O 0 O 4 10 ZEELAND Goal Bouzambou bij nederlaag Oranje De Kok in kraker langs Van Geyt Minderhoud twee keer in het A-kader Besuijen bij Jong Oranje RUGBY AFSCHEID Rugbyer speelde zaterdag zijn laatste duel voor Oemoemenoe. Een dag later vertrok de Senegalees, omdat zijn asielaanvraag werd afgewezen. Ook de Nieuw-Zeelander Reefthan Brown-Terekia is vertrokken. woensdag 4 december 2019 Het Nederlands zaalvoetbalteam heeft gister avond met 3-2 verloren van Tsjechië. Saïd Bouzambou nam één van de Nederlandse treffers voor zijn rekening. De Vlissinger opende in de zevende minuut de score. Voor de pauze kwam Tsjechië langs zij en maakte het thuisland er ook 2-1 van. Jamal El Ghannouti maakte er na de pauze 2-2 van, maar in de laatste elf seconden sloeg Tsje chië nog een keer toe: 3-2. Bouzambou - voormalig speler van Groene Ster Vlissingen en tegenwoordig in België ac tief bij KK Malle-Beerse - ging zo weer onder uit met Oranje. Maandag waren de Tsjechen namelijk al met 8-3 te sterk. De laatste Grand Prix driebanden van dit ka lenderjaar bracht twee Zeeuwse biljarters bij elkaar in een poule. Ronald van Geyt uit Hansweert moest maar net het hoofd buigen voor Joey de Kok uit Lewedorp. De kraker in Tilburg eindigde in 22-25 in 23 beurten. Voor Van Geyt was daarna de koek op, De Kok won ook zijn tweede wedstrijd in de poule en plaatste zich zo voor de laatste kwalificatie ronde voor het hoofdtoernooi. De Lewedorper versloeg daarin Sam van Et- ten, net als de Zeeuw een talent dat uitkomt in de eredivisie. Daardoor staat De Kok met één been in het hoofdtoernooi. Gezakt Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud is met twee paarden vertegenwoordigd in het Olym pisch kader dressuur, ook wel het A-kader ge noemd. Daarmee is de uit Westkapelle afkom stige paardensporter de best vertegenwoor digde paardensporter in het hoogste dressuur- kader. Minderhoud, die tegenwoordig in Oosterbeek woonachtig is, maakt met Glock's Dream Boy én met Zahardi deel uit van het A-kader. Dit houdt in dat hij door bondscoach Alex van Silfhout met beide paarden geselecteerd kan worden voor internationale kampioenschap pen en landenwedstrijden. Quotevandedag Oefenduel 'Zeelandia Middelburg noteerde zaterdag de eerste Zeeuwse zege met dubbele cijfers.' Rugbyclub Oemoeme- noe moet het per di rect stellen zonder Oumar Mbengue en Reefthan Brown-Tere kia. De 20-jarige Senegalees zag zijn asielaanvraag tot twee keer toe afgewezen worden en is zondag vertrokken uit Middelburg. Van de 21-jarige Nieuw-Zeelander werd zijn werkvergunning niet ver lengd. Mbengue verbleef eerder in Ita lië, vanwaar hij door de barre om standigheden doorreisde richting Duitsland. Opgepikt door de im migratie belande hij in Nederland, waar hij onderdak vond bij het asielzoekerscentrum in Middel burg. Afgelopen zomer kwam hij in aanraking met Oemoemenoe, waar hij in korte tijd een hechte band opbouwde met de club en uitgroeide tot een gewaardeerde kracht in het eerste team. Medio september maakte de rugbyer uit Senegal zijn officiële debuut voor Oemoemenoe in de ereklasse. Afgelopen zaterdag speelde Mbengue nog mee in de met 12-44 gewonnen wedstrijd te gen DSR-C in Delft. Na zijn laatste wedstrijd voor Oemoemenoe be dankte Mbengue zijn teamgeno ten, die hij in de afgelopen maan den als familie is gaan beschou wen. Voor coach Reweti Montgo mery had hij speciale woorden over: ,,Hij was een schouder om op te steunen in moeilijke tijden en bovendien een goede adviseur voor mij.'' Hij was een