BZN VOORWOORD INHOUD Zelf was ik op mijn negende vooral van Abba. Op de zangsolo's van Floran van Loon in het kerkkoor na was het nummer Dancing Queen werkelijk het allermooiste dat ik tot dan toe had gehoord. Maar zelfs ik begreep dat Mon Amour van BZN het Zweedse kwartet van de nummer 1-plaats in de Top-40 stootte. Dat dit in Nederland het suc cesvolste Franstalige nummer ooit zou worden, wist ik toen nog niet. Mijn klasgenoten en ik droegen met ons zakgeld gretig bij aan de record verkoop van 130.000 singletjes. Die zomer toog ik naar de kapper met de foto van een zongebruinde BZN-Anny. Geknipt uit de Popfoto. Zó wilde ik mijn haar ook wel. ,,Dat is uitgezakte permanent'', zei de kapper. En nee, dat kon dus niet. In de loop van de tijd groeiden de Volendamse band en ik uit elkaar. Wel bleef ik de hit uit mijn jeugd op de wonderlijkste plaatsen tegenkomen en was dat altijd goed voor een glimlach. Want wie verwacht de stemmen van Jan en Anny in een Indiase taxi ('Uit Nederland? Ik heb dit cas settebandje gekregen van een Roemeense zaken man') en op een hip feest in Berlijn (hoe dat kon, vertelt het verhaal niet). Andere mensen bleven de BZN'ers wél trouw. ,,De meisjes van toen zijn nu oma's'', zegt Jan Keizer in de reportage die collega Annemart van Rhee maakte over het afscheidsoptreden van Jan en Anny. Hun idolen staan voor hun jeugd, zeggen de fans, voor een onbezorgde middel bareschooltijd, voor de tijd dat bijvoorbeeld hun vader nog leefde. Op zijn beurt zegt Jan dat Anny en hij alles te danken hebben aan deze mensen. Blader voor al dat sentiment over de dingen die voorbijgaan snel naar dit heerlijke verhaal. In Zwitserland rijdt de langzaamste sneltrein ter wereld Loes Luca is trots op haar grote samengestelde gezin Op de Haagse Markt is Nel Kames een vaste waarde 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 Loes Luca 15 Fijn spul 16 Marktkooplui 23 Noten kraken 24 Anny Schilder en Jan Keizer 29 Monica 31 BV De Liefde 32 Lezen 36 Eten 38 Reizen 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Edith Andriesse, Monica Beek, Shody Careman, Daniël Cohen, Suzanne Eijgenraam, Wilmie Geurtjens, Vivian de Gier, Ronald Giphart, Gijs Groenteman, Joost Hoving, Pieter Hulst, Annemarie Kleywegt, Leo van Marrewijk, Rianne van der Molen, Johan Nebbeling, Marco Okhuizen, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Annemart van Rhee, Egbert Jan Riethof, Peter Sierksma, Studio Ski, Corné Sparidaens De foto op de voorkant is van Daniël Cohen. Anniek van den Brand Reageren? magazine@dpgmedia.nl nFacebook @admagazine Magda Rinkema te kende nieuwe illustra ties voor een frisse make-over bij de bijdra gen van Anniek van den Brand, Egbert Jan Riethof, Monica Beek en Joost Prinsen. ZATERDAG 30 NOVEMBER 2019 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 91