Pleidooi voor uur eerder sluiten cafés Resten loodgieter mogelijk vanaf Zeeuwse brug in kanaal gegooid IN DE REGIO m 6 Reimerswaal past apv aan DIERENWEI CLEIJENBORCH MIJN DORP, MIJN STAD a «MS 0 Joeri Wisse Kruiningen Nu moeten cafés al om 2.00 uur de deur sluiten, maar mogen de dan aanwezige gasten onder allerlei voorwaarden een uurtje blijven. Maar volgens de politie is er over die voorwaarden nog al eens dis cussie. Zo is lastig vast te stellen wat verstaan wordt onder termen als 'grote verlichting' en 'achter grondmuziek', geven agenten aan. Maarten Both (SGP) vindt de nieuwe sluitingstijden eigenlijk nog niet ver genoeg gaan. ,,Wij heb ben er nooit een geheim van ge maakt dat we niet blij waren met de Als het café om twee uur dichtgaat, is de plezierperiode wel erg kort sluitingstijd van 3.00 uur, maar we vinden 2.00 uur 's nachts ook nog aan de late kant." Ook is hij niet blij mee dat de aparte regels voor ter rassen in het voorstel voor de nieuwe apv zijn losgelaten. Nu geldt er nog een 'sluitingstijd' van 22.00 uur. „Niemand zit te wachten op terrassen waar mensen tot 2.00 uur mogen blijven zitten, zelfs niet als het er beschaafd aan toe gaat. Geluid van stemmen draagt 's nachts erg ver." De PvdA vindt juist dat de ge meente haar inwoners niet te veel moet betuttelen. ,,De jeugd gaat te genwoordig later op stap. Als het café om 2.00 uur dicht gaat, is de plezierperiode wel erg kort", vindt Marjolein Sinke. Ze vindt de hui dige 'afkoelperiode' nuttig om overlast te voorkomen van cafégas- ten die elders vertier gaan zoeken. Ook het voornemen om de happy hour te verbieden, vindt Sinke te ver gaan. Ze stelt dat horeca-onder- nemers hun eigen verantwoorde lijkheid kennen den de gemeente beter illegale indrinklocaties kan aanpakken. De PvdA kreeg bijval van de ChristenUnie. Raadslid Huib Bouwman vindt de huidige regels prima werken. ,,Ik woon in het cen trum van Rilland en ik ervaar zeer zelden tot nooit overlast wanneer de cafés sluiten." Hij vindt het bo vendien 'heel vreemd' om nieuwe sluitingstijden in te voeren zonder dat vooraf met horecaondernemers is overlegd. Het CDA kan goed leven met de nieuwe sluitingstijden. De partij komt wel met een motie om het ge bruik van lachgas in de openbare ruimte te verbieden. In het voorstel worden ook de openingstijden van sportkantines aan banden gelegd. Nu is het nog mogelijk om tot middernacht een biertje te drinken, in de nieuwe re gels is een eindtijd van 22.00 uur vastgelegd. Over twee weken besluit de ge meenteraad definitief over de nieuwe apv. Dan wordt ook duide lijk of de strengere tijden op een meerderheid kunnen rekenen. De 56-jarige Johan van der Heyden verdween op zondagavond 2 juni. Zijn witte bestelwagen Peugeot werd voor het laatst gezien aan de grensovergang op de snelweg rich ting Bergen-op-Zoom. De man gaf nadien geen teken van leven meer. De opsporingsdiensten gaan ervan uit dat hij is omgebracht op of bij een woonwagenkamp in Steen bergen. Daarna zou het lichaam in stukken zijn gesneden of gezaagd en verbrand. Dat baseert de politie op verkla ringen van de twee zoons van een van de verdachten: de prostituee Wanda van R. De loodgieter werd bij haar in het Belgische Zoersel voor het laatst gezien. Hoofdver dachte is de Nederlander Nicky S., vriend van Wanda van R. Haar zo nen verklaarden S. bezig te hebben gezien met een bebloede ketting zaag en een lichaamsdeel. Naast Van R. en S. zitten nog twee ver dachten vast: een 39-jarige moe der en haar 18-jarige dochter uit Steenbergen. Die moeder is een ex van Nicky S. en is de eigenares van de loods waar het versnijden van het lichaam mogelijk gebeurde. Sint Philipsland Er worden specifiek twee bruggen genoemd waarvan de lichaamsres ten zouden kunnen zijn gedumpt: de brug tussen Nieuw- en Oud Vossemeer of die