'Zonneduin loopt voor de troepen uit' Veiling inventaris Vissershaven IN DE REGIO 6 Ontwikkeling Domburg Smulpapen kunnen niet langer aanmeren in De Vissershaven aan het Vlissingse Bellamypark. Het restaurant blijft sinds deze week dicht. De hele inventaris wordt komende week geveild. De Domburgse Stadsraad staat zeer kritisch tegenover het plan van de eigenaren van Zonneduin om het hotel in het Nehalenniagebied af te breken en er een groter voor in de plaats te zetten. Voorzitter Simon de Visser vindt dat ze met dat nieuwbouwplan ervoor zorgen dat bewoners, ondernemers en ge meente voor een voldongen feit worden geplaatst. Verwaarloosd Hij is bang dat eigenaren van an dere hotels nu ook niet meer de be hoefte voelen te wachten tot er een breed gedragen visie ligt voor het gebied. Dat zou volgens hem erg jammer zijn omdat het gebied, in en aan de rand van de duinen, goed moet worden ontwikkeld om het aantrekkelijker te maken voor in woners en toeristen. Het ligt er nu enigszins verwaarloosd bij terwijl het de potentie heeft een heel aan trekkelijk gebied te worden. Een klankbordgroep is bezig met het ontwikkelen van een visie en komt in januari weer bij elkaar. De Stadsraad vindt het, aldus De Visser, opmerkelijk dat in de nieuwbouwplannen nog steeds uitgegaan wordt van parkeren van de auto's van de gasten op een ter rein naast het hotel. „Wij willen de auto's uit het zicht hebben", aldus de voorzitter. ,,Of in een parkeer kelder onder het hotel of op een parkeerterrein aan de rand van de stad." Dat laatste is nog geen abso lute wens. ,,Maar is wel iets waar we steeds meer aan denken als een goede oplossing voor Domburg." Familiehotel Enkele weken geleden diende ont wikkelaar/mede-eigenaar Ko van Garderen bij de gemeente Veere een plan in om Zonneduin te slo pen en op de fundamenten een heel nieuw hotel bouwen. Hij wil, ver telde hij, het liefst een onder grondse parkeergarage. Zolang hij daar geen toestemming voor heeft, gaat hij uit van parkeren naast het hotel. Volgens hem is het ruim der tig jaar oude hotel gedateerd en vol doet het niet meer aan de wensen van de klanten. Hij verzekerde dat hij binnen de grenzen van het be stemmingsplan blijft. Van Garde ren hoopt voorjaar 2022 het nieuwe hotel in gebruik te kunnen nemen. Hij wil volgend najaar starten met de sloop van het ruim dertig ka mers tellende gebouw. Zo'n vijftien maanden later wil hij het gloed nieuwe 4,5 sterren familiehotel met 42 kamers openen. De ondernemer verzekerde ook dat het weer een traditioneel fami liehotel wordt met een bemande receptie, ontbijtzaal en klassieke hotelkamers. De Stadsraad, aldus Visser, heeft daar zo'n zijn twijfels over. ,,We denken dat het ook kan gaan om een serie hotelapparte menten." De tekeningen sluiten dat volgens hem niet uit. De Vissershaven was sinds eind vorige eeuw dé plek voor vis- en mosselliefhebbers. Ei genaar Ruud Verstegen: ,,Natuur- lijk kon je ook wel iets anders be stellen, maar we waren - zeker bij Belgen - bekend door onze vis- en vooral mosselmaaltijden. Toen wij begonnen, gingen mensen voor mosselen naar de stations restauratie aan de veerhaven, maar wij namen die positie over." De enorme voorraad groene mosselpannen die in de gelagka mer staan uitgestald om te wor den gefotografeerd voor de vei ling, onderstreept Verstegens woorden. Koelwerkbanken Verstegen was het restaurant nog niet zat, maar het runnen van twee bedrijven werd hem te druk. De huur van het enorme pand op de hoek van Bellamypark en Nieuwendijk drukte vooral tij dens de rustigere winterperiode zwaar op het bedrijfsresultaat. Vandaar dat Ruud Verstegen (55) besloot zijn energie vooral te richten op zijn expeditiebedrijf Dax BV, gespecialiseerd in trans port van verse en bevroren vis. De hele inventaris van De Vis sershaven is te koop: potten, pan nen, serviezen, bestek, meubilair, keukenmachines, ovens, kookpla ten, koelwerkbanken, gebaksvi trines en veel meer. Alle spullen zijn vanaf vrijdag 6 december te zien op veilingsite bva.auctions.com; vanaf maandag 9 tot en met maandag 16 decem ber kan op honderden kavels worden