Drukte bij de II &538KS ZEELAND 3 Peter Roelofs, pakketbezorger van PostNL, moet dinsdag 140 keer op een bel drukken. Alleen al in Zeeland bezorgt PostNL in deze periode dagelijks 6000 pakjes meer dan normaal. Eéntje thuis, ééntje niet thuis, om en om. Kun je soms hebben depotmanager Goes Alexander van Keulen. ,,Dat betekent zesduizend pakketten meer. Normaal hebben we rond de 32.000 pakketten." Honderd zestig busjes rijden af en aan bij het depot om pakketten op te halen en rond te brengen. Elke minuut telt Peter Roelofs heeft net een lading voor Goes op gehaald en zet koers naar het Oostmolenpark. Om zijn nek hangt een pasje waarmee hij de auto kan openen en sluiten zonder steeds de sleutel te gebruiken. Wel zo handig, want elke minuut telt. In het busje liggen de dozen en pakjes systema tisch opgestapeld. Roelofs heeft tevoren op zijn handterminal gekeken waar hij moet zijn en de pakketten op volgorde gelegd. Voor een huis in de Etty Hillesumstraat stopt Roelofs, grist drie dozen uit de bus en veegt snel met het pasje langs het elektronisch oog van het autoslot. Al is hij maar een paar minuten van de auto weg, hij kan niet het risico lopen dat er iets verdwijnt. Roelofs tuurt door het raampje, doet een stap terug en monstert het huis. Is daar iemand, ach ter de gordijnen? Hij geeft het op. Dan maar naar de buren. En ja hoor, die zijn thuis en dat pakje voor de buren willen ze wel even aanpakken. Roelofs gooit nog even een briefje in de bus om te melden dat de zending bij de buren is afgege ven. ,,Dat is vandaag de hele dag al zo: ééntje thuis, ééntje niet thuis, om en om. Kun je soms hebben. Gelukkig vinden de buren het meestal geen punt als je het daar afgeeft. Een enkele keer willen ze het niet aannemen." De riem gaat weer om. ,,Gelukkig hoeven we die voor de heel erg korte stukjes niet steeds op nieuw om en af te doen. Daar hebben we onthef fing voor." Een aantal pakjes is mee terug de bus in gegaan. Roelofs: „Meestal gaan ze door naar een afhaalpunt, maar soms geeft de handtermi- nal aan dat het nog een keer moet worden aange boden." Een enkele keer hangt er een briefje op de deur. ,,Staat er zoiets op als 'leg het maar achter de container'. Nou, dat doen we dus niet. Als het pakje weg is, hebben we een probleem. De in structie is duidelijk: niet onbeheerd achterlaten." Scherpe bocht naar rechts. Achter in de bus het geluid van dozen die de grond raken. ,,O jee. Er valt een pakje. Beetje voorzichtiger rijden. Dat heb j e, als de schappen leger worden en de dozen niet meer klemvast staan. Maar de breekbare spullen staan altijd op de grond hoor. Flessen wijn en zo." Nog honderd keer belletje trekken, dan zit het er weer op. De berg pakketpost groeit elk jaar, mét de populariteit van de webwinkels. Vorig jaar verwerkte PostNL in november en december 50 miljoen pakketten. Dit jaar zullen het er zeker meer zijn. En dan komen Black Friday en Cy ber Monday dit jaar ook nog eens vlak voor Sinterklaas. Om de pie ken in de bezorging op te van gen, heeft PostNL extra vracht wagens ingezet (1100 versus 800 normaal), helpen mensen van het hoofdkantoor mee in sorteercentra en worden elke dag zo'n duizend extra bezor- gritten gereden. In het PostNL depot in Goes is het 24 uur per dag een komen en gaan van vol gestouwde vrachtwagens. Op een piekdag zoals dins dag zijn driehonderd men sen in touw: vijftig meer dan normaal. In de enorme sorteerhal - een van de 25 depots in Nederland - staan rijen 'containers' met pakketten te wachten op verwerking. Het sys teem verloopt nagenoeg volautomatisch. Mede werkers leggen de pakjes op een lopende band met de barcode zó dat een elektronisch oog hem kan aflezen. Niet alleen de postcode, ook het ge wicht en de omvang wor den gescand. De transport banden verdelen de pakketten naar bestemming. Uiteindelijk rollen ze van de band bij één van de eindpunten, waar een busje klaar staat om ze in te laden. Dinsdag staat de teller voor Zeeland op 38.000 pakjes, meldt Het voordeel van PZC QUÉEN THE MUSICAL by Rockmusical We Will Rock You is ode aan Queen Bestel tickets op pzc.nl/queen woensdag 4 december 2019 muUmU't iWUUUW Kijk op de site bij /video Een dagje mee met de pakketbezorger pakjesbezorgers Ondine van der Vleuten Goes Peter Roe lofs bezorgt een pakket. Vestigingsmanager Alexander van Keulen van het PostNL-depot in Goes. - Peter Roelofs, pakketbezorger De bussen worden geladen bij het sor- teercentrum in Goes. fotos johan van der heijden Omdat je het verdient! AND r SEEN BY FEATURING 24 OF De megamusical We Will Rock You - met daarin de grootste Queen hits - komt naar Nederland en is spectaculairder dan ooit! Deze nieuwe versie van de wereldberoemde musical van Queen en Ben Elton wordt geheel in het Engels opgevoerd en is een sensationele ode aan de iconische muziek van rocklegende Queen. Geniet van nummers als Bohemian Rhapsody, Don't Stop Me Now, Killer Queen en vanzelfsprekend We Will Rock You. Let op: extra voorstellingen! Concertdata wo 4 t/m zo 8 december do 12 december t/m zo 12 januari wo 15 t/m zo 19 januari do 23 t/m zo 26 januari wo 29 januari t/m zo 2 februari wo 12 t/m zo 16 februari Amsterdam AFAS Live Den Haag World Forum Theater Groningen MartiniPlaza Apeldoorn Theater Orpheus Theater Heerlen Breda Chassé Theater "Prijzen zijn op basis van beschikbaarheid, incl. servicekosten en excl. transactiekosten,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35