O O) CD O 12 ZEELAND Gaat Swift publiek weer vermaken? Oemoemenoe gaat na 35 dagen verder Forza in eigen huis niet te stoppen Stefan de Kooning ziet al dertien jaar vrijwel alle wedstrijden van Hoek. Naar thuisduels gaat de 75-jarige inwoner van Biervliet op de fiets, bij de uitduels maakt hij gebruik van het openbaar vervoer. ,,Ik breng je wel even, zei de mevrouw.'' T REISLUSTIGE SUPPORTER Wat kan Swift dit jaar in De Sprong? In de ei gen sporthal scoort de ploeg meestal zo mak kelijk en zo snel dat tegenstanders er in de overgangsklasse bijna niet aan te pas komen. Vanavond (20.20 uur) speelt het team van trai ner Dennis Plantinga voor het eerst dit zaal seizoen thuis, tegen GKV. Als veldhoofdklas- ser geldt Swift in de zaal, één niveau lager, als favoriet. De eerste wedstrijd tegen Valto werd al met 19-30 gewonnen. Nu komt GKV op be zoek, waarvan de laatste vijf keer gewonnen werd. Hoofdklasser TOP Arnemuiden gaat in Am sterdam op bezoek bij voormalig landskampi oen Rohda, dat nu nog puntloos is. De rugbyers van Oemoemenoe hervatten vandaag de competitie in de ereklasse. De Middelburgse ploeg speelde 35 dagen geleden zijn laatste wedstrijd (een nederlaag bij The Hookers), waarna de competitie vanwege een interlandbreak stillag. Oemoemenoe speelt vandaag om 15.00 uur in Delft tegen DSR-C. Van de laatste vier onderlinge ontmoetingen van Oemoemenoe er drie. In de stand bezet de Zeeuwse ploeg de vierde plaats na twee zeges en die ene nederlaag voor de break. Tegen stander DSR-C (Delftse Studenten Rugby Club) heeft één zege en twee nederlagen. De volleyballers van Forza bevestigden in het Zeeuws onderonsje tegen Stevo de kracht van de ploeg in eigen huis. Forza speelde in de eer ste drie sets de beste wedstrijd van het sei zoen en legde daarin de basis voor een 3-1- zege: 25-18, 25-14, 25-13, 22-25. De Schouwse formatie, met veel meer lengte in de gelede ren, nam vanaf het eerste fluitsignaal het ini tiatief. De thuisploeg serveerde scherp, speelde door een prima servicepass sterk op de side-out en was aan het net heer en mees ter. Forza handhaafde voor acht toeschou wers de ongeslagen status in eigen huis en klom met 21 punten (waarvan er twintig thuis werden behaald) naar de derde plek. Korfbal Madrid Volendam Als Stefan de Kooning in september 2006 leest dat Sam Ysebaert na een ernstige ziekte dicht bij zijn rentree is, besluit de inwoner van Biervliet die zaterdagmiddag naar Hoek te gaan. De Belgische spits komt op 30 september 2006 als invaller binnen de lijnen tegen Huizen en dat mo ment maakt veel indruk op De Kooning. ,,Ik kreeg echt kippenvel'', vertelt hij ruim dertien jaar later. ,,De mensen op de tribune gingen staan en er klonk een langdurig ap plaus. Daar sprak zoveel warmte uit.'' Warmte is belangrijk voor men sen, weet hij. Het deed toen ook echt iets met hem. ,,Zeker in deze tijd van individualisering was het speciaal. 'Ik' staat centraal. Is de sa menleving daar niet in doorgesla gen? Die warmte in Hoek trok me aan, daar wilde ik vaker bij zijn.'' De rentree van Ysebaert is dus een mo ment dat zijn leven best wel veran dert. De dan 62-jarige De Kooning besluit om vaste supporter te wor den van Hoek, uit en thuis. Een rij bewijs heeft hij op dat moment nog wel, maar dat heeft hij in 1979 voor het laatst gebruikt. Voor thuiswed strijden fietst hij daarom van Bier vliet naar Hoek, bij de uitwedstrij den maakt hij gebruik van het openbaar vervoer. De trein, de bus en soms een fiets van de NS; zo kwam hij in Har- kema, Noordwijkerhout en Har- denberg en reist hij