter en de kleinste 65 vierkante meter." De kapel houdt een eigen ingang aan de kant van de winkelstraat, de Oude Kerkstraat. Mensen kun nen daar nog steeds een kaarsje komen branden of vieren. In de kapel is plaats voor zo'n vijftig mensen. Op de begane grond komen, via de ingang van de huidige parkeer plaats aan de Klokstraat, ook acht tien parkeerplekken voor de toe komstige bewoners. Ervaring Krens Bouwontwikkeling heeft ervaring met het vinden van nieuwe bestemmingen voor religi eus erfgoed. Zo werd een voorma lig Dominicanenklooster in Brus sel eerder omgetoverd tot vierster- renhotel en appartementencom plex, met behoud van de gevels en structuur van het gebouw. De plannen worden binnenkort ter inzage gelegd bij de gemeente Sluis. Meer informatie via baptistesluis.nl. Connexxion ziet zich gedwongen de busverbinding met Zelzate, met een aansluiting naar Gent, verder uit te kleden. Met ingang van de nieuwe dienstregeling op 15 december rijdt er alleen nog een haltetaxi tussen Sas van Gent en Zelzate. Die moet vooraf wor den gereserveerd. Er is geen ontkomen aan, vol gens Connexxion-woordvoerster Ariska Bouterse. Lijn 6 Terneu- zen-Zelzate rijdt gewoonlijk over de Westkade van en naar Zelzate. Die kade is echter vanwege ver zakkingsgevaar bij kunstmestfa- briek Rosier afgesloten. Dat is al sinds eind februari het geval. Connexxion onderhoudt nu met een buurtbusje de verbin ding met Zelzate over de smalle Poeldijkstraat. Het busje loopt daarbij evenwel geregeld schade op en het kost extra tijd. De lijn buschauffeur moet in Sas van Gent op het buurtbusje overstap pen. De dienstregeling wordt hervat, als de Westkade over ruim een jaar is hersteld. Lijn 6 Terneuzen- Zelzate is eerder dit jaar al terug gebracht tot een uurdienst. Alleen in het weekend is er een directe buslijn Terneuzen-Gent, zonder tussenstop. Hoewel de advertentie op Funda meldt dat het object sinds 25 no vember te koop is, probeert de An dreas Parochie de voormalige ka tholieke kerk van Biervliet al veel langer te slijten. Medio vorig jaar was er goede hoop dat er een koper gevonden was. ,,Het is anders gelo pen", vertelt Ronald van Quekel- berge van de parochie, eigenaar van de kerk. ,,Het is toen misgelopen. We hebben nu goede hoop dat het in orde komt." Volgens makelaar Versluijs in Oostburg heeft de kerk een tijd niet in de verkoop gestaan. Omdat deze opnieuw in het systeem werd gezet, begreep Funda deze als een nieuwe. Van Quekelberge heeft meer ker ken in de aanbieding. ,,Die van Eede komt in de verkoop, net als IJzen- dijke. Het verkopen van kerken, ze ker katholieke kerken is zo makke lijk nog niet. ,,Een katholieke kerk is, anders dan een protestante kerk, een gewijd gebouw. Het moet een invulling krijgen die niet haaks staat op die status. Het moet geen plaats worden waar gegokt gaat worden, waar drugs of alcohol ver kocht wordt." De bestemming die de kerk heeft is momenteel een maatschappe lijke. Volgens Saskia de Vries, woordvoerder van de gemeente Terneuzen is er geen recente vraag om deze te wijzigen in een andere. Volgens Van Quekelberge is er een geïnteresseerde voor de kerk in Biervliet maar wat diens plannen met de kerk zijn wil hij niet niet kwijt zo lang de koop niet rond is. woensdag 4 december 2019 Appartementen en een kapel Sophie Stockman Sluis Er komen appartementen in de Johannes de Doperkerk in Sluis, de buitenkant intact. BRON ARCHITECTENBURO FRANS VAN ROY EN STUDIO VA - INTERIEUR -Rik Krens, projectontwikkelaar Harmen van der Werf Sas van Gent De katholieke kerk in Biervliet wacht nog steeds op een koper. Voor 185.000 euro kan de kerk van u zijn. Weliswaar heeft het godshuis aan de Noordstraat maar twee kamers, maar met 4680 kubieke meters is het ge bouw bepaald ruim. Het kruis op het dak wordt door de verkoper op eigen kosten verwijderd. Guido van der Heijden Biervliet -Ronald van Quekelberge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 70