per dag belletje trekken II JOL Vivianne Miedema ambassadeur van Warchild Acht mannen opgepakt voor groeps verkrachting tienermeisjes 'Verdachte is zwakbegaafd' Sport kan een uitweg uit de Zo zit uw energienota in elkaar >p20 Slachtoffers waarschijnlijk door groep gedrogeerd vingsgevoelig. Voordat hij in maart in de tram in Utrecht vier mensen doodschoot, had hij al ernstige al cohol- en drugsproblemen. Na de aanslag liet Tanis een briefje achter in de vluchtauto, die hij even daar voor had gekaapt. ,,Ik doe dit voor mijn geloof. Jullie maken moslims dood en jullie willen ons geloofvan ons afpakken, maar dat gaat niet lukken. Allah is groot", stond daarop. Jullie maken moslims dood en willen ons geloof van ons afpakken Tanis heeft zijn advocaat André Seebregts enkele maanden geleden aan de kant geschoven. Bij de eerste rechtszitting, waar hij geboeid door de parketpolitie werd binnenge bracht, zei hij het Nederlandse rechtssysteem niet te erkennen en ook geen advocaat te willen. Volgens het onderzoek van het Pieter Baan Centrum is Tanis on danks zijn beperkte geestelijke ver mogens voldoende in staat het pro ces te volgen, en snapt hij wat de ge volgen kunnen betekenen. De Utrechtse rechtbank heeft daar zijn bedenkingen bij. Zij stellen dat Ta- nis wél een advocaat nodig heeft, omdat hij zijn eigen belangen on voldoende kan behartigen. P6 Bezorger Peter Roelofs van PostNL heeft het deze dagen razend druk. Met de feestdagen voor de boeg en ook nog eens een Black Friday en Cyber Monday pal daarvoor, worden in Zeeland dagelijks6000 pakjes meer bezorgd dan normaal. Voor Peter betekent het 140 keer per dag belletje trekken. En hopen dat er iemand thuis is. In maart schoot Tanis (38) vier mensen dood in een tram in Utrecht. De afgelopen twee maanden werd hij door psychologen en psychiaters in het Pieter Baan Centrum onder zocht. Hoewel de aanslagpleger de rechtbank niet erkent en zegt dat hij niet gelooft in een democra tisch systeem, heeft hij wel meege werkt aan het onderzoek. Daaruit blijkt dat Tanis verminderd toere keningsvatbaar is. Hij heeft zich in de gesprekken met de deskundigen niet schuldbewust getoond en staat nog achter zijn daden. Laag IQ De resultaten van het onderzoek zijn nog niet openbaar gemaakt, maar deze krant heeft kennisgeno men van de conclusies. De deskun digen stellen vast dat Tanis zwakbe gaafd is, een laag IQ_heeft, narcisti sche trekken vertoont en zich ver heven voelt boven de rest van de sa menleving. Daarnaast is hij versla- Nieuwsmedia It c? 140x Schutter in tram moet advocaat accepteren —Briefje van Tanis in vluchtauto ZEELAND2 FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Yelle Tieleman ïarla van der Wal Utrecht De Utrechtse tramschutter Gök- men Tanis is volgens experts zwakbegaafd, narcistisch en verminderd toerekeningsvat baar. Hij krijgt tegen zijn wil een advocaat toegewezen, omdat hij volgens de rechtbank zijn eigen belangen onvol doende kan beharti- Het gaat veranderen pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1