'Ik heb dertig paar All Stars' GELD GELUK Leonie en Kay hoeven niet op de kleintjes te letten. Ze kunnen twee keer per jaar op vakantie en kopen veel kleding. Leonie Kay Beste koop Slechtste koop Leonie: ,,We weten dat we het goed hebben. We gaan twee keer per jaar op vakantie, een keer met en een keer zon der de kinderen. We hebben twee huur huizen. Dat vind ik wel overdreven." Kay: ,,Toch wil ik mijn woning in Assen voorlopig aanhouden, ook al slaap ik er maar een nacht of twee per week.'' Leonie: ,,Ik betaal 790 euro huur.'' Kay: ,,Ik 830 euro. Het scheelt veel als ik die woning zou opzeggen. Inclusief internet, energie en andere kosten be taal ik minstens 1200 euro per maand.'' Leonie: ,,Dat vind ik een hoop geld.'' Kay: ,,We hoeven er niets om te laten. Maar oké, we gaan het veranderen. Ooit.'' Kay: ,,Ik let er totaal niet op of de ene rol beschuit een dubbeltje duurder is dan de andere. Jij wel.'' Leonie: ,,Ja, ik let wel op prijzen. Het maakt mij niet uit of een product van een huismerk is of van een A-merk. Maar er zit vaak wel een prijsverschil in. Ik betaal alle boodschappen. In de week dat de kinderen er zijn, geef ik daar zo'n 150 euro aan uit. Ik spaar niet.'' Kay: ,,Ik wel. Ik verdien ook meer.'' Leonie: ,,Als er een probleem ontstaat, door ontslag of ziekte, spring jij wel in.'' Kay: ,,Zeker weten.'' Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Leonie Elbertse (32), e-mailspecialist, werkt vier dagen per week. Kay Bilderbeek (36), online marketeer, werkt vier dagen per week. Leonie en Kay wonen in Leeuwarden, om de week met de kinderen van Leo- nie, Yara (4) en Romy (2). Leonie: ,,We hebben de tuin laten aanpassen, voor 500 euro. Nu is er meer speelruimte voor de kinde ren.'' Kay: ,,Een nieuwe buiten boordmotor voor mijn boot. Hij kostte 550 euro. We hebben er afgelopen zomer veel mee gevaren.'' Leonie: ,,Een bank via Marktplaats. Hij bleek te klein en zat voor geen meter. Bovendien brak de poot bij de verhuizing af.'' Kay: „Automatische bewa tering voor planten. Die kostte iets van drie tien tjes, maar is volslagen waardeloos.'' TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO CORNÉ SPARIDAENS Leonie: ,,Kay is makkelijk in geld uit geven.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 94