Sluiten drugshuis bevalt rechter niet Officier twijfelt niet, poging moord R aanbiedingen altijd op zak.$®®^ ZEELAND 11 kackfpipavT Opleiding veiligheid en defensie naar Goes 'Tikkende tijdbom' langer vast (f) ReclameFoldeml £N COR DE JONGE MIDDELBURG De veiligheids- en defensieopleidingen van mbo-school Scalda verhuizen vanaf volgend studiejaar naar het Omnium in Goes. Nu krij gen de 280 studenten nog les in en rondom het gebouw op het ZEP-terrein in Middelburg. De studenten van de veilig heids- en defensieopleidingen komen uit heel Zuid-West-Ne derland, ongeveer 20 procent komt van buiten de provincie. Voor hen ligt Goes op een cen traal gelegen locatie. Bovendien passen de opleidingen volgens Scalda goed bij 'sportstad' Goes. De mbo-school denkt dat de be roepspraktijk in het Omnium in Goes beter nagebootst kan wor den. ,,De nieuwe locatie biedt veel meer mogelijkheden", zegt opleidingsdirecteur Eric Kerck- haert. ,,In Middelburg hebben we geen eigen terrein. In Goes zijn het zwembad en de sportza len vlakbij." Daarnaast is er on der meer een stormbaan en een 'compound': 'een afgeschermde opstelling met containers en ca- mouflagenetten'. Het besluit over de verhuizing is nog niet definitief: de onder nemingsraad en de raad van toe zicht van Scalda moeten nog goedkeuring geven. In het huis van de 54-jarige Bressi- aander werd 29 oktober een sport tas met twee kilo hennep gevon den. Burgemeester Marga Vermue besloot het woonhuis als drugs pand een half jaar te sluiten. Voor de Middelburgse rechter vocht de bewoner gisteren dat besluit aan. Dat er cannabis gevonden werd ontkende de man niet. ,,Ik ben in de problemen geraakt, ik heb een verkeerd besluit genomen maar ik ben geen dealer", bezwoer hij. Rechter Sierkstra vroeg raads man Bonnewel van de gemeente Sluis waarom Vermue koos voor een half jaar sluiting, in plaats van de gebruikelijke drie maanden. Volgens Bonnewel speelde de grote hoeveelheid drugs een rol, maar ook het feit dat er wapens waren gevonden. ,,Luchtdrukwa- pens, bedoeld voor de sport. Die je gewoon mag hebben", stelde de bewoner. De door beide partijen ingeschakelde experts waren het niet eens of de wapens nu wel of niet in de legale categorie 4 vielen. Volgens de rechter had Vermue wel naar verzwarende factoren ge keken maar onvoldoende naar ver zachtende factoren. De woning staat niet in een risicovolle wijk en er was geen sprake van actieve handel. Het feit dat er minderjarige kinderen de dupe zouden zijn, gaf voor de rechter de doorslag. Hij stuurde beide partijen naar huis om er in overleg samen uit te ko men. Wanneer zij er binnen twee weken niet uitkomen zal hij alsnog een oordeel vellen over de sluiting. Het begon allemaal op 3 augustus. R. kreeg wat mot met het latere slachtoffer (een 19-jarige Bressi- aander) en bewerkte diens gezicht met een sleutel. Een dag later, ter wijl Breskens volop de Visserijda- gen vierde, liep het uit de hand. In café Centraal werd feest gevierd. R. Het was uw bedoeling het wapen in te zetten en uw steek had dodelijk kunnen zijn wilde graag mee feesten maar kreeg het advies dat het beter was om dat niet te doen. Buiten het café werd hij - naar eigen zeggen - bedreigd door het slachtoffer en om heibel te vermij den liep hij samen met L. weg. Kort daarna zagen ze hem op de fiets rij den en L. holde met het mes in de hand in diens richting. R. rende hem 'vanuit een reflex' achterna. Het slachtoffer werd van de fiets getrapt en rende met L. en R. in zijn kielzog weg. Zowel het slacht offer als L. kwam te vallen en daar bij kreeg het slachtoffer het mes in zijn rug. ,,Het was een ongeluk. Ik heb hem nooit willen steken'', zei L. ,,Ik wilde laten zien dat ik niet bang voor hem ben. Het mes was bedoeld om kracht bij te zetten.'' ,,Het was van begin af aan uw bedoeling geweest om een wapen in te zetten en uw steek had dode lijk kunnen zijn. Weer een voor beeld van zinloos geweld en ge kwetste egootjes''. MIDDELBURG De 24-jarige S.R. uit Vlissingen die wordt verdacht van poging tot doodslag op twee mannen in Goes blijft nog langer vastzitten. Er moet meer psycholo gisch onderzoek worden gedaan om te kunnen bepalen welke straf voor hem het beste is. Dat heeft de rechtbank in Mid delburg gisteren besloten. R. kreeg op 20 mei op de Kolveniershof in Goes ruzie met twee mannen. Hij zou daarop de Albert Heijn zijn binnengelopen en een vleesmes hebben gestolen. Met het mes dreigde hij de twee neer te steken. De zaak kwam begin september voor de rechter. Toen werd besloten hem langer vast te houden tot de zaak inhoudelijk kon worden be handeld. De verdachte had gisteren voor de rechter moeten verschij nen, maar zover kwam het niet. Uit onderzoek blijkt dat de ver dachte een stoornis heeft en dat het gevaar op herhaling groot is. De of ficier van justitie sprak van een 'tik kende tijdbom die mensen zou kunnen neersteken'. Een lichte be handeling zal niet werken, denken deskundigen. Het opleggen van tbs lijkt hen dan weer een te zware maatregel. Om de straf te kunnen bepalen en hoe de stoornis kan worden aangepakt, is meer onder zoek nodig. De verdachte moet ui terlijk over drie maanden opnieuw voor de rechter verschijnen. L» Ga naar Reclamefolder.nl of download de app! ACTION zaterdag 30 november 2019 Vanwege twee kilo hennep een woonhuis, waar jonge kinderen wonen een half jaar sluiten, gaat de rechter wel erg ver. De partijen moeten opnieuw in overleg. Middelburg Voor de Middelburgse officier van justitie Rob Rammeloo was het gisteren een uitgemaakte zaak: de 25-jarige Oostburger W. L. en zijn 19-jarige plaatsge noot S. R. hebben zich in de vroege ochtend van 4 augustus schuldig gemaakt aan een po ging tot moord. En daarvoor eiste hij tegen L. vier jaar cel en tegen R. één jaar minder. Dat het moordwapen, een mes, uit eindelijk bij het slachtoffer een oppervlakkige wond had ver oorzaakt deed aan de eis van Rammeloo niets af. Middelburg -Officier van justitie Rammeloo Vonnis 13 december. Reclamefoldernl I' illwaUKUlMMI Mijn verlanglijstje ,l"' >-.»/■ - au

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39