16 ZAKELIJK BESTELLEN RECHTSHULP AS A SERVICE O Een dagelijkse bedrijfslunch, voldoende wc-papier en altijd pennen op kantoor. Het lijkt vanzelfsprekend, maar al deze producten worden natuurlijk ook door iemand ingekocht. Binnen het mkb betekent dit over het algemeen dat er iemand op pad gestuurd wordt met een boodschappenlijstje. Op zich geen slechte zaak, maar het kan een stuk efficiënter. producten we nodig hebben, hoeveel tijd het kost om deze in te pakken en te bezorgen, en hoeveel mensen we daarvoor nodig hebben. We werken met een hele korte keten waardoor zeer efficiënt gewerkt kan worden. De producten bestellen we pas bij de leveranciers op het moment dat ze via de app besteld zijn, waardoor we nooit te veel producten hebben en dus minder weggooien dan een regu liere supermarkt." Daarnaast rijden de busjes van Picnic ook nog eens volledig elektrisch. ,,We zien dat bedrijven en hun werk nemers duurzaamheid steeds belang rijker vinden en daar spelen we dan ook op in. Onlangs hebben we onze busjes ook voorzien van zonnepane len, waardoor we deels zelfvoorzie nend zijn in onze elektriciteit. Ook plannen we onze ritten altijd zo in dat we bestellingen in dezelfde straat al tijd in één keer kunnen doen, zo rijd je niet als een kip zonder kop door de stad en verbruik je minder elektrici teit." Natuurlijk zijn de boodschappen van bedrijven wel ietsje anders dan die van particuliere consumenten, en daar wordt door Picnic dan ook slim op ingespeeld. ,,In de zakelijke app ,,De betreffende werknemer is vaak een uur tot anderhalf op pad, moet slepen met zware boodschappen en achteraf moeten alle bonnetjes door gevoerd worden in de administratie", vertelt Michiel Muller, medeoprichter van boodschappenbezorgdienst Picnic. Onlangs maakte het bedrijf bekend ook de zakelijke markt te gaan bedienen. „Bedrijven kunnen flink tijd en geld besparen door de bood schappen gratis te laten bezorgen. En de producten die ze ontvangen zijn daarnaast ook nog verser dan wanneer ze in de supermarkt gekocht worden. Meerdere mensen kunnen de app gebruiken, waardoor er gemakkelijk iets toegevoegd kan worden door verschillende afdelingen." Picnic is in de eerste plaats een data- gedreven bedrijf, waardoor ze precies kunnen inspelen op de wensen van klanten. "Alles wat in de app gedaan wordt kunnen we zien. Als een bedrijf bepaalde producten elke week besteld, dan kan dit met een druk op de knop gedaan worden, waardoor je heel veel tijd bespaard. Ook zijn alle kosten en facturen terug te vinden in de app, wat de administratie een stuk gemak kelijker maakt." Duurzame werkwijze Ook zorgt het werken met data voor een duurzamere manier van werken. ,,We meten alles door", vertelt Muller, ,,en we weten daarom precies hoeveel Het Amsterdamse Public Agency produceert film en videocontent voor reclamebureaus en merken. Oprichter Joost Meijer en partner Milo Rietvelt komen regelmatig zaken tegen die goed en juridisch steekhoudend geregeld moeten worden. ,,Ik wil zeker weten dat afspraken waterdicht zijn." Als ondernemer heb je altijd te maken met meerdere partijen. Partijen waar jij iets van verwacht, en die omgekeerd ook iets van jouw bedrijf verwachten. Dat vraagt om heldere- en duidelijke afspra ken, niet in het minst om juridische problemen achteraf te voorkomen. ,,Als wij een draaidag plannen op een bepaalde locatie, dan is het heel belangrijk dat ingehuurde mensen er op tijd zijn en dat we de locatie binnen kunnen. Dat we kunnen parkeren en er bijvoorbeeld water en stroom is", vertelt Meijer. Dat moet echt goed afgesproken zijn, want een productie kost veel geld. Meer nog: er zit een deadline op en uitstel is meestal geen optie. ,,Daarom