Cyriel Dessers: de goalgetter •Coach Van Bommel greep al in bij zijn team en 22 In Emmen bereikte PSV zondag een zoveelste dieptepunt in korte tijd. De vraag wordt steeds meer: welke middelen resten Mark van Bommel en zijn staf eigenlijk nog om het tij te keren? Kort Tennis Weghorst: Stop met roken Wout Weghorst (VfL Wolfsburg) wil dat technisch manager Jörg Schmadtke stopt met roken. De Nederlander (foto) heeft daarom met hem gewed. Als hij een bepaald aantal goals maakt, moet Schmadtke in stemmen. De spits maakte tegen Werder Bremen al zijn zevende van dit Bundesliga- seizoen. Hoeveel hij er nog nodig heeft, wil len de betrokkenen vooralsnog niet zeggen. Oranje oefent tegen Spanje Het Nederlands elftal speelt in aanloop naar het EK een oefenwedstrijd tegen Spanje. Het duel is 29 maart vanaf 19.00 uur in de Johan Cruijff Arena. Ervoor speelt de ploeg van Ronald Koeman nog een oefenduel, die tegenstander is nog niet bekend. In Groningen tegen Estland De voetbalsters van Oranje spelen hun vol gende thuisduel in de EK-kwalificatie met Estland in Groningen, op 14 april vanaf 18.30 uur. De ploeg van Sarina Wiegman is al vrij wel zeker van plaatsing. Bertens getrouwd met fysio Kiki Bertens (27) en haar partner Remko de Rijke (33) zijn getrouwd. De nummer 9 van de wereld deelde via Instagram beelden die fotografe Alyssa van Heijst maakte van haar huwelijk met De Rijke, die tevens haar fysi otherapeut is. Zij waren een jaar geleden verloofd. Flitsen Quote van de dag 'Mikop nieuwe club in Europa. Ook met oog op gezin, dat zich thuis voelt in Engeland' Voetbal Voetbal De holle ogen van Steven Bergwijn, de met geel bestrafte frustratie overtreding van Donyell Malen; ze vertelden zondagavond aan de Oude Meerdijk in Emmen het ver haal van PSV. Machteloosheid, on geloof, teleurstelling en woede; een mengeling van dat alles las je op de gezichten na het zoveelste teleur stellende resultaat (1-1). Vervolgens kwam ook de trainer in beeld. Die probeerde dingen te verklaren die niet meer zijn uit te leggen als je ze langs de meetlat van een topclub legt. PSV en Mark van Bommel zijn op een punt beland dat ze hun hoop putten uit één goede eerste helft, vorig weekeinde tegen Heerenveen, en één aardige nu in Emmen. Maar de tweede helften van beide duels, plus de volle negentig minuten in de Europa League tegen Sporting, die waren zo kansloos dat het bijna zie lig wordt. En het is niet dat er geen ingre pen zijn geweest in het elftal en in de speelwijze. Van Bommel en zijn staf hebben al van alles aangegre pen en gedaan. Van de keeper wis selen tot een andere aanvoerder kiezen. Van een andere manier van opbouwen tot omzettingen in het hart van de defensie en het mid denveld. En met Malen en Bergwijn zijn de 'Mbappé en Neymar' van PSV ook terug in de ploeg. Maar het stopt nog altijd niet de vrije val. Niet de alles verstikkende angst die na elke tegengoal in het elftal sluipt. Niet de enorme ruimtes die ont staan tussen linies, omdat sommige spelers letterlijk naar voren willen en anderen bijna in het eigen doel kruipen. Wat de afgang in Lissabon ook heel duidelijk maakte: Van Bommel mist om het tij te keren spelers met dezelfde kwaliteit én hetzelfde ka rakter als hij. De speler Van Bom mel had de openingsfase tegen Sporting of de tweede helft in Em- men nooit zo ondergaan als nu ge beurde. Hij was gaan grommen, bij ten, was zijn territorium gaan afba kenen vanuit de gedachte: wat er ook gebeurt, hier valt niks te halen vandaag. De PSV-spelers van nu willen heus werken en lopen en duels aan gaan, maar je mist als kijker een besef van urgentie. Het is vaak zo argeloos. Neem Ritsu Doan. Tech nisch een speler om door een ringe tje te halen, maar rendement voor het doel: nul. En logisch of niet, uit eindelijk is Van Bommel daar als trainer/coach wel mede-eindver