HIER 15 HE ZONDAG OPEN VAN 12.00-17.00 UUR actie iifilii 'Migranten? Liefst op erf van de boer' ACTIE 7 TATTOOSHOP ROEMEENS KOPPEL Even dachten ze aan Amsterdam. „Maar daar zitten al driehonderd tattooshops'', zegt Florin Dobre. Daarom streek hij met zijn verloofde Patricia neer in Goes. In de binnenstad hebben ze sinds een paar dagen hun eigen zaak. Komst Lidl in Heinkenszand iets dichterbij In tra tuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623^www.intratuin.nl De twee vormen een bijzondere verschij ning in de Goese on dernemerswereld. Flo rin Dobre (30) en Pa tricia Teodorescu (20) zijn name lijk geboren en getogen in Roeme nië. Ze zijn allebei heel stellig over het feit dat ze daar voor geen goud hun eigen tattooshop hadden wil len beginnen. Florin wil er niet te veel over uitweiden. ,,In Roemenië heb je veel corruptie'', zegt hij. ,,Het is gewoon geen fijn land om een eigen onderneming te star ten.'' Via omzwervingen in Oosten rijk en België - waar Florin in tat- tooshops werkte - kwam het ver liefde tweetal begin dit jaar in Ne derland terecht. Eerst in Amster dam, want dat is in de ogen van veel buitenlanders the place to be in Nederland. Maar al snel kwamen ze erachter dat ze in de hoofdstad zouden verdrinken in een zee van tattooshops. Via een vriend kwa men Florin en Patricia uiteindelijk in Goes terecht. Daar zien ze kansen. Volgens Florin valt met het zetten van ta toeages in deze tijd een goede bo terham te verdienen, mits je kwa liteit biedt. ,,Veel meer mensen dan je denkt hebben al een tatoe age'', weet de jonge Roemeen. „Opvallend is dat veel mannen en vrouwen pas na hun veertigste hun eerste tattoo laten plaatsen.'' Florin moet lachen om de vraag of dat vaak te maken heeft met een midlife-crisis. ,,Moet ik eerlijk zijn? Ik denk het wel ja!'' Huwelijksbootje Het koppel is vastberaden in Ne derland een toekomst op te bou wen. Het is tijd voor wat vastig heid. Florin en Patricia hebben een woning gevonden in Colijnsplaat, stappen volgend jaar in het huwe lijksbootje en hebben in de Gan- zepoortstraat in Goes hun droom waargemaakt: hun eigen zaak, met de naam RGT-Studio. Het is overi- gens veel meer dan een tattoos- hop, stelt Florin. Patricia zal zich grotendeels richten op de 'beauty kant'. Zo kunnen mensen straks Eén van de beste kappers van Roemenië voegt zich in januari bij ons team ook binnenstappen voor onder meer een schoonheids- of nagel behandeling. Patricia is bovendien gespecialiseerd in het aanbrengen van cosmetische tatoeages, ook be kend als permanente make-up. Een hip kapsel halen kan bin nenkort ook aan de Ganzepoort- straat. ,,Eén van de beste kappers van Roemenië voegt zich in ja- nuari bij ons team'', zegt Florin trots. ,,Je zou hem bijna een kun stenaar kunnen noemen. Hij kan heel bijzondere kapsels maken.'' Ook de moeder van Patricia komt de kersverse onderneming verster ken. Zij komt voor de manicure en pedicure. Een nee, Florin baalt er niet van dat hij straks regelmatig met z'n schoonmoeder zit opge scheept. ,,Ik ben juist ontzettend blij met haar.'' Beauty en tatoeage worden in de studio overigens strikt van elkaar gescheiden. Volgens Florin mag het simpelweg niet, tatoeages te zetten op het moment dat ook ie mands haar wordt geknipt. Daarom zullen de ochtend en het eerste deel van de middag in het teken staan van 'beauty' en kun nen klanten voor een tatoeage na pakweg 16.00 uur in de studio te recht. Patricia gaat thuis in Co- lijnsplaat overigens ook schoon heidsbehandelingen aanbieden. THOLEN Arbeidsmigranten op Tholen zouden buiten dorp of stad gehuisvest moeten worden. Tenminste, dat vindt een meer derheid van 1200 ondervraagde inwoners in de gemeente. Arbeidsmigranten werken en wonen al jaren in de gemeente. Omdat er veel werk is, neemt de vraag naar onderdak toe. Om niet over één nacht ijs te gaan met het bepalen van het beleid daarvoor, ondervroeg de ge meente haar inwoners met een enquête. Gisteren werden de uitkomsten daarvan bekend. Iets meer dan de helft ziet liefst dat arbeidsmigranten bui ten dorp of stad komen te wo nen, bijvoorbeeld op het erf van een boer of tuinder. Als er toch binnen de bebouwde kom woonruimte gezocht wordt, dan liefst in leegstaande gebouwen die geschikt zijn gemaakt voor bewoning, antwoordt bijna de helft van de respondenten. De meest genoemde reden waarom de respondenten het niet eens zijn met het huisvesten van arbeidsmigranten in de woonplaats, is overlast door ge luid, parkeren en te veel mensen in één woning. Veel responden ten leggen daarbij de link met ar beidsmigranten die wonen in een woonwijk. HEINKENSZAND De komst van de Lidl naar Heinkenszand is iets dichterbij gekomen. De winkel keten heeft de omgevingsver gunning voor de nieuwe zaak aan de Stenevate aangevraagd. De komst van de super is niet onom streden. Aan de ene kant zijn toe komstige klanten blij dat er een tweede supermarkt komt, aan de andere kant zijn er ook veel zor gen over verkeersdrukte. Om de nieuwe winkel mogelijk te ma ken, moet het bestemmingsplan ook nog gewijzigd worden. S' Binnen of buiten Het kan allebei! woensdag 4 december 2019 BE Droom komt uit in hartje Goes Rob Paardekam Goes - Florin Dobre, RGT-Studio 9* HötTïïTÊiï- sl7~ NobNiskrans. Dporsnede25cm. Helleborus niger 'Christmas Carol'. Potmaat 14 cm. Florin Dobre brengt een tatoeage aan bij shopmedewerker Vincent Hardebol, terwijl zijn verloofde Patricia Teodorescu hem bijschijnt. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 68