Ingroeiquotum verre van ideaal Zeventien boerinnen winnen Europese prijs t? Within Temptation en Maan op Vestrock Lamp 2 POSTNL FEESTDAGEN woensdag 4 december 2019 Commentaar Het kabinet mag van de Tweede Kamer aan de slag met een 'ingroeiquotum' voor vrouwen. Dat is het idee om vrouwen met voorrang een plaats te geven in de raden van commissarissen van beursgenoteerde bedrijven. Tenmin ste, als zo'n raad minder dan dertig procent vrouwen telt. Dit is bij tientallen bedrijven het geval. Een vrouwenquotum is verre van ideaal. Het verandert waarschijnlijk weinig aan de houding van mannen. Veel mannen zullen het zien als bevestiging dat vrouwen zelf niet sterk ge noeg zijn. Wie dankzij deze regeling commissaris wordt, draagt dat stempel met zich mee. Verder is het onlogisch alleen beursgenoteerde bedrijven aan te pakken. Toch is dit quotum redelijk. Een overheid die vrouwen hogerop wil helpen, kan niet toestaan dat bedrijven er geen werk van maken. Of je zo'n be tuttelende overheid moet willen, is een andere kwestie. Noorwegen heeft het quotum eerder toegepast. Daar is het aantal vrouwen aan de top volgens plan gegroeid, en zij preste ren prima. Verder heeft het quotum nauwelijks effect. In Noor wegen is nog steeds een old boys network. Het quotum doet er ook vrijwel niets voor de positie van vrouwen in lagere ran gen en het helpt niet tegen de salarisongelijkheid. Daarom is het goed dat hier de Socialistische Partij de Tweede Kamer meteen ook op het spoor heeft gezet van maatregelen om de positie van alle werkende vrouwen te verbeteren. Van onderaf. Dat zou uiteindelijk wel eens meer effect kunnen hebben. Aanpak van onderaf zou wel eens meer effect kunnen hebben op de positie van werkende vrouwen Zeventien Zeeuwse boerinnen die begin dit jaar hun minicam- pings hebben gebundeld in mijn- lievelingsplek.nl hebben een Eu ropese prijs voor toeristische vernieuwing gewonnen. De prijs werd gisteren uitgereikt in de Engelse stad Canterbury. Frank Balkenende Koudekerke Mijnlievelingsplek.nl en de Duitse versie meinlieblingsplatz.nl ston den in de finale van Profit, een in ternationaal tweejarig EU-project waarin kustregio's in Nederland, Vlaanderen, Frankrijk en Engeland zoeken naar wegen om hun toeris tische sector te vernieuwen en aan trekkelijker te maken voor gasten. Ze pakten eerder de hoofdprijs in Nederland, wat de verenigde mini- camping-exploitanten een gratis te maken bedrijfsfilm opleverde. ALMANAK Gisteren werden de zeventien boerinnen totaalwinnaar en ze mochten de internationale award van Profit Interreg 2 Zeeën, zoals het project heet, mee naar Zeeland nemen. „Winnaar van vijf regio's uit vier landen. Dat is toch een fan tastische prestatie", laat voorzitter De klussers zijn al een jaar bezig in het nieuwe huis. Het is bin nenstebuiten gekeerd. Muren zijn uitgebroken, ruimtes bijge bouwd en alles is voorzien van een vers likje verf. Ook de inrich ting is on point. Banken, twee ta fels, drie kasten, het staat er alle maal. Eén ding moet nog gebeu- Winnaar van vijf regio's uit vier landen. Dat is toch een prestatie - Joyce de Visser, voorzitter van mijnlievelingsplek.nl Joyce de Visser van mijnlievelings- plek.nl weten. De Profit-onder- scheiding gaat niet gepaard met een geldprijs of dienst, maar wel met eeuwige roem. Tip? redactie@pzc.nl ren. In de woonkamer hangt na een jaar nog steeds een klus- lamp. Zo'n peertje. Erg gezellig oogt het niet. De vrouw des hui zes gaat naar de bouwmarkt. Ze heeft een fraai exemplaar uitge zocht. Maar helaas, ze heeft de verkeerde fitting meegenomen. ,,Ik ben ook geen licht." TERNEUZEN Spectaculaire achtervolging De politie heeft gisteren een 31-jarige automobilist uit Nieuw-Namen opge pakt na een achtervol ging door Terneuzen. Van de achtervolging zijn beelden op Facebook ge plaatst. Agenten zagen tijdens hun nachtdienst op de Axelsestraat een auto met Zwitsers kente ken rijden. Ze besloten de bestuurder te contro leren en gaven hem een stopteken. De man leek de auto stil te zetten in de Zuidlandstraat, maar spurtte er ineens met hoge snelheid vandoor. De man scheurde met 150 kilometer per uur door de straten. SAS VAN GENT Industrieel Museum zoekt onderwijs op Het Industrieel Museum in Sas van Gent gaat sa menwerken met de Ho geschool Zeeland om meer jongeren te trek ken. Hoewel het museum in 2015 is geopend, wordt de expositie over proces techniek als statisch en ouderwets beschouwd. Van de provincie krijgt het museum 34.496 euro om de tentoonstelling te vernieuwen. Dat gebeurt in samenwerking met de HZ. Dit is in lijn met de aanbevelingen die bureau RaadSaam Erfgoedpro jecten begin dit jaar deed om het museum te ver sterken. MIDDELBURG Jongen beroofd door man met mes Een 13-jarige jongen is gisteren met een mes beroofd in Middelburg. De jongen fietste rond 15.00 uur op de Kruis weg. Daar kwam een man met een gezet pos tuur op hem af. Hij be dreigde de jongen met het mes en ging er met onbekende buit van door. De politie wil niets zeggen over die buit, in het belang van het on derzoek. De jongen raakte niet gewond. De politie vraagt getuigen zich te melden. De man droeg een zwarte coltrui met hoody en een grijze trainingsbroek. Hij is 1,60 meter lang. s r TH Htt i i( Sophie Stockman Hulst Vestrock heeft de eerste zeven na men bekendgemaakt voor het festi val in 2020. Within Temptation, Starsailor, Maan, The Darkness, Su zan Freek, Snelle en Sports Team komen naar Hulst. Met dat indrukwekkende lijstje laat Vestrock zien dat er voor elk wat wils is op de festivalweide. Voor de rockliefhebbers is Within Tempta tion dé grote naam. De Nederlandse band, met Sharon den Adel als front vrouw, maakt al jaren furore met symfonische metalmuziek. De band brak in 2002 door bij het grote pu bliek, met de single Ice Queen en bracht afgelopen jaar album Resist uit. De Britse rockband Starsailor grossiert al jaren in luisterrock, zoals het bekende Four to the floor. De eve neens Britse band Sports Team geeft energieke liveshows die alom beju beld worden. The Darkness is een Britse glamrockband en bekend van I believe in a thing called love uit 2002. Ook Nederlandstalige muziek is goed vertegenwoordigd op het festi val. Zangeres Maan scoort hit na hit en duo Suzan Freek heeft zich sinds Als het avond is ook op de kaart gezet. Rapper Snelle, bekend van het nummer Lippenstift met Marco Bor- sato, komt met een liveband. De verkoop van early-birdtickets is gestart, kaarten via vestrock.nl. Vestrock is van 5 tot en met 7 juni op het eiland in de Buitenvest. II

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34