12 BEDRIJFSFINANCIERING VINDEN Bemiddelaar in de juiste financieringsmatch ONLINE VEILIGHEID 'Bedrijven denken vaak dat ze veilig zijn met een IT'er. Dat is maar een klein aspect' Het Britse Funding Options is dé marktplaats voor zakelijke financiering. De financieringsspecialist helpt sinds 2018 ook Nederlandse bedrijven bij het vinden van passende financiering. Aan de hand van een vragenlijst, dataverrijking en een slim algoritme komen er om en nabij dertig kredieten naar voren die aansluiten bij het financieringsvraagstuk. De zoektocht naar het juiste financie ringsproduct begint altijd bij de klant, vertelt Eugenie Casier, directeur Funding Options Nederland. "Onder nemers komen bij ons terecht met een concrete en vaak urgente financie- ringsvraag. Je hebt geld nodig voor groei. Je wilt een doorstart maken. Je wilt extra personeel of een tweede lo catie." Vaak is de klant door een bank doorverwezen naar Funding Options. "We luisteren naar de ondernemer. De klant vertelt en wij vragen door tot we weten waar het probleem zit. We stel len een aantal vragen op onze website over de financieringsbehoefte en snij den de informatie 'in stukjes'." De 'matching engine' bepaalt vervolgens aan de hand van een slim algoritme de beste financieringsmatch, waarbij aanbieders de passende opties voorge schoteld krijgt. ,,De klant kan daar zelf mee aan de slag, maar onze meer waarde is persoonlijke service. Soms is de ene optie sneller, de ander is duurder. Dat spreken we met de klant door." Doordat het algoritme steeds slimmer wordt, is de persoonlijke service ook steeds beter. Objectief De klant geeft aan waarbij hij zich het prettigst voelt en op grond daarvan wordt het dossier voor de aanvraag samengesteld. ,,Een ondernemer is goed in datgene dat de onderneming doet, maar niet noodzakelijk in com plexe financiering. Een bakker is goed in bakken. Een financier moet zorgen voor een duurzaam financieringsmo del. Wij kennen de markt en weten de voor- en nadelen van de verschillende kredieten en weten wat een krediet verstrekker wil zien. De klant kan een vraag stellen waarop hij een objectief antwoord krijgt." Funding Options zorgt voor een se lectie van kredietoplossingen. Ze kun nen vaak tóch helpen in situaties die op het eerste oog niet haalbaar lijken. Zo heeft Funding Options een onder nemer wiens pand was afgebrand, aan financiering geholpen door middel van een pinkrediet, waarbij de lening werd afgelost aan de hand van de om vang van de pinbetalingen. ,,Op een drukke dag betaal je veel terug, op een rustige dag minder." Handvatten Funding Options kan ondernemers helpen bij peer-to-peer krediet, fac tuur financiering, groei financiering, doorlopend krediet of andere maat werk kredietoplossingen. Snel, flexibel en zonder de bureaucratische romp slomp. De broker werkt met een selec tie van partijen, die passen bij de eigen visie op ondernemerschap. ,,Met ons product lossen we echt een probleem op. Soms help je een klant door te zeggen dat financiering niet past. Daar zijn we niet bang voor." De Business Finance Specialisten van Funding Options geven de onderne mer handvatten, waarmee hij aan de slag kan, waardoor hij op een later tijdstip alsnog voor financiering kan aankloppen. "Een echte ondernemer die je een opdracht geeft, komt terug. Daar worden wij blij van." o Beveiliging van de online omgeving is meer dan alleen een zaak van een goede IT-infrastructuur en virusscanners. ,,Net zo belangrijk is het om goede afspraken te maken met werknemers over hoe zij moeten omgaan met bedrijfsgegevens." Tekst Fotografie Mark Litjens Cybersecurity-onderneming Perfect Day onderzocht onlangs samen met BDO Advisory zo'n dertigduizend websites van bedrijven in het mkb. Meer dan de helft ervan vertoont kwetsbaarheden die kwaadwillenden in de kaart spelen. Je loopt hierdoor een groter risico op een hack, waar door mogelijk bedrijfs- en klantgege vens op straat komen te liggen. Je wilt er als ondernemer niet aan denken. Perfect Day biedt de helpende hand, vertelt Chris Montijn, cyberexpert bij het bedrijf: „Gedurende een bezoek beoordelen wij tijdens een anderhalf uur durende intake de beveiliging van het bedrijf. We kijken daarbij naar alle aspecten: techniek, mensen, be drijfsprocessen en wetgeving (AVG). Vaak denken bedrijven dat ze goed beveiligd zijn omdat ze een IT-er inschakelen, maar dat is maar een klein onderdeel. Mensen zijn het be langrijkste. Weten zij bijvoorbeeld welke gegevens ze wel en niet mogen delen? En hoe gaan ze met wacht woorden om? We merken dikwijls dat hierover geen goede afspraken zijn gemaakt." Tips en oplossingen De Cyber Check kost 295,- en levert een rapport op, inclusief quick fixes waarmee je als ondernemer uit de voeten kunt. Eventueel aangevuld met wat hulp van Perfect Day. Er is overi gens veel wat je zelf al kunt doen. Een paar tips van Montijn: 1 „Vrijwel alle grote cloud based systemen ondersteunen two factor authentication. Gebruik dit vooral. Je logt dan in met je wachtwoord en krijgt daarna een extra inlogcode via een ander device, bijvoorbeeld per sms. Zonder deze extra code kan een vreemde niet inloggen op je systeem". 2,,Maak gebruik van een pass- wordmanager. Hiermee hoef je nog maar één sterk wachtwoord te onthouden en heb je voor elk account unieke én sterke wachtwoorden. Herkent de passwordmanager de url niet, bijvoorbeeld omdat je een nepsite bereikt via phishing mail, dan wordt het wachtwoord niet ingevuld". 3,,Deel liever geen accounts. Je houdt dan geen overzicht over wie wat doet. Werk je toch met meerdere mensen onder 1 login? Vergeet dan niet het wachtwoord te veranderen wanneer iemand uit dienst gaat". 4,,Het lijkt een overbodige tip: voer altijd alle security updates uit. Dan zijn de meest recente zwakke plekken gedicht. Wij zien te vaak dat dit niet gebeurt". 5 ,,Weet wat je moet doen als het mis gaat. Wie bel je als je gehackt bent? Welke jurist om te checken of je een datalek moet melden in het kader van de AVG? En print dit! Grote kans namelijk dat je systeem eruit ligt als je dit nodig hebt". o WOENSDAG 4 DECEMBER 2019 Tekst Fotografie Hans Pieters Financieringsmatch de klant uit een panel van financiële Eugenie Casier, directeur Funding Options Nederland Dit artikel kwam tot stand i.s.m. Funding Options Beveilig je bedrijf tegen cybercrime: vijf tips Chris Montijn, cyberexpert bij Perfect Day. Het zijn slechts een paar van de vele waardevolle tips die je krijgt tijdens de Cyber Check. Meer weten? Kijk dan op www.perfectday.works. Op deze site vind je naast contactgegevens nog veel meer tips

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60