VOORDELIG BIJ STIP... 27 'Kromo' is de grote afwezige Nijlcruise Egypte Classic Cruise Dubai, Oman Abu Dhabi 1 reizen nl VI woensdag 4 december 2019 SELECTIE aan grote juniorentoernooien mee gedaan en kwam voor veel zwem mers uit het niets. Nu kunnen ze niet meer om mij heen en voel ik veel respect. Ook van grote jongens als Adam Peaty en Anton Chup- kov." Deze twee wereldtoppers ontbreken in Glasgow. Kamminga is er niet rouwig om. Drie jaar geleden kende niemand Arno Kamminga. Nu zwemt hij wereldtijden op de schoolslag. Tijdens de EK kortebaan in Glasgow behoort de 24-jarige zwemmer tot de favorieten. ningscentrum in Amsterdam en studeerde bedrijfskunde. Zwem men was vooral een leuke hobby. Alles veranderde na de zomer van 2016 toen Mark Faber werd aange steld als hoofdcoach van de zwem- toppers van het Nationaal Trai ningscentrum. Faber zag het wel zitten in Kamminga. ,,,Mark voelt mij perfect aan'', vertelt Kamminga aan de vooravond van de EK zwem men in het 25-meterzwembad van Glasgow. ,,Sinds ik met Mark sa menwerk, heb ik ontzettend grote stappen gemaakt en het mooiste is dat er nog veel rek in zit." Faber kan dat alleen maar beamen. ,,Arno is een echte laatbloeier, maar hij leert zijn lesjes snel. Hij ziet vaak meteen wat hij moet verbeteren en dat doet hij dan in één keer goed. Dat is echt heel knap." Kamminga hield dit najaar aardig huis met het verbreken van natio nale records zowel op de kortebaan (25-meterbad) als de langebaan (50 meter). Meest in het oog sprong zijn record op de 100 meter school slag kortebaan dat al tien jaar op naam stond van Robin van Aggele. record op de 200 meter schoolslag. Tijdens de EK kortebaan van 2017 zwom hij 2.02,46 minuten, destijds goed voor de vierde plek. ,,Op de Martinez Cup kwam ik tot 2.02,56. Het record op de 200 school wil ik sowieso verbeteren in Glasgow. Ik weet dat ik harder kan zwemmen dan ooit. Of het dan goud, zilver of brons wordt is natuurlijk ook af hankelijk van mijn concurrenten." Die concurrenten weten inmid dels dat ze serieus rekening moeten houden met de 'Komeet uit Kat wijk'. ,,Op de vorige EK kortebaan kende niemand mij. Ik had nooit ,,Ik was helemaal niet bezig met dat record. Ik deed mee aan de Marti nez Cup in Amsterdam omdat ik me nog moest kwalificeren voor de EK. Ik wilde gewoon lekker racen in mijn thuisbad. Best bizar dat ik met bijna twee tienden het Nederlands record pakte in 56,20 seconden." Concurrenten Op dit moment heeft de school slagtopper vijfNederlandse records op zijn naam staan, waarvan hij er vier in oktober en november zwom. In Schotland zet hij vanaf vandaag zijn zinnen op een nieuw nationaal Een grote vlag van Japan hangt al twee jaar aan de slaapkamerdeur van zijn appartement in Amster dam. De rode stip op het hagelwitte doek inspireert en motiveert Arno Kamminga. ,,Op zware dagen weet ik waar ik het allemaal voor doe", verwijst de schoolslagzwemmer naar de Olympische Spelen van To kio. Kamminga heeft iets met vlag gen. ,,Op vakantie kocht ik vroeger altijd de vlag van het land waar we waren. In 2017 was ik voor wereld bekerwedstrijden in Tokio. In de bus vanaf mijn hotel richting zwembad kwam ik elke dag langs de bouwplaats van het olympisch zwemstadion. Dat vond ik super gaaf en inspirerend. Toen heb ik meteen in een winkeltje de Japanse vlag gekocht." Kamminga (24) maakt volgend jaar zijn debuut op de Olympische Spelen. Bij de vorige Spelen in Rio was de geboren Katwijker nog een nobody. Hij trainde destijds bij de talenten van het Regionaal Trai- 8 dagen 5* MS Magie 8 dagen 4* Costa Diadema A at' vSPf /fj/jjgP. S/oQ^j okv-5 ook op (5 ©088-7070600 Kamminga gaat als komeet ROTTERDAM Ranomi Kromo- widjojo is de grote afwezige tijdens de Europese kampi oenschappen kortebaan in Glasgow die vandaag begin nen. De 29-jarige zwemster nam dit najaar deel aan de In ternational Swimming League. Nu richt ze zich op de Swim Cup langebaan in Amsterdam vanaf 13 december. Kira Tous- saint (50, 100 rug en 50 vrij) en Femke Heemskerk (50, 100 en 200 vrij) zijn bij de dames de Nederlandse blik vangers. Volledige ploeg: Arno Kamminga, Jesse Puts, Arjan Knipping, Joeri Verlin den, Femke Heemskerk, Kira Toussaint, Tamara van Vliet, Valerie van Roon. Arno Kamminga: 'Het record op de 200 meter school wil ik sowieso verbeteren in Glasgow'. foto bsr agency Natasja Weber Amsterdam stip) De mooiste cruise toppers! Vliegreis transfers Cruise o.b.v. volpension O.a. Luxor, Aswan Kom Ombo Nederlands- of Engelssprekende reisleiding ter plaatse Vertrek december t/m oktober Outlet Deal! Nergens voordeliger! Vliegreis per Transavia Cruise o.b.v. volpension fooien t.w.v. 84,- p.p. O.a. Dubai, Muscat, Doha Abu Dhabi Vertrek januari t/m maart zie stipreizen.nl/hunivb zie stipreizen.nl/crcdab stipreizen.nl g Zeecruises Riviercruises Rondreizen Zonvakanties Formule 1 reizen Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27