'Ik wil niet slapen maar werken' Ujfl IS HET t IÉB KERST I ZÓNDAG OPEN VAN 12.00-17.00 UUR 7 Vuurwerk verboden bij Meiveld en Toorenvliedt ACTIE 'Stap overal gewoon op af' is het advies dat een groep status houders op zoek naar werk gisteren kreeg. Maar hoe doe je dat? VLUCHTELINGEN WERKTRAINING ^^ijftien vluchtelingen uit de drie Walcherse gemeenten presen teerden zichzelf gister ochtend in het audito rium van de Zeeuwse Bibliotheek. Zij kregen, na hun verbale visite kaartje, een certificaat van de VIP training van VluchtelingenWerk Walcheren in samenwerking met Orionis. VIP staat voor Vluchtelin gen Investeren in Participatie. Of wel: hoe presenteer ik mezelf in een sollicitatiegesprek; hoe stel ik een cv op; hoe word ik taalvaardig of waar vind ik vacatures? En, niet onbelangrijk, 'wie ben ik en wat kan ik'. De groep rondde die trai ning van acht 'lessen' gedurende twee maanden succesvol af. Vijf vrijwillig arbeidscoaches steunden hen. Studietraject ,,Ik hou van mijn werk", verzucht de Syrische Amani Al Ahmad (35). Zij is apotheker, maar moet hier nog een fors studietraject door om haar vak weer uit te oefenen. „Staatsexamen, drie jaar universi teit, BIG-registratie", somt ze on der meer op. ,,Maar ik ga het alle maal doen, dat moet.'' Haar man Giath Masri (35) wil in Nederland logistiek medewerker worden, het liefst bij een pharma- ceutisch bedrijf. Hij is assistent apotheker. ,,Ik heb al een sollicitatiegesprek iiMM gehad, in Gent. Maar helaas. Ik ben nu bezig met een studie bij Saz Leert om verder te kunnen." De groep is zeer divers. Enthou siaste jongelingen die met name in de bouw aan de slag willen, een kapper, een landbouwer en chauf feur. Met allemaal die hartenwens; een betaalde baan om zelfstandig te kunnen zijn. Ze hebben 'thuis' immers ook altijd gewerkt. Som migen doen hier al vrijwilligers werk. Ontroerend De presentaties, soms ontroerend in hun eenvoud, vormen het sluit stuk van hun training. En de stille hoop op tips, adviezen, een stage plek of misschien zelfs een baan. Met de opmerking 'Ik wil niet sla- Staatsexamen, drie jaar universiteit. Ik ga het allemaal doen, dat moet pen maar werken' krijgt Ghebre- rufael Haweria Gebrezi uit Eritrea de lachers op zijn hand. Maar de serieuze ondertoon is voor een ie der duidelijk. ,,Hij kwam onver wacht naar de training omdat hij 'er over had gehoord'", vertelt cur susleidster Els de Kraker. ,,Hij sol liciteerde al met een timmermans potlood achter z'n oor." Helaas za- ten er geen bedrijven of uitzend bureaus in de zaal. ,,Jammer, zegt Groenlinks Statenlid Gerwi Tem mink: ,,Deze groep heeft zo veel te bieden. Zeker in branches waar veel werk is. Ik vind dat zij een herkansing moeten krijgen om zichzelf te laten zien. Tijdens een groot werkcongres of zoiets.'' Automonteur Haben Alem (24) uit Syrië wil wel sportschooltrai ner worden. Maar zingen en mu ziek zijn ook passies. Hij sluit de bijeenkomst af met een lied. Ge zongen in zijn eigen taal. Met rode roos en certificaat in de hand. Dat heeft het college van B en W gisteravond besloten. Wat GroenLinks betreft waren er meer vuurwerkvrije zones aan gewezen door de gemeente, maar volgens burgemeester Ha- rald Bergmann kan dat niet. ,,Voor zo'n verbod moeten we een heel goede onderbouwing hebben." Dan gaat het om be wijs dat er te veel overlast en schade is. ,,We hebben nu te weinig redenen om meer zones aan te wijzen", stelde Bergmann gisteren in de raadscommissie algemeen bestuur. Vuurwerk- vrije zones kunnen er nog wel komen als de overlast alsnog toe neemt, merkte Bergmann op. Enquête Gemeenten krijgen volgend jaar de wettelijke mogelijkheid een vuurwerkverbod voor de hele gemeente af te kondigen. Mid delburg heeft de afgelopen we ken in meerdere wijken ge vraagd hoe bewoners over vuur werk denken en gaat ook de ko mende tijd enquêtes houden. De SP vroeg naar de mogelijk heid om bij een algeheel vuur werkverbod als alternatief een vuurwerkshow aan te bieden. ,,Op de Markt bijvoorbeeld", op perde Huib Ghijsen. ,,De Markt gaat het in ieder geval niet worden", reageerde Berg- mann. ,,Bij zo'n show moet er veel ruimte omheen zijn en dan zou niemand meer op de Markt kunnen om te kijken. Dus als het een vuurwerkshow wordt, dan moet dat op een weiland buiten de stad. Een beetje show kost bo vendien al gauw meer dan vijf tigduizend euro." ièssü Binnen of buiten Het kan allebei! Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623,»www.intratuin.nL woensdag 4 december 2019 WA Annemarie Zevenbergen Middelburg ar lF Amani Al Ahmad wil haar baan als apotheker weer oppakken, haar man Giath Masri wil graag aan de slag als logistiek medewerker. foto dirkjan gjeltema -Amani Al Ahmad (35 jaar) Kijk op de site bij /video Vluchtelingen presenteren zichzelf Vuurwerk afsteken is dit jaar verboden op twee plekken in Middelburg: Meiveld en Park Toorenvliedt. Dat is nodig om de dieren van kinderboerderij De Klepperhoeve en vogelop vang De Mikke te bescher men. Maurits Sep Middelburg trn hier NobNiskrans. Dporsnede45cm. Helleborus niger 'Christmas Carol'. Potmaat 14 cm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39