Statistieken van Nieuwkoop zijn bijzonder goed II II Schalkwijk scoorde al 's op zijn verjaardag 9 Giovanni van Bronckhorst als rechtsback gebruikt. Op het mid denveld was er veel meer concur rentie toen. Ik bleek achterin mijn ei ook goed kwijt te kunnen. Al is het wel anders. Als verdediger Ik weet niet wat ik meer zou kunnen doen dat dit, om te laten zien dat ik moet starten beren we meer van achteruit te voetballen. De laatste weken gaat dat steeds beter, daar moeten we ons aan vasthouden." De 23-jarige verdediger is inmid dels alweer aan zijn zevende sei zoen bij het eerste elftal van zijn club bezig, gezien de aanwezige kwaliteit is hij van mening dat Yerseke hoger moet staan dan de huidige zesde plek. ,,Het tempo tij dens positiespelletjes op trainin gen ligt veel hoger. We willen graag bij de eerste vier eindigen en misschien een periode winnen, maar voorlopig is promoveren niet realistisch." Volgens mij wonnen we vorig seizoen in december pas voor het eerst een uitwedstrijd, dus toen was het omgekeerd geluk valt een wedstrijd dan net wel onze kant op.'' Toch is deze situatie niet nieuw, want vorig jaar was er ook sprake van een verschil in uit en thuis, maar toen andersom. „Volgens mij wonnen we vorig seizoen in de cember pas voor het eerst een uit wedstrijd, dus toen was het pre cies omgekeerd.'' Zijn vinger op de zere plek leg gen is dus nog niet zo gemakkelijk, maar hij waagt behalve pech en blessures toch nog een poging. ,,Er komt altijd veel publiek kijken, dat kan voor extra druk zorgen. Ze zijn soms best kritisch, daar zitten sommige spelers misschien mee. Ik heb er zelf niet zo last van.'' Verwachtingen Ondanks dat het winnen van een thuiswedstrijd dus nog niet is ge lukt, speelt het binnen de ploeg niet zo zeer, de plek op de ranglijst des te meer. ,,Het verwachtingspa troon was dit seizoen hoger. Vorig seizoen was het knokken, nu pro- De resultaten zouden dus beter kunnen, maar over de aanpak van zijn trainer Van Keulen is hij meer dan tevreden. ,,Alexander is direct en zegt waar het op staat, dat past goed bij ons en de club. Hij laat zich niet gek maken als we een paar keer niet winnen.'' Zaterdag staat de laatste thuis wedstrijd voor de winterstop op het programma, dan komt hek kensluiter Walcheren op bezoek. Op papier de ideale tegenstander om de eerste drie punten op eigen veld binnen te slepen. ,,Gezien de stand moeten we die wedstrijd winnen, maar we hebben het de laatste jaren nooit heel makkelijk gehad tegen ze. Ons voetbal moet nu resultaten gaan opleveren, ho pelijk begint dat zaterdag!'' Schalkwijk heeft nu elf keer ge scoord in de derde divisie, wat hem een puntentotaal van 22 oplevert. Hij heeft een gat van vier punten met zijn rivaal uit Hoek, die zater dag tegen DVS'33 net als alle andere spelers op het veld niet tot scoren kwam. Impens kreeg in de achtervolging gezelschap van drie andere spelers. Domenique van den Berge (Bruse Boys), Kevin van Iersel (Nieuw- dorp) en Can Özgan (Patrijzen) scoorden elk twee keer en kwamen daarmee op twaalf goals. Enkele bijzonderheden over de goals van topscorer Schalkwijk. Met zijn twee doelpunten tegen VVOG bezorgde Schalkwijk zich zelf een verjaardagscadeautje. Hij werd zaterdag immers 27 jaar. Zes jaar eerder had hij ook al eens op zijn verjaardag gescoord. In de derde klasse maakte hij er toen twee voor Walcheren tegen Spui. 8 Met zijn goals bracht Schalkwijk zijn seizoenstotaal op elf treffers. Daarmee haalde hij voor het achtste seizoen op rij de dubbele cijfers in de competitie. Eerst vier seizoenen bij Walcheren, daarna drie keer bij Goes, tussendoor ook nog één sei zoen bij Vlissingen. 