tussen Steenber gen en Sint Philipsland. Beide gaan over het Schelde-Rijnkanaal, waar veel scheepvaartverkeer komt. De politie vraagt daarom specifiek aan beroepsschippers of zij iets hebben gezien, of mogelijk zelfs gefilmd. Theaterconcert in Luctor et Emergo CoderDojo in bibliotheek Kerstoncert Urker Mans formatie woensdag 4 december 2019 BE rj.n, COLIJNSPLAAT De dierenwei bij zorgcen trum Cleijenborch in Colijnsplaat is eindelijk gevuld. Dwerggeitjes Truus en Martha (foto) lopen nog wat onwennig rond in hun buiten verblijf, net als goudfazant Trump en een stuk of tien kippen. In afwachting van de afhande ling van diverse bezwaren bivakkeerden de dieren een aantal maanden in de binnentuin. De dierenwei komt voort uit het landelijke pro ject Grijs, Groen en Gelukkig, een initiatief van natuureducatie-instituut IVN om ouderen in zorginstellingen in contact te brengen met de natuur. Dat heeft een gunstig effect op hun welzijn. Cleijenborch is één van de Zeeuwse zorgcentra die zich bij het project hebben aan gesloten. foto johan van der heijden Een avondje stappen in de Rei- merswaalse dorpen wordt mis schien met een uurtje ingekort. De gemeente is van plan om de sluitingstijd van cafés terug te draaien van 3.00 naar 2.00 uur. - Marjolein Sinke, PvdA De politie houdt er rekening mee dat de verbrande resten van een sinds juni vermiste Bel gische loodgieter vanaf een brug in het Schelde-Rijnkanaal zijn gedumpt. Dat zei woord voerder Dik Advocaat gister avond in tv-programma Opspo ring Verzocht. Tom van der Meer Steenbergen RILLAND Micheline van Hautem en Erwin van Ligten geven zaterdag een theaterconcert in Luctor et Emergo. In Zing, vecht, huil, bid... wordt het repertoire van Ram ses Shaffy in een vrou welijk jasje gestoken. Het theaterconcert be gint om 20.00 uur. Kaar ten zijn verkrijgbaar via podiumreimerswaal.nl. THOLEN Bieb in de buurt houdt De Bieb in de buurt houdt een CoderDojo. zaterdag een program meermiddag voor kinde ren, onder de noemer CoderDojo. Hier leren kinderen programmeren, websites bouwen, apps ontwikkelen, program- ma's maken of games bouwen. Kinderen tus sen zeven en twaalf jaar oud kunnen van 10.00 tot 12.00 uur gratis deel nemen. Een eigen laptop meenemen is noodzake- lijk. Reserveren kan via bibliotheekooster- schelde.nl. GOES De Urker MANS forma tie geeft zaterdag een kerstconcert in de R.K. Maria Magdalenakerk. Het programma staat bol van advents- en ker starrangementen. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij VVV- Goes, Boekhandel De Ramshoorn, online via martinmans.nl. of tele fonisch via het nummer 06 25391903. COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 12.00 17.00 uur: Maritieme leestafel GOES Inloophuis Oase, ochtend: In loop; De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent; Biblio theek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; Centrum 't Westlicht, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen en luisterend oor; Magdalenazaal, 14.00-16.00 uur: In- loopsoos Vrouwen gilde Goes HANSWEERT Zorg centrum Maria-Oord, 10.30 uur: Digi Inloop HEINKENSZAND Bi bliotheek, 10.00-11.30 uur: Taalcafé; Galerie 't Kunstuus, 13.00 18.00 uur: Expositie Rem van den Bosch 'Zeeuws meisje 2019' KAPELLE De Vroone, 09.00-11.30 uur: Houtsnijden; 13.00 17.00 uur: Biljarten voor senioren; 19.15 uur: Bridgeavond KORTGENE Dorps huis De Stadsweide, 14.00-16.00 uur: Se- niorenmiddag KRUININGEN Rei- merswaalhal, 09.30 10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.00-11.15 uur: Wandelen in groepsverband; 12.00-13.30 uur: Eve nement 'Heel Rilland Luncht' WEMELDINGE De Wemel, 14.00-16.00 uur Bingo YERSEKE Moerzicht, 10.00-11.15 uur: Wan delen in groepsver band; Moerzicht, 19.00-20.00 uur: Bijbellezing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 67