Honderden geldautomaten dicht vanwege plofkraken effeweg.nl Vlieg-busreizen winter 2020 NIEUWS 13 ABN Amro verplaatst fl lappentap' of komt met veiliger type Militair blijft vastvoor cokesmokkel marinebasis «e effeweg.nl oF bel 08810 30 800 Loudi Langelaan Breda De plofkraken veroorzaken angst en onrust bij omwonenden en on dernemers. ,,Dit kon zo niet langer. Het openhouden van de pinauto maten bracht te veel risico's met zich mee. Dat is onaanvaardbaar", aldus een woordvoerder van de bank. De plofkraken richtten veel vernielingen aan: ruiten van wo ningen en bedrijven in de straat sneuvelden en auto's raakten be schadigd. ABN Amro kreeg verzoe ken om automaten weg te halen. Sinds vorige week is de bank be zig met het sluiten van de automa ten. Van de 470 automaten zijn er ongeveer 380 van ABN Amro, 90 zijn ex-ABN Amro automaten die de afgelopen tijd zijn omgebouwd tot een Geldmaat. De automaten worden vervan gen door een ander type, dat min der in trek is bij plofkrakers, of ze worden verplaatst. ABN Amro gaat zo snel mogelijk in kaart brengen wat mogelijk is en op welke plaat sen de nood het hoogst is. Vervelend Een bewoonster van het Stadhou dersplein in Rotterdam, waar een van de geldautomaten gevestigd is, baalt van het besluit van ABN Amro. ,,Heel vervelend, maar het is niet anders. Preventie gaat boven alles", aldus de 69-jarige vrouw. Cor Hofman is ondernemer van een bloemenzaak aan het plein. Zijn winkel zit naast een pinauto maat van ABN Amro die zal ver dwijnen. Hofman is er blij mee. ,,Mensen kunnen bij mij in de zaak pinnen. Ik heb nog nooit iets ver velends bij deze pinautomaat mee gemaakt. Maar toch, met het risico op een plofkraak ben ik blij dat deze automaat verdwijnt.'' Bewoner Jan Bosman sloeg een plofkraak in Spijkenisse in oktober gaande vanuit zijn flat. Toen hij na twee harde knallen naar beneden keek, zag hij de daders bezig. Dat die ABN-automaat verdwijnt vindt hij goed, maar ook de omge keerde wereld. ,,De buurt moet zich aanpassen, omdat criminelen een automaat opblazen om zo aan geld te komen.'' Minister van Justitie Ferd Grap- perhaus vindt het een reden tot zorg dat het aantal plofkraken de laatste tijd toeneemt. Ook hij heeft er begrip voor dat banken op som mige risicolocaties geen geldauto maten meer plaatsen. ,,Ik realiseer Met het risico op een plofkraak ben ik blij dat deze automaat verdwijnt me dat dit heel akelig is voor men sen die daar direct in de buurt wo nen. We moeten om de veiligheid van de omgeving denken.'' In gebruik Op nog zo'n vierhonderd locaties van ABN Amro staan andere typen geldautomaten; die blijven in ge bruik. De bendes richtten zich vol gens de bank heel bewust op een bepaald soort automaat. ,,Alle extra maatregelen die we al namen, mochten niet baten'', aldus de woordvoerder. Vorige week maakte ABN Amro al bekend tientallen automaten te sluiten. ,,Maar dat bleek niet vol doende.'' De bank heeft vooraf overleg gehad met andere banken over de sluiting. ABN is naar eigen zeggen de enige bank in Nederland die het betreffende type automaat in gebruik had. De andere banken, Rabobank en ING, nemen voorals nog geen extra maatregelen, maar 'blijven monitoren'. Dat heeft de militaire kamer van de rechtbank in Arnhem gisteren be paald, tot groot verdriet van ver dachte Ruben V. zelf. Hij wilde dol graag bij het afzwemmen van zijn dochtertje zijn en met haar de feestdagen doorbrengen, omdat hij naar eigen zeggen volkomen onte recht vastzit. De rechters stonden dat echter niet toe. De partij drugs, met een ge schatte straatwaarde van 2,5 mil joen euro, werd eind juni onder schept in containers met plunjeba len op de marinebasis Parera in Cu- Ruben V. wilde bij afzwemmen van dochtertje zijn, maar mag niet naar huis ra^ao. In de tassen zaten persoon lijke spullen van V. Hij zou ook de gene zijn geweest die de plunjeba len naar de container had gebracht, al ontkent V. dat. Volgens het OM werd zijn dna gevonden in een plastic tas waarin de cocaïne zat, maar dat betwist zijn advocate. De marechaussee hield de man, die tijdelijk was gelegerd op Cura- ^ao, al langer in de gaten. Ze tapten zijn telefoon af en hadden zijn plunjebalen onzichtbaar gemar keerd toen ze het vermoeden kre gen dat hij drugs wilde smokkelen. Volgens V. is hij onschuldig en hebben anderen de drugs in zijn plunj ebaal gestopt. Het was volgens hem voor vreemden niet zo moei lijk om de basis op te komen. Het OM heeft nog twee medeverdach ten in het vizier voor de poging tot drugssmokkel, maar of zij ook ver volgd gaan worden, kon de officier van justitie nog niet zeggen. busreis Fins Lapland Ir 1 "5 va. €1.175 Vlieg-busreis Andalusië - Costa del Sol va. 399,- Boek zonder aanbetaling dinsdag 3 december 2019 GO ABN Amro heeft per direct zo'n 470 geldautomaten tijdelijk ge sloten. Het gaat om ongeveer de helft van alle geldautomaten van de bank. De maatregel is nodig vanwege een toename van gewelddadige plofkraken. Veel schade bij een plof- kraak in Breda, vorige week. FOTO MARICMEDIA Op pinautomaten hangt een briefje met uitleg. foto egberts media Beste klant, Deze geldautomaat is vanwege veiligheidsredenen (tijdelijk) buiten gebruik. Excuses voor het ongemak en dank voor uw begrip. - l ABN AMRO Bank -Cor Hofman, ondernemer Een 33-jarige militair uit het Lim burgse Helden die ervan wordt beschuldigd dat hij 70 kilo co caïne vanaf de marinebasis in Cura$ao naar Nederland heeft willen smokkelen, blijft vastzit ten. Raymond Boere Arnhem 8 dagen Inbegrepen 100% vertrekgarantie Vlucht Amsterdam - Helsinki v.v. met Transavia 20 kg ruim- en 10 kg handbagage 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijtbuffet en 6 maal dinerbuffet Stadstour Helsinki o.l.v. een gids Winterse wandeling met sneeuwschoenen Excursie rendierfarm incl. sleetocht Vertrek: 24,31 jan, 7,14,21,28 Feb, 6,13,20 mrt 2020 EFFEWEG.NL touringcar EN CHAUFFEUR/REISLEIDER 8 dagen Inbegrepen 100% vertrekgarantie Vlucht Amsterdam oF Eindhoven - Malaga v.v. met Transavia 10 kg handbagage 7 hotelovernachtingen in 4* hotel 7 maal ontbijtbuffet en dinerbulfet Excursie Ronda o.lv. een gids Excursie Córdoba o.lv. een gids Vertrek: 7,14,21,28 jan, 4,18 Feb 2020 Alle fouten voorbehouden. ExcL. reserveringskosten en CaLamiteitenfonds. EFFEWEG.NL TOURINGCAR EN CHAUFFEUR/REISLEIDER opnemen en storten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13