vandaag naar Ermelo. Voor de uitwedstrijd tegen Harkemase Boys vertrok de selectie van Hoek eerder deze maand al op vrijdag. Stefan de Kooning stapte zaterdagochtend om 7.10 uur in Biervliet in de bus, reisde via Ter- neuzen naar Goes en nam daar de trein richting Leeuwarden. Het laatste stukje ging met de bus. ,,Toen ik in Harkema bij de bushalte stond, stopte een echtpaar uit Krab- bendijke. Zij zijn ook vaste suppor ters van Hoek. Stap maar in, zeiden ze. Ik weet nog dat ze me een paar jaar geleden op de fiets aan zagen komen bij Achilles Veen. Ze waren echt verwonderd. Nu komt hij ook al op de fiets!? Voordat ik het wist duwden ze me een entreebewijs in handen. Dat zijn mooie mensen.'' Op de donderdag of vrijdag voor een uitwedstrijd stippelt hij zijn reis uit, daarbij rekening houdend met onder meer werkzaamheden aan het spoor. Hoe ver is het van het treinstation naar het voetbalveld? Kan hij dat stukje lopen of moet hij even een fiets van de NS huren? ,,De reis zet ik vooraf altijd helemaal in mijn agenda. Als ik het laatste stukje met supporters van Hoek Ik neem daarom voor de zekerheid altijd tien procent meer tijd op in mijn schema meerijd, moet ik wel weten hoe de route is. Want na de wedstrijd moet ik de weg naar de bus weten te vin den. Ik neem de tijd ook altijd op, want ik wil weten hoe lang het duurt om vanaf het voetbalveld weer op het station te komen. Ik neem daarom voor de zekerheid al tijd tien procent meer tijd op in mijn schema. Dan heb ik wat spe ling.'' De Kooning (nu 75) werd gebo ren in een buurtschap bij Lewed- orp, ging naar wedstrijden van Le- wedorpse Boys en bezocht eind ja ren vijftig, begin jaren zestig graag naar duels van Vlissingen. ,,Zij had den een fantastisch elftal, met spe lers als Rob Moens, Jo de Waal en Wim Groenewegen. Daarna kreeg Middelburg het prachtige elftal, dat drie keer landskampioen werd. Met een paar spelers heb ik ook nog sa- Met de bus van Biervliet naar Goes zaterdag 30 november 2019 Stephan den Boer in actie namens Swift in het vorige zaalseizoen, waarin zijn ploeg er lustig op los scoorde. foto les de meester KORFBAL RUGBY Stevo viert een punt, maar aan de andere kant van het net staat de glorieuze winnaar van de derby: Forza. foto dirk-jan gjeltema VOLLEYBAL GO I Jelle de Laet is ook volgend seizoen hoofd trainer van korfbalvereni ging Togo. Het contract van de Belgische oe- fenmeester is na een tussen tijdse evaluatie met één jaar verlengd. vn Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud uit Westkapelle is gisteren derde geworden in de Grand Prix van de wereldbeker in Madrid. Met de hengst Za- nardi scoorde hij 72,717 pro cent. De Duitse Dorothee Schneider won (78,217). O De zaalvoetbal lers van Groene Ster Vlissingen speelden gis teravond tegen Volendam het negende duel in de eredivisie. Bij ter perse gaan van deze editie was het nog bezig. Lees het verloop op www.pzc.nl. 'De reis zet ik vooraf helemaal in mijn agenda' Biervliet - Stefan de Kooning a Boeren g! Tern eu zen, [Busstation In Goes op de trein naar Leiden Goes, Station Misse Barry van der Hooft Arnemuiden H»5| a Setienge Zuid-Beveland ijwe* EI tendskerke tland lorp Q Vlissingen-Oost Nieuwdorp «54 Graszode Heinkenszand Het Oudeland N667 Het Vlaandertje Koekoek Oudelande Baarland Bate Ellewoutsdijk Scheldeoo Ovezande De Zak Driewegen Pyramide R< Z Klam Pul Vlissingen-Oost fiorssele Kwadendamme Zv. J Otlwansche Kreek N252 HMD Berkenhof Tropic Zoo Restaurar SoowWoddTerneuzen j (voorheen Skidónte)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40