stellen we contracten op met onze freelancers en de locatie- houder". Er zijn nog veel meer si tuaties waarbij een goed contract zorgt voor zekerheid en helderheid: ,,Denk aan een arbeidsovereen komst of een geheimhoudingsver klaring. Die hebben wij echt nodig wanneer wij een campagne- of in formatiefilm maken over een nieuw product of een financieel gevoelig onderwerp. Daar mag niks voortij dig van naar buiten komen. Alleen al de foto's van een set kunnen beursgevoelig zijn. Een geheimhoudingsverklaring zet bij voorbeeld boetes op lekken. Dat is voor iedereen duidelijk en geeft mijn klant zekerheid." Zzp en mkb Het levert hem en Rietvelt een wereld aan rust op. Rust die voor creativiteit zeer belangrijk is. In de zzp- en mkb-wereld is het heel gebruikelijk om voor allerlei soor ten contracten, leveringsvoorwaar den en andere juridische teksten internet af te zoeken op gelijksoor tige juridische teksten en deze 'op maat te maken'. Volgens een on derzoek in opdracht van juridisch dienstverlener DAS knipt en plakt bijna de helft van alle zzp'ers. Waarbij zij het risico lopen om bij voorbeeld verouderde of zelfs ver taalde of Belgische documenten te kopiëren. ,,Eén zinnetje in zo'n do cument kan funest zijn voor jouw specifieke bedrijf", waarschuwt Meijer. Omdat het vaak om grote belangen of veel geld gaat, maakt de producent gebruik van een nieuwe dienst van DAS. ,,DAS heeft een webshop waar je tientallen ver schillende soorten juridische docu menten kunt downloaden. Elk do cument is eenvoudig aanpasbaar aan jouw bedrijf of jouw specifieke situatie. Daar hoef je geen juridi sche achtergrond voor te hebben", weet Meijer ondertussen. Een half uurtje, meer tijd hoef je er niet in te stoppen. De documenten zijn opgesteld door de ervaren juristen van DAS en zijn met een muisklik te bestellen. Voor prijzen die een fractie bedragen van een volledig op maat gemaakt stuk. ,,Ik vind het een no-brainer. Zo'n geheimhoudingsverklaring kost 45 euro in de webshop, een arbeids- overeenkomst voor bepaalde tijd 99 euro. Het op maat maken is echt eenvoudig en als je er niet uit komt, kun je een jurist van DAS in schakelen. Daar hoef je geen rechtsbijstandverzekering voor te hebben, de webshop en extra hulp zijn voor iedereen bereikbaar." Verzekerd bij DAS of niet, als on dernemer kun je altijd aankloppen met juridische vragen of een juri disch document downloaden via de zogenaamde Documenten Self service, de webshop van DAS. Hier zijn meer dan honderd up-to-date juridische documenten beschikbaar - een aantal ook in het Engels - die binnen een halfuur door de onder neming op maat gemaakt kunnen worden. Toch hulp nodig? Dan is DAS beschikbaar voor advies. o O WOENSDAG 4 DECEMBER 2019 Wie doet de boodschappen? Michiel Muller, zullen producten als diervoeding of medeoprichter Picnic kruiden misschien een minder promi nente plek innemen, terwijl grootver pakkingen thee bijvoorbeeld hoger in de app staan. Ook zijn we aan het kij ken naar specifieke aanbiedingen voor bedrijven, zoals een fruitabonnement of een speciaal pakket voor de Vrij- mibo. Zo kunnen we precies inspelen op de wensen van de zakelijke besteller." o Dit artikel kwam tot stand in samenwerking met Picnic picnic.app/nl/zakelijk/ Tekst Marjon Kruize Elektrisch rijden Datadriven supermarkt 'Solide afspraken goed voor creativiteit' Arbeidsovereenkomst en geheim houdingsverklaring afsluiten Webshop: Documenten Selfservice Dit artikel is tot stand gekomen in samenwerking met DAS. Lezersaanbieding: 25% korting op downloads Actiecode: DEC25 Geldig t/m 31 december 2019 lo Rietvelt (l.) en Joost Meijer (r.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 64