Kerstboom van bierflesjes IN DE REGIO I Ondanks wegvallen sponsor 6 MIJN DORP, MIJN STAD Of die jubileumeditie van Aemstie Alive in Burgh-Haamstede ook het slotstuk wordt? Daar gaan we niet van uit, zegt Jaap Boiten, die als ad viseur bij het evenement is betrok ken. Naar nieuwe sponsoren wordt druk gezocht. ,,En het ziet er naar uit dat dat gaat lukken, al staat er nog geen handtekening onder. Belangrijk is ook de lol die onze 200 vrijwilligers hebben Maar we gaan er, zoals elk jaar, van uit dat er weer een Aemstie Alive komt. Eén die wéér beter is dan het jaar daarvoor." Eerder werd bekend dat de spon sor van Goud voor Oud er een punt achter zet. Daarmee valt ook een belangrijke pijler onder de finan ciering van het muziekfestijn weg. In theorie kan Aemstie Alive zon der. ,,Maar we willen dat er ook iets voor ouderen wordt gedaan." Dat uitgangspunt is één van de bij zonderheden van het festival, dat drie dagen lang Sportcentrum Westerschouwen op z'n kop zet. De senioren trappen donderdag af. Jongeren krijgen een gratis feest ca deau met Aemstie Teenagers op vrijdag. Zaterdagmiddag is de zaal voor kinderen, die de musical Doornroosje en kinderdisco krijgen gepresenteerd. Op zaterdagavond is het feesten geblazen tijdens Aems- tie Alive. Dit jaar met optredens van Dirty Daddies, Tim Akkerman, Ed win Evers Band, 2Unlimited en Emma Heesters. Kas Verder vooruit kijken is niet de koers van het bestuur. ,,De defini tieve beslissing of er een volgende editie komt, wordt elk jaar pas ge maakt als Nic-Jan (penningmeester Schrier, redactie) de kas heeft opge maakt. Dan komt er een moment dat het bestuur elkaar aankijkt en zegt: doen we het volgend jaar wel of niet? Heel essentieel daarin is ook de lol die wij er aan hebben en de lol die onze 200 vrijwilligers er aan hebben. We noemen het niet voor niets het gezelligste feestje van Schouwen-Duiveland." Daarmee haalt Aemstie Alive duizenden bezoekers binnen. Iets minder dan 1000 jongeren op vrij dag, 500 kinderen met even zoveel begeleiders op zaterdagmiddag, 2000 mensen van alle leeftijden op zaterdag en bij Goud voor Oud worden 1000 mensen in de watten gelegd. Zie voor programma en kaarten: aemstie.nl. Het moet nog 5 december worden, maar in Bruinisse zijn ze al bezig met de kerstboom. Met een niet alledaagse kerstboom. Meubelmaker Emiel Dorst gebruikte groene bierflesjes om tot een bijzonder exemplaar te komen. „Van moeder de vrouw moet ie in de loods blijven staan." Emiel Dorst heeft een handje van bijzondere maaksels. Zo staat in zijn achtertuin in Bruinisse een bioscoop annex gamehok, een verbouwde bouwkeet met beeld en speelapparatuur voor zijn kin- deren. De voormalige profvoet baller van VC Vlissingen, NAC en RBC, fleurde menig huiskamer of keuken al op met zijn creaties. Wijnglazen Onlangs kreeg Dorst - what's in a name? - van een klant een bijzon der verzoek. Of hij niet een stel lage kon maken voor een boom met wijnglazen. ,,Zo ben ik ook op dit idee gekomen. Ik dacht toen: dan maak ik er ook één met bierflessen. Die zijn groen. Ik kan In één boom gaan negen kratten bier. Het is dus met z'n allen even doordrinken ze simpel halen bij de supermarkt bij ons op het dorp. In één boom gaan negen kratten bier. Het is dus met z'n allen even doordrin ken." Dorst maakt bierkerstbomen op bestelling ,,Het maken van deze