NYNKEDEJONG Terreuradvocaat staat tramschutter bij tijdens proces k0ffieVOOrdeel.nl 20 98 €35 €29 92 €2298 6 Bestel snel: koffievoordeel.nl/gratis Column Omdat hij Tanis tegen diens wil moet verdedigen, is hij zeer te rughoudend met reageren. ,,Ik kan alleen bevestigen dat de rechtbank heeft besloten dat Ta- nis desnoods tegen zijn wil dient te worden verdedigd en mij heeft gevraagd de advocaat te zijn.'' Alleen in uitzonderlijke geval len kan het zo ver komen. Verder wil Seebregts geen vragen beant woorden. De rechtbank heeft niet nader toegelicht waarom Tanis zijn eigen belangen onvoldoende kan behartigen en dus een raads man nodig heeft. De rechtbank wil voorafgaande aan de zitting geen mededelingen doen. ,,Als er al iets over de rechtsbijstand van de verdachte wordt gezegd, komt dat pas op de zitting zelf aan de orde'', zo zegt een woordvoerder. Ook het Openbaar Ministerie wil niet reageren. Het proces tegen Tanis wordt maandag 16 december hervat. Net als tijdens de eerste zitting moet Tanis daarbij verplicht aanwezig zijn. Werkt hij daar niet aan mee, dan zal hij opnieuw - tegen zijn zin - worden meegenomen door de parketpolitie. Het strafrechtelijk onderzoek is inmiddels zo goed als afgerond. i Inhoudelijke behandeling van de zaak start in maart Daaruit is onder meer gebleken dat het semiautomatische vuur wapen dat hij gebruikte tijdens de aanslag haperde. Daardoor is hoogstwaarschijnlijk (minimaal) één mensenleven gespaard. Tanis heeft zijn wapen meer maals herladen en opnieuw het vuur geopend. De inhoudelijke behandeling begint op maandag 2 maart 2020. Hiervoor zijn vier dagen uit getrokken. Wanneer de recht bank uitspraak doet, is nog niet duidelijk. Ik moet het geen aandacht ge ven, denk je. Ze willen dat ik hap. Als ik niet reageer, is de lol er het snelst af. En dus klem je je kaken op elkaar, terwijl de ano nieme trollen je alle hoeken van het internet laten zien. Laura Boldrini, oud-voorzitter van de Italiaanse Kamer van Af gevaardigden, besloot niet te zwijgen maar terug te slaan. Als linkse politica is ze al jaren het mikpunt van online- haat, van aanhangers van de populistische Itali aanse partijen. Een linkse vrouw die pro immigratie is: een dankbare kop-van- jut. Maar inmiddels zijn de rollen om gedraaid: Boldrini zette acht be dreigers met naam en toe naam op Face- book, waarna sommige man nen haar hui lend opbelden. ,,Mijn vrouw vermoordt me Hij huilde dikke tranen. Hij deed het allemaal onder druk van andere viespeuken video's op internet verschenen. In de rechtbank huilde hij dikke tra nen. Hij deed het allemaal onder druk van andere viespeuken. Hij hackte alleen die vrouwen, hij zette de beelden niet online. Al die tranen van die mannen die ineens geconfronteerd worden met hun daden. Denk vooral niet aan al die vrouwen die een deel van hun veilige gevoel voor altijd kwijt zullen zijn, wier intieme fo to's voor altijd op internet zullen zweven. Gelukkig zijn rechters nooit zo vatbaar voor krokodillen tranen. Het vergt lef en doorzettingsver mogen om het op te nemen tegen al dit soort anonieme toetsenbord ridders, die wanen dat ze je alles mogen toewensen, je alles mogen aandoen. Maar inmiddels weten we dat ze door te zwijgen niet zul len verdwijnen. Pas als je ze uit de anonimiteit trekt, krabbelen ze huilend terug. als ze dit ziet.'' Daarnaast heeft ze inmiddels tientallen processen lo pen tegen mannen die haar online bedreigden. Het kost haar - naast haar drukke politieke werk als Kamerlid - ontzettend veel tijd en energie, maar ze doet het ook voor al die vrouwen die zich niet kun nen verdedigen tegen de haat die ze over zich heen krijgen. ,,Ik wil laten zien dat je in een rechtsstaat dergelijk intimiderend geweld niet mag aanvaarden", aldus Boldrini in NRC Handelsblad. hackte tussen 2015 en 2017 tientallen iCloud- en mailaccounts van on bekende en be kende Neder landse vrouwen, waardoor hun seksueel getinte foto's en Cafïe Grand Cru Classe LEKKERE KOFFIE VOOR ALLE SOORTEN APPARATEN GRATI5 twee dubbelwandige glazen lekkernij per pakket de voordeligste koffiewinkel van Nederland NESPRESSO €2Bt?6 KOFFIEBONEN €5W? SENSEO DOLCE GUSTO €30700 FILTERKOFFIE m m: 35,70 MAKKELIJK BESTELLEN woensdag 4 december 2019 GO ^0 @Nynke oetsenbordridders De Utrechtse tramschutter Gökmen Tanis wil zich tijdens zijn proces niet laten bijstaan door een advocaat. De recht bank acht dat wel nodig en heeft daarom opnieuw een be roep gedaan op terreuradvo- caat André Seebregts, die tot nu toe niet op zittingen is ver schenen. Yelle Tieleman Peter Koop Utrecht Gisteren stond in Neder land Mitchell van der K. voor de rechter. Hij GrandyMaestro 36 Coffee Pads Café Cirarid Ciu Classé (t.w.v. 21,9B) Verfcac/e 100 cups voor 2 verschillende intensiteiten •000 Original ••00 Celeste 3 kg de allerbeste 1 kg Original -1 kg Celeste 1 kg Edizione Limitata 216 pads voor Café Grand Cru Classé pads E2&34 128 cups voor 4 verschillende smaken Lungo Intenso - Café au lalt - Cappuccino - Grande 6 x 500 gr Café Grand Cru Classé gemalen koffie Grander Maestro 0 Gratis levering O 100% tevredenheidsgarantie 0 ALle bekende merken of bel 030 32 000 92 (ma t/mvr van 8:30 tot 17:00) Actie geldig t/m xx-xx 2G19 zolang de voorraad strekt. Scan de QR-code:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6