10 ZEELAND SOUNDTRACK SPIDERMANFILM GRAMMY-NOMINATIE JAIMY LAGEWEG Dj en producer Jaimy Lageweg (27) kan nog over straat zonder herkend te worden. En dat terwijl zijn nummer Let Goal bijna dertig miljoen keer gestreamd is en hij er een nominatie voor een Grammy Award mee in de wacht sleepte. Jaimy Lageweg: ,,Ik wil voorlopig mijn eigen ding kunnen blijven doen. Ik wil niet met de wensen van anderen bezig zijn.'' foto lex de meester Jaimy maakte het num mer, dat staat op de soundtrack van de Spi der-Man film: Into the Spider-Verse, op zijn Mid delburgse zolderkamer. Hij com bineerde het geluid van een viool, bas, drums en piano met een beat. De Amerikaanse artiest Beau Young Prince zong het nummer in. De soundtrack van de film maakt eind januari kans op een Grammy in de categorie Best Com pilation Soundtrack For Visual Me dia. Jaimy (artiestennaam Jailo) is al van kleins af aan bezig met mu ziek. ,,Toen ik acht was, kreeg ik een spel bij het openen van een bankrekening. Daar kon je liedjes mee maken. Dat was het moment dat ik ontdekte dat ik muziek tof vind. Het werd mijn hobby." Alles wat de Middelburger nu kan, heeft hij zichzelf aangeleerd. ,,Ik kan geen noten lezen, ik doe alles op gehoor. Ik weet wanneer iets goed klinkt." En dat dat zo is, heeft hij inmiddels wel bewezen. Als dj draait hij bijna elk weekend in za- len door het hele land, maar hij was ook al te zien op grote festivals als het Amsterdam Dance Event en South bij Southwest in Ame rika. Comfortzone De laatste jaren is Jaimy zich naast zijn werk als dj meer en meer gaan toeleggen op productiewerk. Dat betekent dat hij regelmatig in op dracht nummers maakt voor tele visieseries, films en spelletjes. Dat levert soms wat op, maar heel vaak ook niet. ,,Ik doe alleen wat bij me past. Voor Spiderman moest ik wel een beetje uit mijn comfortzone stappen. De opdracht was om een zielig nummer te maken, terwijl ik gewend ben om mensen aan het dansen te krijgen. Toch is het me gelukt. Uit alle inzendingen heb ben ze mijn nummer gekozen." Into the spider-verse heeft al wat prijzen in de wacht gesleept, maar een Grammy-nominatie had Jaimy niet zien aankomen. ,,Ik was blij verrast, want het is toch zo'n beetje het hoogst haalbare op mu ziekgebied. Onder de andere geno mineerden zijn ook grote namen als Post Malone en Lady Gaga. Zelfs als we niet winnen, is dit on wijs goed voor mijn carrière. Ik word al gebeld door platenlabels die mij willen vastleggen." De aanbiedingen die Jaimy voor zijn productiewerk krijgt, gaan ge- Ik was blij verrast, want het is toch zo'n beetje het hoogst haalbare in de muziek paard met grote sommen geld. Dat klinkt aantrekkelijk, maar de Mid delburger hecht aan zijn vrijheid. Jaimy: ,,Ik wil voorlopig mijn eigen ding kunnen blijven doen. Als ik teken, ben ik vooral met de wen sen van anderen bezig. Dat wil ik niet. Bovendien weet ik niet of ik aan die eisen kan voldoen. Dat maakt de druk om te presteren hoog. Als ik het doe, dan wil ik het op mijn voorwaarden." Achter de schermen Voor zijn gevoel heeft Jaimy zijn hoogtepunt als dj al bereikt, maar wil hij nu verder aan de weg tim meren als producer. ,,In die functie sta ik nog aan het begin van mijn carrière. Ik werk nu vooral achter de schermen, dat vind ik wel pret tig. Over vijfjaar zie ik mijzelf dit werk ook nog doen, misschien vanuit Amerika. Hopelijk kan ik dan nog steeds mensen over de hele wereld raken met mijn mu ziek." BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Maximumsnelheid Geweldig, een cabaretier of zater dagse columnist uit deze regio waardig: de berekening van de toenemende uitstoot bij lagere snelheid (14 november). Nu be grijp ik hoe de rekenlichamen van de Nederlandse staat en de bemoeizuchtige club in Brussel werken. Nu wordt ook duidelijk waarom de pensioenfondsen bij groeiend kapitaal een lagere dek kingsgraad hebben. Chapeau! Maar, stel je voor dat dit niet als een sneer bedoeld is, maar bloe dige ernst. Dan zie je waartoe meer dan veertig jaar bezuiniging door alle politieke partijen van die leeftijd of ouder hebben ge leid: een rekenvaardigheid van een niveau dat sporadisch boven de x-as stijgt, onder voorbehoud van plagiaat. Heel de discussie is trouwens overbodig, wanneer de megastallen verplaatst worden naar de stedelijke agglomeraties. Dan worden de natuurgebieden ontzien en hoeven de kinderen op school niet meer te leren waar hun eten vandaan komt. Ze kun nen het ruiken. L. Jacobs Populierestraat 23, 's-Gravenpolder Ongehoord Afgelopen week 25 november werd een nieuwe omroep aange kondigd. Baudet en Wilders tre den op als campagneduwers. In een videofilmpje vomeert Wil- ders zoals gebruikelijk een aantal standaard platte kiezerslokkers. 'De PVV heeft helemaal niets met die verschrikkelijke publieke om roep', 'één grote fakenieuwsfa- briek', 'Daarom wil de PVV de publieke omroep afschaffen: weg ermee!' Hiermee geeft hij de NPO ook meteen alle argumenten in handen om vanaf nu geen enkel woord en geen enkel beeld meer van deze gefrustreerde man in de media te publiceren. Dat zou de gewone hardwerkende burger een hoop misleidend geschreeuw besparen. Aart Jobse Valeriaanstraat 1, Terneuzen Damherten Wat fijn voor de jagers, die mo gen prijsschieten op 500 herten op de Haringvreter. Het lijkt wel een schiettent op de kermis. Ik vind het nog steeds knap dat men tot op de nul nauwkeurig (650!) kan tellen hoeveel herten er rondlopen. Ik vrees dat er weer met een vork geschreven is. Maar ja, alles in het voordeel van de belanghebbenden die er toch een slaatje uit kunnen slaan. Fau nabeheer (lees de jagers!), Staats bosbeheer, de heer Van Meel, de restaurants; zij zullen er allemaal flink aan verdienen. En de consu ment, die lapt het allemaal aan zijn laars wat er met de onschul dige dieren gebeurt zolang zij het dier maar niet op hun netvlies hebben als zij zitten te eten. Smakelijk eten, (maar niet heus). Nettie Zwaan-Schijvens Burghse Ring 2-17, Burgh-Haamstede dinsdag 3 december 2019 'Ik doe alleen wat bij me past' GO Wendy de Jong Middelburg -Jaimy Lageweg, dj en producer Kijk op de site bij /video Middelburgse producer in race voor Grammy Award g

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42