schouder om op te steunen in moeilijke tijden De Middelburgse club laat bij monde van woordvoerster Miriam Wasterval weten dat ze zowel de persoon als de speler Oumar Mbengue gaan missen. ,,Het is een hele vriendelijke jongen, die heel verdrietig is dat hij ons moet verla- SELECTIE Er volgen nog drie trainings weekenden voordat de se lectie zich gaat voorbereiden op het Europees kampioen schap. In maart wordt de de finitieve selectie bekendge maakt. Het EK geldt ook als selectietoernooi voor het we reldkampioenschap. De num mer één plaatst zich voor het mondiale kampioenschap. Voor de jonge Besuijen is het hard gegaan met zijn ontwik keling. Hij begon pas op zijn zestiende met rugbyen. Nu is hij een van de meest talent volle spelers bij Oemoeme noe. ten. We verliezen met hem een betrokken en begenadigd speler. Hij was heel erg snel, behendig en kon het spel goed lezen.'' ,,In één van zijn eerste wedstrij den hier maakte hij een run van dertig meter'', gaat Wasterval even terug in de tijd. ,,Hij stapte daarbij vijf man opzij en daaruit kon De- niël van der Waal uiteindelijk sco ren. Oumar is een goede jongen, die hier graag wil werken en rug byen. Maar Senegal is geen land waar dreiging heerst. Volgens de regeltjes moet hij Nederland verla ten en de kans is klein dat we hem hier nog terug gaan zien na twee afgewezen asielaanvragen." Ook Reef than Brown-Te rekia heeft de Middelburgse rug byclub inmiddels verlaten, omdat hij eveneens niet in Nederland mocht blijven. De Nieuw-Zeelan der was sinds de zomer van 2018 actief voor Oemoemenoe. ,,Hij heeft een baan en zijn baas wil hem graag houden'', vertelt Was terval over de situatie. ,,Omdat hij van buiten Europa komt, is hij ge bonden aan zijn werkvergunning en die wordt helaas niet verlengd.'' Terugkomen Waar de kans klein is dat ze Ou mar Mbengue nog terug gaan zien bij Oemoemenoe, hopen ze bij Brown-Terekia nog wel op een hereniging in de toekomst. ,,Hij wil heel graag terugkomen en vertelde ons bij zijn vertrek gisteren al dat hij over drie maanden weer hier zou zijn, maar dat kan alleen als hij een nieuwe werkvergunning krijgt. Dat is dus nog even afwach ten." GO ZAALVOETBAL BILJARTEN Joey de Kok. foto jan houwers PAARDENSPORT Voetballer Bradley de Nooijer (foto) en zijn club Vii- torul Constanta zijn gezakt naar de derde plek in de Roe meense Liga 1. De linksachter en zijn ploeg verloren met 1-0 bij FC Boto- sani. Concur rent Astra won wel en staat nu tweede. Het onder 23- elftal van zater dag-eerste klasser Kloe- tinge neemt het vanavond in een oefenduel op eigen veld op tegen de onder 23-ploeg van zaterdag vierdeklasser Zeelandia Mid delburg. Het duel wordt om 20.00 uur afge trapt op het Wesselopark. Het team van Kloetinge be staat uit spe lers uit het eer ste, tweede, de JO19 en de JO17. - Op pzc.nl/sport blikt PZC-sportjournalist Rudy Boogert met statistieken terug op het afgelopen voetbalweekeinde. Daarin onder meer de klapper van Zeelandia Middelburg in de stadsderby bij Jong Ambon (0-10). a (O 'De regeltjes' zitten Oumar Mbengue dwars Menno Kole Middelburg - Oumar Mbengue over trainer Reweti Montgomery MIDDELBURG Rugbyer Gabor Besuijen van Oemoe menoe is geselecteerd voor het Nederlands onder 20 jaar (Jong Oranje). De Zeeuw, die speelt op de prop-positie, deed in no vember mee aan de selectietraining in Amsterdam en maakte vol doende indruk op bondstrai- ner Alex Graham voor een volgende uitnodiging voor Jong Oranje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42