antwoordelijk voor. Stekker Wat dat venijn betreft: dat kan zich ook uiten in van je afbijten buiten het veld. Een speler die finaal uit zijn stekker gaat en het vuurtje in de groep oppookt. Waarna een trai ner daarna kan zeggen: het komt er bot uit, maar hij heeft wel gelijk. Toen PSV Phillip Cocu nog had als trainer, nam Stijn Schaars ooit op een cruciaal moment in het sei zoen prachtig die rol op zich. Dat was tussen een ondermaatse wed strijd tegen Willem II (2-2) en een Champions Leagueduel uit bij Manchester United. PSV verliet Old Trafford daarna met een gouden punt (0-0). Die remise hielp de ploeg om de tweede ronde te halen. De wedstrijd Heracles - ADO Den Haag (4-0) was nog maar net afge lopen, of de helderblauwe ogen van Cyriel Dessers twinkelden alweer vrolijk in de cameralenzen. ,,Ja'', stelde de markante topscorer van de eredivisie, ,,het zit qua vertrouwen wel goed bij mij.'' Om er vervolgens aan toe te voegen dat hij de ko mende weken graag nog even door gaat met het maken van doelpun ten. ,,Het bevalt me wel.'' Zijn presentatie, na het duel waarin hij opnieuw tweemaal tref zeker was namens de Tukkers; het sluit naadloos aan bij de persoon die Dessers is. On-Belgisch welbe spraakt en zelfbewust is hij, pas send bij zijn levensslogan: ,,Als je niet in jezelf gelooft, gelooft een an der ook niet in jou.'' En het is precies dat karakter dat hij nu al maanden tentoonspreidt in het shirt van Heracles. Met elf doelpunten en vijf assists is hij uit gegroeid tot wat hij eerder was in Breda, een fenomeen. ,,Cyriel is het type goalgetter, dat ook oog heeft voor ploeggenoten", zegt Stijn Vre- ven, die Dessers trainde bij NAC. ,,Dat maakt dat hij snel ergens goed ligt. Hij is een leuke, toffe gozer die zijn ploeggenoten wat gunt. En daardoor gunnen ploeggenoten het hem ook wanneer hij de hoofdrol voor zich opeist. Dat is een win- win-situatie voor een club.'' Schijnwerpers En de 24-jarige Dessers geniet er volop van. De beste zijn, in de schijnwerpers staan; hiervan droomde hij altijd al. De nieuwe Wesley Sonck wilde hij worden. Didier Drogba anders. Of Thierry Henry, nog steeds zijn grote voor beeld. Daarop oefenen was ook makkelijk in Vechmaal, het dorpje dinsdag 3 december 2019 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL TENNIS Erlingur Richardsson, de bondscoach van de Nederlandse handballers, heeft zijn voor lopige selectie bekendgemaakt voor het EK in Noorwegen, Zweden en Oostenrijk. Op de lijst met twintig namen ontbreken Jorn Smits Patrick Miedema en Mark van den Beucken. Oranje neemt voor het eerst deel aan het EK. De basketballers van LA Lakers weten na tien zeges in de NBA weer hoe het voelt om te verliezen. Tegen Dallas Mavericks gin gen ze met 100-114 onderuit. - Oud-Spurs coach I Mauricio Pochettino in Argentijnse media Roger Federer krijgt een spe ciale herden- kingsmunt. Hij is de eerste in leven zijnde Zwitser die deze eer te beurt valt. De waarde van de munt is 20 franc. De 38-jarige Fede- rer won twintig Grand Slam- titels. 1 Vincent Jans sen (foto) schoot zijn Mexicaanse club Monterrey naar de halve finales van de play-offs om de titel. Jansen maakte een goal tegen Santos La- guna. Het kabinet wil dat de CL-fi- nale voor vrou wen van 2023 in Eindhoven wordt ge speeld. De KNVB, Eindho ven en het Phi- lips-stadion stelden zich al kandidaat. PSV moet van Maarten Wijffels Eindhoven Mark van Bommel: zijn over- mijn-lijk-mentaliteit van vroeger op het veld heeft PSV nu onder hem als trainer hard nodig. Met elf doelpunten achter zijn naam is hij de topscorer van de eredivisie. Wat daarnaast opvalt is de haast on-Belgische zelfbe wustheid die de spits tentoon spreidt in het shirt van Heracles. Over het fenomeen Cyriel Des- sers. Dennis van Bergen Almelo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22