14 ZEELAND Peter, Jeroen en Sander spelen in hoofdmacht van Goese rugbyclub De broers Jeroen (20) en Sander (18) van Stee uit Lewedorp spelen samen met hun vader Peter (49) in de hoofdmacht van rugbyclub Tovaal uit Goes. ,,We zijn twee tegenpolen", zeggen de jongens over elkaar. Direct na de wedstrijd tussen To vaal en RC Pink Panthers (24-27) is deze zondagmiddag bij de thuis ploeg sprake van enige frustratie. Eenmaal in het clubhuis aangeko men, ebt de teleurstelling weg tij dens de derde helft. ,,Ik heb overal pijn", verzucht Sander van Stee. ,,Van mijn kaak, knie, rug en schouder." De jongste telg van de familie neemt een slokje bier. ,,Hé, dat is mijn glas", merkt oudere broer Je roen op. ,,Dat weet ik", lacht San der. De twee moeten even bijko men van de ontmoeting met de koploper. Met een ice pack koelt J eroen zijn enkel. In de buurt van zijn oog zit een flinke snee. ,,Ik zette een tackle net te laag in", legt hij uit. „Daardoor scheerde een nop mijn huid open." Een week eerder is hetzelfde gebeurd. ,,Dat wordt weer een hechting", concludeert vader Peter. Sinds dit seizoen rugbyen de broers en hun vader in hetzelfde team. Voor de buitenwereld klinkt het misschien bijzonder. Voor de familieleden zelf is het niet meer dan normaal. „Iedereen binnen de club ken ik al zo'n vijftien jaar", vertelt Jeroen. ,,We zijn allemaal vrienden van el kaar." xxxx Ook in het dagelijks le ven werkt het drietal geregeld samen. Peter - eigenaar van een land bouwbedrijf- kan de hulp van zijn zoons goed gebruiken bij de werkzaamheden op het land. ,,Het is niet de be doeling dat ik keihard werk en dat zij met hun telefoon bezig zijn", grapt de nestor van de fa milie. Peter heeft de rugbysport ja ren geleden ontdekt. ,,lk heb het altijd mooi gevonden. We weten allemaal dat we nooit olympisch goud zullen win nen. Toch is er volledige commitment. Ik blijf dat ge schreeuw heerlijk vinden. Het gaat om uitdelen en in casseren." Dat Jeroen en Sander ook van de sport zijn gaan houden, is niet vreemd. ,,Het was bijna geen keuze dat de mannen gingen rug byen", stelt moeder Lyda Vos. ,,Toen ze klein waren, probeerden ze tackles op mij uit. Gelukkig hebben ze dat afgeleerd." Peter en Sander zijn vergelijk bare spelers. Center Jeroen is een ander type. Hij moet het van zijn snelheid en behendigheid hebben. De twintiger heeft een lastig sei zoen achter de rug. Door blessure leed is hij ongeveer een jaar niet in actie gekomen. ,,Na twee weken werd ik prikkelbaarder. Ik kon mijn energie niet kwijt. Rugby is een uitlaatklep voor me." De Cios-student lacht en maakt grappen. Uit het niets zet hij af en toe een lied in, waarbij het halve clubhuis meezingt. Sander - vavo- student en werkzaam bij een loonbedrijf- y houdt zich We schreeuwen een minuut of vijf tegen elkaar en daarna is het weer goed meer afzijdig. ,,We zijn twee te genpolen", meent Jeroen. Vader Peter beaamt dat. ,,Jij bent bijvoor beeld veel meer met je uiterlijk be zig." Binnen de lijnen is Sander nadruk- kelijker aanwezig f dan daarbuiten. Tegen RC Pink Panthers kegelt de robuuste voorwaartse een aantal tegenstanders omver alsof ze er niet staan. Het publiek omarmt de actie met geklap en gejuich. ,,Als je zulke geluiden vanaf de kant hoort, geniet je echt", zegt de acht tienjarige. Met een grijns op z'n gezicht omschrijft de eerstejaars senior zichzelf als 'lomp' en 'sterk'. Jeroen is het daar niet mee eens. ,,Jij doet alles intuïtief. Je denkt niet na en doet het gewoon." Sander knikt. ,,Op de één af andere manier weet ik altijd wat ik moet doen en wanneer ik het moet doen." De eensgezindheid naast het veld is tijdens het rugbyen zo nu en dan minder aanwezig. Soms heerst er onenigheid tussen de twee broers. ,,Dan schreeuwen we een minuut of vijf tegen elkaar en daarna is het weer goed", stelt San der. ,,Ze hebben het vooral leuk met elkaar", benadrukt vader Pe ter. Het drietal kan nog uren door praten over de sport en elkaar. Je roen schiet in de stress op het mo ment dat de belevenissen tij dens de vele buitenlandse tripjes van Tovaal worden aangehaald. ,,Dat mag echt niet in de krant", drukt hij zijn vader op het hart. De drie schieten in de f lach. Het tekent de onder linge band tussen de fami lieleden, die tegelijkertijd ook vrienden zijn. zaterdag 30 november 2019 PM Vader en zoons Van Stee knokken samen in het tenue van Tovaal Len Wolters Lewedorp V Sander van Stee (foto links) en broer Jeroen in actie tijdens het duel met RC Pink Panthers. Jeroen, vader Peter en Sander van Stee (van links naar rechts) in het shirt van hun club Tovaal. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN -Sander van Stee (18)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42