11 De laatste elf wedstrijden waarin Schalkwijk scoorde, maakte hij tel kens de eerste goal voor Goes. Die streak kwam zaterdag tot een einde, doordat Daniel Wissel de ope ningstreffer voor zijn rekening nam. Hij scoorde in zijn derde op eenvolgende wedstrijd. Schalkwijk in zijn vierde op rij. 26 Door zijn goals tegen VVOG door brak Schalkwijk de barrière van 25 doelpunten in één kalenderjaar. Bij Walcheren was dat bijna vaste prik, maar in zijn jaren bij Goes en Vlis- singen lukte hem dat nog niet eer der. Hij staat nu op 26 goals in 2019. Er volgt nog één duel, 14 december thuis tegen Ter Leede. Daarmee bedoelde Nieuwkoop het moment waarop hij vast in de basis komt te staan. Als rechts back, zoals tegen Quick (4-0), RKC (2-1) en Sparta (4-0). Of des noods als verdedigende midden velder, de rol die hij tegen PSV (2-1) vervulde. „Ik weet niet wat ik meer zou kun nen doen dan dit, om te laten zien dat ik moet starten", meende de Thole- naar oprecht. Nieuwkoop be wees zijn waarde zaterdagavond onder meer door de twee enige kansen van de bezoekers voor rust vakkundig om zeep te helpen door goed in te grij pen. Tegen PSV deed hij het ook goed als vervanger van de geschorste Driess Saddiki op het mid denveld. „In de jeugd bij Feyenoord was ik altijd middenvelder. Pas toen ik bij het eerste kwam, werd ik door moet je explosiever zijn, leg je ook langere afstanden af.'' Over de wedstrijd tegen Sparta was hij zeer tevreden. „We heb ben hun kwaliteiten geëlimi neerd. Omdat zij 4-4-2 spelen, kregen wij als backs meer vrij heid. Dan komt het aan op goede communica tie met de jongens die voor ons spe len en dat zat vol gens mij wel goed. Bij bal verlies hadden we ook di rect druk. Ik voelde al snel dat wij macht hadden, dat we heer en meester wa ren." Vrijdagavond wacht de volgende krachtproef voor Willem II, dat nu s' vierde staat in de eredivi sie. De ploeg van trainer Adrie Koster staat in de Johan Cruijff Arena te genover koploper Ajax. Met, zo hoopt hij zelf, Bart Nieuwkoop weer in de basis. Topscorer/ dinsdag 3 december 2019 Hij wist het precies. Bart Nieuwkoop vertelde zaterdag avond na de overwinning op Sparta dat dit de vierde keer was dat hij in de basis stond bij Willem II dit seizoen en dat alle vier die wedstrijden werden gewonnen. Hij telde het beker potje tegen de amateurs van Quick ook mee, maar vooruit. Zijn statistieken zijn bijzonder goed. „Daarom hoop ik dat het kantelpunt een keer komt.'' Max van der Put Tilburg uit pas echt thuis - Arjen Dingemanse Steve Schalkwijk staat alleen aan de leiding in het PZC-top- scorersklassement. Met zijn twee doelpunten zaterdagavond namens Goes tegen VVOG (3-0- zege) rukte hij zichzelf los van Rik Impens (Hoek) met wie hij de koppositie vorige week nog moest delen. Rudy Boogert Vlissingen -Bart Nieuwkoop (23) Bart Nieuwkoop. FOTO BSR AGENCY Steve Schalkwijk Goes IWUM3I» i Bruse Boys 3e div zat', "ïvt_ 2E zat 3A zat 3A zat 3e div zatf Kapelle 3A zat SKNWK 4A zat Nieuwdorp 3A zat Kapelle aim m au >mBii mwwii hmixaa. m v»:». r tï V, Patrijzen roL«KiK«M£Miuaiin.i,n,i wsma ij, Hoek iüostkapelle/Dom - 1 - Kevin van Iersel Can Özgan Rik Impens Maarten Hazelaar w.m\{fBü Sander van 't Hof ■ui—mri wüTa ih Robin Boogaard Robin Provoost Jarno van Nieuwenhuize Ruud la Grand Reinier Goedemondt Mahboub Rahimi I Dauwendaele 3A zat 3A zat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41