NIEUWS 3 Oom van verdachte: 'Dit zou hij nooit doen' De politie heeft gisteren tijdens een grote actie acht jonge mannen uit Den Bosch opgepakt voor hun betrokkenheid bij een serie groepsverkrachtingen. De zaak kwam aan het rollen nadat twee meisjes van 15 en een van 16 jaar naar de politie stapten. „Oprotten. Je mag hier niet filmen. Dat heb ik al een paar keer gezegd'', zegt een man, terwijl hij woedend de camera wegduwt van de came raman. Een arrestatieteam heeft een paar uur eerder de voordeur op geblazen van het huis. De zoon (18) is opgepakt. Hij wordt verdacht van groepsverkrachtingen. Daarvoor zijn gisteren ook zeven andere Bos schenaren (van 18 tot 26 jaar) aan gehouden. ,,Wat denk jezelf?'' zegt de vader als hem gevraagd wordt naar een reactie op de melding die de politie dit jaar kreeg van twee Bossche meisjes (15) en een 16-jarige plaats- genote. Zij zeggen slachtoffer te zijn van groepsverkrachtingen. Die zouden hebben plaatsgevonden in het garagebedrijf dat bij de woning hoort. Volgens de politie zijn de meisjes daar gedrogeerd. Of ze tegelijkertijd werden ver kracht en elkaar kennen is voorlo pig onduidelijk. Zeker is dat de slachtoffers via social media in con tact kwamen met de verdachten. Zes van hen zijn neven van elkaar. Zeven autochtonen en een Braban der van Marokkaanse afkomst. De politie startte begin dit jaar een onderzoek nadat drie tiener meisjes de groepsverkrachting meldden. Dat leidde in april al tot een inval van de politie in het gara gebedrijf. Een woordvoerder laat in het midden wat dat heeft opgeleverd, maar wel bevestigt hij dat de politie naaktfoto's en ander beeldmateriaal heeft gevonden waarop mogelijk slachtoffers zijn te zien. Goederen Tijdens de actie van gisterochtend worden in diverse Bossche wonin gen niet alleen spullen in beslag ge nomen. Volgens de woordvoerder zijn ook kostbare goederen in be slag genomen in verband met mo gelijke schadevergoedingen aan slachtoffers, die later door de rech ter kunnen worden opgelegd. In to taal gaat het om negen auto's en en kele duizenden euro's. Bij één inval werd de vader van een verdachte opgepakt omdat hij de koffer van een agent beschadigde. Terug naar de woedende vader bij het Bossche autobedrijf. Hij wei gert te reageren, twee ooms van de verdachte willen wel iets kwijt. ,,De politie had de deur helemaal niet hoeven op te blazen. Mijn neef of zijn vader en moeder hadden ge woon opengedaan'', zegt de ene oom. Hij kan zich niet voorstellen dat zijn neef betrokken is bij de groepsverkrachtingen. Hij ziet er heel goed uit. Hij kan de meisjes om zijn vingers winden. Dit zou hij nooit doen. En dat meisjes zijn ge drogeerd. Daar kan ik mij niks bij voorstellen", zegt hij. Volgens hem berust alles op een groot misverstand. ,,Vorig jaar werd hij verdacht van verkrachting. Maar later bleek dat hij het niet kon zijn geweest. Want hij was er niet bij. Daarom is de aangifte ingetrok ken.'' Maar een woordvoerder van Nu de jongens uit de groep vastzitten, is de drempel om te praten mogelijk lager de politie benadrukt dat het onder zoek is gericht op meldingen die dk jaar zijn gedaan. Voor de inval met explosieven waren 'er goede rede nen om niet te wachten of open zou worden gedaan'. De woning en het garagebedrijf blijven gewoon open, maar de ruimte waar de verkrachting zou hebben plaatsgevonden moet op slot. Rond elf uur wordt dat deel van het gebouw dichtgetimmerd. De Bossche burgemeester Jack Mikkers is 'geschrokken van zaak' en sluit deze ruimte minstens voor een jaar wegens verstoring van de openbare orde. Een ander deel van het gebouw blijft ongemoeid. Daar heeft een andere oom van de verdachte even eens een autobedrijf gevestigd. Ook hij kan zich niet voorstellen dat zijn neef er iets mee te maken heeft. Die geluiden horen de agenten 's och tends vaker tijdens het oppakken van de verdachten. Sommige ou ders kunnen zich niet voorstellen wat hun zoon zou hebben gedaan. En anders hadden de meisjes erom gevraagd. De politie sluit niet uit dat tijdens het onderzoek meer verdachten worden aangehouden. Het recher cheteam heeft aanwijzingen dat er meer meisjes slachtoffer zijn ge worden van de groep. Ze zouden daarover tot nu toe hebben gezwe gen, bijvoorbeeld uit angst voor de mannen. ,,Nu de jongens uit de groep vastzitten, is die drempel mogelijk lager'', aldus de woord voerder. Volgens de advocaat van zes van de verdachten gelden 'beperkingen' voor de opgepakte mannen. Voor lopig mogen zij alleen contact heb ben met de advocaat. Het leed van de meisjes is met de aanhouding van de verdachten nog niet gestopt: enkele slachtoffers in Den Bosch worden lastig gevallen via social media. Er zouden onder meer foto's rondgaan op internet. De politie roept met klem op om deze berichten niet te delen. ,,Dit beschadigt de meisjes en kan straf baar zijn'', aldus de politie. woensdag 4 december 2019 GO Acht jongeren opgepakt voor groepsverkrachting Marc Brink Den Bosch Bij de actie zijn luxe goe deren in be slag genomen en werd een pand dicht getimmerd. FOTO'S ANP EN MEESTERS MULTI MEDIA - Politiewoordvoerder Kijk op de site bij /video voor onderzoek op de locatie van de verkrachting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 3