geboden. Op vrijdag 13 december is een kijkdag voorzien. De projectlei- der van bva-auctions spreekt van een bijzondere veiling van de res taurantbenodigdheden. ,,De hoe veelheid spullen is groter dan bij de meeste andere veilingen. Ook hebben we meestal te maken met faillissementsveilingen, terwijl het nu om een bedrijfsbeëindi ging gaat." Verstegen exploiteerde De Vis sershaven de afgelopen 22 jaar, aanvankelijk samen met zijn broers Theo en Frans. De laatste stond eerst in de frituur, die nog tien jaar aan de kant van de Nieu- wendijk aan het restaurant vast zat. De Verstegens maakten van het karakteristieke etablissement een befaamde eetgelegenheid. Hoewel het restaurant bij het aantreden van de Verstegens al De Vissershaven heette, bleef het bij veel Vlissingers - en Britse toeristen - bekend als Hotel Goes. Bedrijfsleider Wessel Navest en kok Michel van Hofwegen heb ben nog even gedacht over het voortzetten van De Vissershaven. Maar uiteindelijk besloot Navest bij Verstegens expeditiebedrijf Dax in dienst te treden en koos Van Hofwegen voor een baan in de keuken van hotel-restaurant Solskin. Optreden Alex Roeka Inloophuis De Ontmoeting Rondleiding in Het Zeeuws Museum De rondleiding is gratis, men betaalt alleen de entreekosten van het museum a 9,50 euro. Reserveren: rondleidin- gen@zeeuwsmuseum.nl of 0118 653000. MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 4 december 2019 WA Kok Michel van Hofwegen, gastheer Yuranan Panya-In, eigenaar Ruud Verstegen en bedrijfsleider Wessel Navest (vlnr) met pannen, schalen en borden van voormalig restaurant De Vissershaven voor de veiling. foto lex de meester Stadsraad Domburg is ongeluk kig met het plan hotel Zonne- duin in het Nehalenniagebied te slopen en te vervangen door nieuwbouw zonder af te wach ten wat bewoners, ondernemers en gemeente met dat gebied willen. De Stadsraad vreest dat het ieder voor zich wordt. Emile Calon Domburg René Hoonhorst Vlissingen NIEUW- EN SINT JOOSLAND Zanger Alex Roeka ver zorgt vrijdag een try-out van zijn nieuwe theater programma in Theater De Wegwijzer. De voor stelling met de titel Rauwe Genade brengt nieuwe liedjes en meer dan genoeg verhalen. Kaarten kosten 18 euro. Aanvang om 20.30 uur. OOST-SOUBURG Inloophuis De Ontmoe ting bestaat een jaar. Vrijdag is iedereen weer welkom in De Wijn- gaardkerk in Oost-Sou burg voor een kopje kof fie of thee met iets lek kers. Er kunnen ook tweedehands kleding, schoenen, boeken en cd's worden gekocht. De kerk is open van 13.30 uur tot 16.30 uur. MIDDELBURG Het Zeeuws Museum houdt vrijdag een rond leiding voor mensen met (beginnende) dementie en hun naasten. Onder leiding van een gids komen de kunstwerken Alex Roeka. tot leven aan de hand van eigen verhalen en herinneringen. Om 14.00 uur wordt er koffie ge dronken in het Museum café en om 14.30 uur begint de rondleiding. AAGTEKERKE Gym zaal, Agathastraat, 17.30-18.30 uur: Pila- tes; 19.00-21.00 uur: Badminton GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 10.00 11.00 uur: Koffieoch tend voor senioren; Dorpshuis, 13.30 17.00 uur: Biljarten en koersbal voor 50+ MIDDELBURG Het Palet, 09.30-11.15 uur: Linedance; Kruit- molenlaan 125, 09.45-12.00 uur: Kof- fie-inloop voor bewo ners van Wijk Dau- wendaele; Kruitmo- len, 10.00-12.00 uur: Bowlen voor 50+; Koudekerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Ci nema Middelburg, vanaf 14.00 uur: Ver toning 'De Brief voor Sinterklaas' en 'Joker' OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30-16.30 uur: Bridgen; De Egelan tier, 13.30-14.30 uur: Wandelactiviteit voor senioren SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00 16.00 uur: Koersbal VEERE Het Akkoord, Oude- straat 9, 10.15-11.15 uur: Gym voor 70+; 13.30-16.30 uur: Ou- derensoos; VLISSINGEN Vrijen- hovenzaal, 09.00 uur: Peutergym; Woon zorgcentrum Schel- dehof, 10.00-18.00 uur: Expositie 'Licht en schaduw' VROUWENPOLDER Gymzaal Oranje Nas- saulaan, 09.00-10.00 uur: Activiteit GALM voor 50+'ers ZOUTELANDE Woonzorgcomplex De Tienden, 13.30 16.30 uur: Soos voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38