bierkerstboom doe ik samen met een maat van mij. We zagen zelf de cirkels uit een plaat, daarna schilderen we het frame groen. Dan bevestigen we het lichtsnoer aan de binnenzijde. Pas dan kunnen de flesjes erop worden gezet", legt Dorst uit. Niet in huis Klanten kunnen zelf voor lege flesjes zorgen of ze bij Dorst be stellen. Of hij zelf deze boom in huis gaat zetten? ,,Eh nee, in Huize Dorst komt een andere boom te staan. Ik heb er één in mijn werkloods staan. Dat vindt moeder de vrouw beter dan bij ons binnen." Kerstworkshops iets lekkers. Aanmelden kan via anne.martens @kpnplanet.nl of 0111 651859. Theaterconcert in Luctor et Emergo Kerstoncert Urker Mans formatie woensdag 4 december 2019 Aemstie Live is niet bezorgd Emiel Dorst kwam na het verzoek van een klant voor een stellage van wijnglazen op het idee voor een kerstboom van bierflesjes. foto ernesta verburg Het wegvallen van de sponsor van Goud voor Oud is voor de organisatoren van Aemstie Alive geen reden om in paniek te raken. De vijftiende editie van 'het mooiste feestje van Schou- wen-Duiveland' staat in de stei gers. Vrijdag 24 januari 2020 gaat het twee dagen lang los. Esme Soesman Burgh-Haamstede -Jaap Boiten, adviseur Aemstie Alive Gerrit van Loon Bruinisse - Emiel Dorst BURG-HAAMSTEDE Anja en Bram de Graaf geven vrijdag en zater dag kerstworkshops in De Koepel. De Pola van der Donckstichting viert binnenkort haar twintig jarig jubileum. De gehele opbrengst van de work shops is bestemd voor de opleiding van de aidsweeskinderen die opgroeien in het palaba- nakinderdorp in Zambia. De workshop begint vrij dag om 19.30 uur, zater dag zijn er workshops om 10.00 uur en om 14.30 uur. De kosten be dragen 25 euro, inclusief materiaal, koffie, thee en RILLAND Micheline van Hautem en Erwin van Ligten geven zaterdag een theaterconcert in Luctor et Emergo. In 'Zing, vecht, huil, bid...' wordt het repertoire van Ram ses Shaffy in een vrou welijk jasje gestoken. Aanvang om 20.00 uur. Kaarten kosten achttien euro per stuk en zijn verkrijgbaar via podium- reimerswaal.nl Bram en Anja de Graaf. foto ernesta verburg GOES De Urker MANS forma tie geeft zaterdag een kerstconcert in de R.K. Maria Magdalenakerk. Het programma staat vol advents- en kerstarran gementen. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via martinmans.nl. BRUINISSE RENESSE Itzhak; Dorpshuis, 8.45, Blikmuseum, Gebouw 4SD, 10.00 10.30 en 19.30 uur: 14.00-17.00 uur: uur: Koffie inloop; Yoga, Tentoonstelling Hoe 14.30 uur: Kinderclub 18.00-19.00 uur: kwamen wij vroeger 19.00 uur: Jongeren- Karateles voor de winter door?; centrum geopend; kinderen, Dorpshuis, Gebouw de Driehoek, 19.30 uur: Badminton; 9.00-10.00 uur: 8.45 en 10.00 uur: Yoga Steffine, Fytaal Pilates; ELLEMEET 19.30-20.45 uur: Gemeentehuis, 9.30 Dorpshuis, 13.00- Yoga Jacqueline uur: Bijeenkomst 17.00 uur: Biljartclub Binnendijk; Peuterpraat; Touché; Gravensteen, 14.30 SIRJANSLAND uur: Rondleiding door NOORDGOUWE Dorpshuis, 10.15 uur: de oudste gevange- Dorpshuis, Yoga; nis van Zeeland; 18.30: Repetitie Havenpark 18 e.o. Muziekvereniging ZIERIKZEE Vlams exporoute O Con Amore, FiZi, 15.00 uur: De kijk, Sint Nicolaas te 20.00 uur: Brief voor Sinter- Zierikzee!, de eerste Badmintonavond; klaas, 20.00 uur: intocht in 1924.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 65